"Tłusty Czwartek". Polski i amerykański hip-hop od Grubsona

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 07:46
- Będzie klasyczny amerykański hip-hop z lat 90. i początku XXI wieku, wybrzmią m.in. Notorious B.I.G., 2Pac, AZ, Hieroglyphics - zapowiada audycję jej gospodarz, czyli Tomasz "Grubson" Iwańca. 
Grubson w Czwórce
Grubson w CzwórceFoto: Czwórka

Tym razem w "Tłustym Czwartku" - tak, jak tylko on potrafi - zagra Grubson. W programie jak zwykle mnóstwo pozytywnych treści, przekazu i takich również wibracji.

Jak zapowiadała przed programem sam autor: powoli koniec roku, więc pora na grudniowe "Back in the days". Będzie klasyczny amerykański hip-hop z lat 90. i początku XXI wieku. Wybrzmią m.in. Notorious B.I.G., 2Pac, AZ, czy Hieroglyphics, a w drugiej godzinie już polskie nagrania, czyli m.in. trylogia ‘Kodex’ ekipy WhiteHouse, O.S.T.R., Molesta, Bob One, Skorup, DJ 600V.

Grubson, czyli Tomasz Iwańca na polskiej scenie muzycznej funkcjonuje od końca lat 90. Podobno hiphopem zainteresował się za sprawą starszego brata, który był promotorem i organizatorem imprez muzycznych. Grubson początkowo występował w takich formacjach jak Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Oczywiście wówczas twórcy swe nagrania przygotowywali na komputerze w warunkach domowych. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany po prostu "O.R.S.". Dwa lata później, trzeci krążek od Grubsona, zatytułowany "Coś więcej niż muzyka", dotarł do 2. miejsca zestawienia OLiS. Kolejny krążek, pod tytułem "Gruby brzuch" znalazł się już na 1. miejsca tego rankingu.  Nagrania były promowane teledyskami do utworów "Zacieszacz" z gościnnym udziałem BU, "Złap za...", "Ostatni raz" oraz "Szansa".

W 2019 roku jego utwór "Na szczycie" zdobył 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, jako pierwszy na polskiej scenie rapowej. 

Źr. Max FloRec TV - Grubson "Na szczycie" (official video)

Grubson nagrał w sumie siedem studyjnych krążków i tyleż samo singli, mixtape'y i klipy. Gościnnie brał udział w kilkudziesięciu projektach, był nominowany m.in. do Fryderyków 2016. Ma także no koncie współpracę z największymi nazwiskami polskiej sceny hip-hopowej, nagrywał z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak Pokahontaz, EastWest Rockers, Junior Stress, Jamal, Abradab Natural Dread Killaz, DJ Feel-X, Rahim, Dreadsquad, O.S.T.R., PMM, czy DonGURALesko. 

Posłuchaj także:

***

Na tłuste muzyczne dwie godziny w "Tłustym Czwartku" zapraszamy w czwartek (09.12) po godz. 22.00. Przy mikrofonie siądzie Grubson.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka rap hip-hop grubson
Czytaj także

Szpilersi. Poznaj "Jazz Junkies" u Numera Raza

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 22:01
Po trzech latach milczenia Szpilersi wracają z nowym albumem. "Jazz Junkies" to już ich piąta płyta. - Uderzaliśmy z tym materiałem do dużego labelu, ale usłyszeliśmy, że to się nie sprzeda - zdradzają muzycy. - Na szczęście, gdy zapukamy do Czwórki, to zawsze jesteśmy tu witani z szeroko otwartymi rękami - podkreślają. 
rozwiń zwiń