X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Ruch w domenie.pl

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 08:09
W pierwszym kwartale 2013 roku w polskim rejestrze przybywało średnio ponad 3 tys. nowych nazw dziennie - wynika z raportu instytutu badawczego NASK dotyczącego rynku nazw domeny.pl. Oznacza to, że w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku zarejestrowano łącznie ponad 270 tys. nazw.
Ruch w domenie.pl
  • Od początku stycznia do końca marca internauci zarejestrowali dokładnie 272 840 nowych naz w rejestrze domeny .pl. Każdego dnia przybywało ich średnio 3 032. Największy wzrost widoczny był w styczniu, kiedy odnotowano łącznie 95 386 rejestracji.
  • W sumie na koniec marca rejestr osiągnął wynik 2 407 387 aktywnych nazw. W porównaniu z poprzednim kwartałem obserwowano wzrost popularności nazw drugiego poziomu domeny .pl. Ich udział w liczbie rejestracji przekroczył 70 proc., co daje najlepszy wynik od 2009 roku. Spadł natomiast udział nazw w domenach funkcjonalnych oraz regionalnych.

Wśród największych rejestratorów Unii Europejskiej polski rejestr utrzymał 6 pozycję, tuż za rejestrem francuskim i włoskim.

  • W czołówce niezmiennie znajdują się domeny niemiecka, brytyjska i holenderska, z liczbą nazw przekraczającą kolejno 15, 10 i 5 mln. Z kolei podział rynku nazw domen internetowych rejestrowanych w poszczególnych w krajach członkowskich pokazuje, że nazwa domeny .pl stanowiła 84 proc. nazw zarejestrowanych przez mieszkańców Polski. To oznacza, że wśród dziesięciu największych rejestrów Polska osiągnęła najwyższy wskaźnik udziału w lokalnym rynku domen.

Zdecydowaną większość rejestracji nazw domeny .pl prowadzą partnerzy instytutu badawczego NASK. Na koniec I kwartału polski rejestr współpracował ze 195 rejestratorami. Wśród trzech największych znajdują się kolejno Home.pl Sp. z o.o., NetArt Spółka Akcyjna S.K.A. oraz AZ.pl Sp. z o.o. W sumie partnerzy instytutu badawczego NASK obsługiwali blisko 99 proc. wszystkich aktywnych nazw domeny .pl.

 

Szczegółowy raport NASK za I kwartał 2013 roku. Rynek nazw domeny.pl” jest dostępny do pobrania na stronie www.dns.pl. 

 autor: Cezary Tchorek-Helm