"Poleruję odwagę i styl". Paulina Przybysz zapowiada "Space EP"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2024 11:00
"Poleruję odwagę i styl", przyznaje Paulina Przybysz w utworze "Morale", który zapowiada najnowsze wydawnictwo artystki - "Space EP". - Coś się we mnie ożywia i to słychać w nowych numerach - mówi artystka. Kolejnym singlem promującym minialbum będzie "Dragon Hustler", który przed premierą zabrzmiał w Czwórce. 
Paulina Przybysz i Ula Kaczyńska w studiu Czwórki
Paulina Przybysz i Ula Kaczyńska w studiu CzwórkiFoto: Krzysztof Świeżak / Polskie Radio
  • Paulina Przybysz jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką.
  • Współtworzyła zespół Sistars, występowała jako Pinawella, występuje w grupie Rita Pax. 
  • Wydany w 2023 roku album "Wracając" otrzymał Fryderyka w kategorii Płyta Roku Soul/R&B/Reggae.
  • W czerwcu 2024 roku ukaże się najnowsze wydawnictwo artystki - "Space EP".
  • O szczegółach minialbumu Paulina Przybysz opowiada w audycji. 

"Zmierzam w kierunku klubowego parkietu"

"Space" to nowy minialbum Pauliny Przybysz, który ukaże się w czerwcu 2024 roku.

- Powoli zmierzam tanecznym krokiem w kierunku klubowych parkietów. Coś się we mnie ożywia - przyznaje rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Jestem niskociśnieniowym człowiekiem, który musi wstawać rano, bo musi wozić dzieci do szkoły. Potem przez cały dzień trwa walka, czy powinnam zrobić sobie drzemkę, czy może napić się kolejnej kawy. Jednocześnie uważam, że jakość życia wyznacza poczucie żywotnej energii, wewnętrzne "vivere", które daje nakrętkę z godziny na godzinę. I w takim klimacie utrzymany jest nowy materiał. Nawet jeśli robię balladę, to ma ona "ziarnisty sound".

"Space EP" - definicje przestrzeni

Nad nowym wydawnictwem artystka pracuje z Pawłem Stachowiakiem, znanym jako Wuja HZG - muzykiem EABS, Błota i projektu Siema Ziemia. Jeden z utworów wyprodukował @atutowy. - Chyba najbardziej jestem dumna z tytułowego utworu. "Space" ma tekst w języku angielskim, ale objawia się w nim pewna głębia. Trochę bawię się samym słowem "space", które często pojawia się w relacjach w formie "Oh, I need some space". Trochę inaczej brzmi ono w kosmosie, ale sens ma podobny - wyjaśnia Paulina Przybysz.     

INTRO - Paulina Przybysz Space EP2024 | Paulina Przybysz 

"Dragon Hustler" - premiera w Czwórce 

W Czwórce przedpremierowo zabrzmiał utwór "Dragon Hustler" - opowieść o ujarzmianiu złości. Oficjalna premiera odbędzie się 30 kwietnia 2024 roku - wtedy piosenka trafi do sieci wraz z teledyskiem, w którym wystąpił Patryk Rybarski. - Klip ma dobry kontent wielorazowego oglądania - mówi Paulina Przybysz. - Patryk to świetny tancerz, a przy okazji kolega ze szkoły. Jest moim piosenkowym smokiem, swoim ciałem uosabia targające mną emocje. 

"Syntezuję brzmienia"

W kwietniu minął rok od premiery albumu "Wracając". Za tę płytę Paulina Przybysz otrzymała kolejnego w dorobku Fryderyka - tym razem w kategorii Płyta Roku Soul/R&B/Reggae.

Posłuchaj
59:46 2024_04_27 19_00_49_PR4_Departament_Tanca.mp3 Paulina Przybysz zdradza szczegóły nowego wydawnictwa "Space EP" (Departament tańca/Czwórka) 

- Wydaje mi się, że to, co jest najlepsze w mojej muzyce, wydarza się na przecięciu różnych gatunków. Dlatego czasami żałuję, że jednej płyty nie można zgłosić w kilku kategoriach - przyznaje gościni Czwórki.- Mam świadomość, że nie jest łatwo ze mną obcować, zwłaszcza w kontekście dziennikarskich szuflad. Chciałabym kiedyś być nominowana w hip-hopie albo w popie, albo w etno. W muzyce elektronicznej też. Bo wszystko to jest na moich płytach, ale nie potrafię ocenić, czego jest najwięcej.

Paulina Przybysz - Wracając (visualizer) | Paulina Przybysz

 

Paulina Przybysz mówi brzydkie słowa

- W tekstach używam przekleństw, bo uważam, że one uwiarygadniają przekaz. Najpierw mnie jako autorce, a potem słuchaczom. Myślę, że moja poezja ma równowagę sznytu ulicznego i poetyckiego - opowiada artystka. - Dla mnie idealna piosenka jest jak posłodzona, dobrze zamieszana herbata z cytryną. Ma pełny smak, a nie jest czymś "pomiędzy".

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Departament tańca

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Paulina Przybysz

Data emisji: 27.04.2024

Godzina emisji: 19:10

kul/kormp