"Back in the dayz" w "Tłustym Czwartku"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 15:45
Tym razem w "Tłustym Czwartku" zagra Grubson. W programie jak zwykle mnóstwo pozytywnych treści, przekazu i takich również wibracji. 
Grubson w Czwórce
Grubson w CzwórceFoto: Czwórka

Wrześniowy program odbędzie się pod hasłem "back in the dayz", czyli rządzić będzie klasyczna muzyka hip-hop z lat 90. i początku XXI wieku. Wśród wykonawców m.in. Masta Ace, Redman, Method Man, Wu-Tang Clan, Eric Sermon, czy Rampage. Pojawi się także legendarny soulman Isaac Hayes, wielokrotnie samplowany przez hiphopowych producentów.

***

Grubson, czyli Tomasz Iwańca na polskiej scenie muzycznej funkcjonuje od końca lat 90. Podobno hip-hopem zainteresował się za sprawą starszego brata, który był promotorem i organizatorem imprez muzycznych. Grubson początkowo występował w takich formacjach jak Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Oczywiście wówczas twórcy swe nagrania przygotowywali na komputerze w warunkach domowych. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany po prostu "O.R.S.". Dwa lata później, trzeci krążek od Grubsona, zatytułowany "Coś więcej niż muzyka", dotarł do 2. miejsca zestawienia OLiS. Kolejny krążek, pod tytułem "Gruby brzuch" znalazł się już na 1. miejsca tego rankingu.  Nagrania były promowane teledyskami do utworów "Zacieszacz" z gościnnym udziałem BU, "Złap za...", "Ostatni raz" oraz "Szansa".

Źr. Max FloRec TV - Grubson "Na szczycie" (official video)

W 2019 roku jego utwór "Na szczycie" zdobył 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, jako pierwszy na polskiej scenie rapowej. 

Tłusty Czwartek to audycja ponad podziałami, ponad schematami. GrubSon i duet Miętha, czyli AWGS i Skip, prowadzą go na zmianę, a my zapewniamy, że zawsze będzie tłusto, wesoło, niebanalnie i ciekawie.

Choć ich korzenie tkwią mocno w kulturze hip-hop, to jednak twórczość i dźwiękowe inspiracje wykraczają daleko poza ramy tego gatunku, jak i samą muzykę. Przekonajcie się o tym w czwartki po godz. 22.

Posłuchaj także:

***

Na tłuste muzyczne dwie godziny w "Tłustym Czwartku" zapraszamy w czwartek (15.09) po godz. 22.00. Przy mikrofonie siądzie Grubson.

aw/kd/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka rap hip-hop grubson
Czytaj także

Szpilersi. Poznaj "Jazz Junkies" u Numera Raza

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 22:01
Po trzech latach milczenia Szpilersi wracają z nowym albumem. "Jazz Junkies" to już ich piąta płyta. - Uderzaliśmy z tym materiałem do dużego labelu, ale usłyszeliśmy, że to się nie sprzeda - zdradzają muzycy. - Na szczęście, gdy zapukamy do Czwórki, to zawsze jesteśmy tu witani z szeroko otwartymi rękami - podkreślają. 
rozwiń zwiń