Nowe Technologie

FireEye nowe podejście do bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 14:25
Rosnąca liczba zagrożeń pochodzących z internetu sprawia, że tradycyjne metody zabezpieczeń przestają być wystarczająco skuteczne. FireEye ma ambicje zapełnić tę lukę.
Fireeye Web Malware Protection
Fireeye Web Malware Protection

 

Firma FireEye jest liderem w dziedzinie zatrzymywania zagrożeń nowej generacji, ataków typu zero-day i APT, które potrafią ominąć tradycyjne zabezpieczenia a zagrażają ponad 95% sieci. Rozwiązanie firmy FireEye uzupełnia zapory ogniowe oparte na sygnaturach, IPS, antywirusy i bramki; zapewniając jedyne na świecie zabezpieczenie bez sygnatur chroniące przed atakami przez WWW i e-mail, a także zagrożeniami ukrytymi we współdzielonych zasobach plikowych. Jest to jedyne na rynku zintegrowane rozwiązanie dla firm, które zatrzymuje ataki, we wszystkich fazach  ich cyklu, od exploitów do eksfiltracji.

Rozwiązanie FireEye to urządzenie, a de facto serwer, który ma za zadanie monitorowanie całego ruchu w sieci. Proces odbywa się w wyizolowanym środowisku – swego rodzaju „piaskownicy” i polega na wykonywaniu działań, które mógłby wykonać użytkownik. Uruchamianie załączników poczty elektronicznej, linków itp. Z założenia jest to działanie proaktywne, biorące pod uwagę istnienie zagrożeń, które jeszcze nie zostały uwzględnione przez tradycyjne firewalle czy programy antywirusowe.

„FireEye na nowo definiuje bezpieczeństwo IT,  gdyż stosowany przez firmę model ochrony jest odpowiedzią na współczesne, wysublimowane, wielopoziomowe ataki cybernetyczne i rozbudowane złośliwe oprogramowanie, które potrafią sobie poradzić z tradycyjnymi zaporami czy antywirusami wykorzystywanymi przez organizacje. Jak pokazują wyniki raportów FireEye, w 95% przedsiębiorstw, które już miały zainstalowane systemy zabezpieczeń, co tydzień dochodzi do zainfekowania komputerów poprzez sieć, z czego w przypadku 80% firm do takich sytuacji dochodzi ponad 100 razy. To dowód na to, że do bezpieczeństwa urządzeń IT należy podejść w sposób nietuzinkowy” - powiedział Robert Żelazo, dyrektor generalny FireEye, odpowiedzialny za Polskę oraz region Europy Środkowo-Wschodniej.

 


 

O firmie FireEye:

Firma FireEye jest liderem w dziedzinie zatrzymywania zagrożeń nowej generacji, ataków typu zero-day i APT, które potrafią ominąć tradycyjne zabezpieczenia a zagrażają ponad 95% sieci. Rozwiązanie firmy FireEye uzupełnia zapory ogniowe oparte na sygnaturach, IPS, antywirusy i bramki; zapewniając jedyne na świecie zabezpieczenie bez sygnatur chroniące przed atakami przez WWW i e-mail, a także zagrożeniami ukrytymi we współdzielonych zasobach plikowych. Jest to jedyne na rynku zintegrowane rozwiązanie dla firm, które zatrzymuje ataki, we wszystkich fazach  ich cyklu, od exploitów do eksfiltracji. Firma FireEye zapewnia ochronę przed zagrożeniami nowej generacji dzięki wykorzystaniu w całym portfolio swoich rozwiązań opatentowanej platformy technologicznej „Virtual Execution”. Rozwiązania FireEye są wdrażane w ponad 40 krajach i ponad 25% firm z listy Fortune 100.autor: Robert Kamiński