Polskie Radio
Section05
raport

Założyciel Amnesty International w Sztokholmie rezygnuje. Powodem kontrowersyjny raport ws. Ukrainy

Pisarz i członek Akademii Szwedzkiej Per Waestberg zrezygnował z członkostwa w Amnesty International w Sztokholmie - oddziału, który założył w latach 60. Powodem takiej decyzji jest kontrowersyjny raport tej organizacji, który zarzuca ukraińskiemu wojsku między innymi łamanie prawa konfliktów zbrojnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja Sztokholm Amnesty International raport wojna na Ukrainie

Skandaliczny raport Amnesty International. Wiceszef MSZ: prawdopodobne silne wpływy rosyjskie

Raport Amnesty International pokazuje to, że stopień oderwania od rzeczywistości jest dość daleko idący, ale także i stopień zideologizowania i niestety także i wpływy rosyjskie prawdopodobnie są tam bardzo silne - ocenił w poniedziałek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Amnesty International raport Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie

Burza po raporcie Amnesty International. Wiceszef MSZ: wpływy rosyjskie prawdopodobnie są tam bardzo silne

- Wpływy rosyjskie prawdopodobnie są tam bardzo silne, bo w inny sposób tego się wytłumaczyć nie da. Widząc co, się dzieje na Ukrainie. Widząc te mordy ze strony wojsk rosyjskich, które obserwowaliśmy w Irpieniu, w Buczy - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Amnesty International raport Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT

Tomasz Sakiewicz o raporcie Amnesty International: ta organizacja wbija nóż w plecy walczącej Ukrainie

- Najpierw należy sprawdzić z kim mamy do czynienia a potem ich oceniać. Poziom powagi tej organizacji po czymś takim spadł do zera - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Dariusz Grzędziński oraz Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Amnesty International raport wojsko Ukraina Rosja bezpieczeństwo ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 wojna 2022

Sytuacja ekonomiczna uchodźców z Ukrainy w Polsce. NBP opublikował szczegółowy raport

Narodowy Bank Polski przygotował szczegółowy raport nt. sytuacji ekonomicznej uchodźców z Ukrainy, którzy schronili się w Polsce. Aby określić, kim są imigranci, jakie mają potrzeby, plany oraz jaka może być ich przyszłość na polskim rynku, NBP przeprowadził w kwietniu i maju tego roku ankietę wśród obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski jako uchodźcy po wybuchu wojny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA uchodźcy raport praca emigracja NBP wojna na Ukrainie

Kanada ma problem z "praniem" pieniędzy. "Model z Vancouver" zasila zorganizowaną przestępczość

Federalne instytucje, które mają chronić gospodarkę Kanady przed procederem prania pieniędzy pochodzących z niewiadomego źródła są nieskuteczne. Raport opracowany na zlecenie rządu prowincji Kolumbii Brytyjskiej wymienia mechanizmy, które "piorą" co roku do 220 mln dolarów kanadyjskich, korzystając z nielegalnej bankowości i kasyn.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kanada pranie pieniędzy przestępczość Kolumbia Brytyjska bankowość raport

CBOS: sprawy urzędowe online załatwia jedna trzecia Polaków

W Polsce przybywa użytkowników internetu. Regularną obecność w sieci deklaruje ponad trzy czwarte dorosłych. W kwietniu co trzeci Polak korzystał z internetu do załatwiania spraw urzędowych – wynika z opublikowanego w czwartek opracowania CBOS "Korzystanie z internetu w 2022 roku".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Aleksander Ziemiańczyk internetowy bank internet Internetowe Konto Pacjenta online bankowość mobilna bankowość elektroniczna bankowość internetowa bankowość CBOS raporty raport Piotr Firan pandemia cyfryzacja dowód osobisty aplikacje

Raport smoleński. Macierewicz: najważniejszym dowodem ingerencji zewnętrznej jest wybuch w lewym skrzydle

- Najważniejszym dowodem wskazującym na ingerencję zewnętrzną w katastrofie smoleńskiej jest bardzo precyzyjnie przebadany, zidentyfikowany i opisany wybuch w lewym skrzydle na ponad 100 m przed tzw. brzozą Bodina. Przesądzają o tym dźwięk, miejsce oraz czas eksplozji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 r. Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk 2022 POLSKA katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz raport polityka

"Agentura wpływu". Prof. Paruch o postawie opozycji po publikacji raportu o przyczynach katastrofy smoleńskiej

- Mieliśmy agenturę wpływu i agentów bezpośrednich, przede wszystkim przyjęcie tezy, że w polskich raportach nie można orzec niczego sprzecznego z orzeczeniami podobnych instytucji rosyjskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Michał Rachoń katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Smoleńsk 2022 polityka katastrofa smoleńska POLSKA raport