GrubSon i BRK - czego słuchali, kiedy się poznali?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 15:00
Mija 10 lat od wydania klasycznego albumu GrubSona "Coś więcej niż muzyka". Z tej okazji artysta spotkał się z DJ BRK, żeby "obgadać" najlepsze nuty w historii soulu i hip-hopu.
GrubSon
GrubSonFoto: Marta Kacprzak/mat. promocyjne

Zobacz
grubson vito bambino 1200.jpg
"TŁUSTY CZWARTEK". GrubSon i Vito Bambino w nowej audycji w Czwórce

O gościu swojej audycji GrubSon mówi: - To wybitny DJ, producent, muzyk, raper, autor tekstów, a jak trzeba to i twórca teledysków, który zatańczy breakdance, zrobi profesjonalną sesję fotograficzną i okładkę płyty - Bartosz Kochanek aka BRK.

Posłuchaj
31:08 CZWORKA Tlusty Czwartek 04.02.2021.mp3 GrubSon i BRK o muzycznych inspiracjach i kulisach swojej współpracy (TŁUSTY CZWARTEK/Czwórka)

Panowie znają się już 11 lat. - Poznaliśmy się najpierw przez telefon, potem na koncercie. Po jednym z występów nocowałem u Ciebie w Rybniku, do białego rana rozmawialiśmy o muzyce, ale też o życiu - wspomina BRK.  

Sprawdź także:

Jednym z pierwszych artystów, który połączył muzycznie Tomasza i Bartosza był Charles Bradley. Amerykański artysta, po latach występów z repertuarem Jamesa Browna, problemów z pieniędzmi i tułaniem się po ulicach Nowego Jorku, swój debiutancki album "No Time For Dreaming" wydał w wieku 62 lat, stając się jednocześnie jednym z najważniejszych wykonawców sceny retro soul. - Słuchaliśmy tej płyty i płakaliśmy ze wzruszenia. Okazało się, że podobnie reagujemy na muzykę i że mamy wspólny lot - przyznają artyści.

Charles Bradley "Changes" (OFFICIAL VIDEO) / DaptoneRecords

Potem pojawiły się kolejne inspiracje i pierwsze autorskie kompozycje, w tym te, które znalazły się na krążku GrubSona "Coś więcej niż muzyka". 

Posłuchaj:

***  

Tytuł audycji: TŁUSTY CZWARTEK

Prowadzi: GrubSon (Tomasz Iwańca)

Data emisji: 04.02.2021

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

De La Soul - nagraniem "Me, myself and I" rozpoczęli trzecią generację hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 11:31
Rok 1989 w muzyce był wyjątkowo udany, wtedy ukazał się debiutancki album formacji De La Soul "3 Feet High and Rising". Przez całe ferie, codziennie od poniedziałku do czwartku, wraz z Norbertem Borzymem, poznajemy historie najciekawszych numerów i albumów, które zmieniły oblicze światowej muzyki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"ARKanoid". Rahim, Abradab i Kleszcz na pograniczu światów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 16:00
- Zazwyczaj pracujemy solo albo w duetach, dlatego mieliśmy dużo frajdy, robiąc numery w składzie Rah, Dab i Kleszcz - opowiadają raperzy. Ich wspólne dzieło, czyli krążek "ARKanoid" jest Płytą Tygodnia w "Muzycznym Lunchu". 
rozwiń zwiń