Nowe Technologie

BlackBerry zabezpiecza iOS i Android

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 09:27
Secure Work Space oddziela służbowe oraz prywatne aplikacje i dane na urządzeniach iOS i Android.
BlackBerry zabezpiecza iOS i Android

Secure Work Space dla iOS i Android to nowa opcja w ramach BlackBerry® Enterprise Service 10 (wersja 10.1.1), która oferuje użytkownikom korzystającym z własnych urządzeń komunikacyjnych rozwiązanie charakteryzujące się najlepszym połączeniem bezpieczeństwa, użyteczności i całkowitych kosztów utrzymania. BlackBerry zaprojektowało rozwiązanie Secure Work Space, aby wyjść naprzeciw potrzebom CIO odnośnie zarządzania, bezpieczeństwa i kosztów oraz oczekiwaniom pracowników co do użyteczności i funkcjonalności.

Od momentu uruchomienia w styczniu 2013, klienci na całym świecie zainstalowali 18 000 serwerów BlackBerry Enterprise Service 10. Od tego samego momentu Secure Work Space dla systemów iOS i Android było testowane globalnie przez klientów BlackBerry, w tym przez zlokalizowaną w Holandii firmę e-office mobile b.v. Od 22 lat e-office tworzy wirtualne środowiska pracy dla swoich klientów. Aby mieć pewność, że są zawsze na czasie z mobilnymi potrzebami swoich klientów, e-office wzięła udział we wczesnym programie adaptacyjnym BlackBerry dla Secure Work Space.

“Secure Work Space bazuje na BlackBerrry Enterprise Service 10, a przekonaliśmy się, że bezpieczna infrastruktura BlackBerry daje naszej firmie najlepsze rozwiązanie kontrolne pomocne w zwiększeniu mobilności naszego wieloplatformowego środowiska przy jednoczesnym utrzymaniu zadowolenia użytkowników,” powiedział Thierry Lammers, dyrektor i współzałożyciel e-office mobile. „Nie możemy się doczekać, aż w najbliższych miesiącach będziemy mogli wprowadzić to rozwiązanie do całej naszej organizacji i u naszych klientów, oddzielając korporacyjne i osobiste dane na urządzeniach z iOS i Android.”

Według firmy Forrester, Inc., w 2016 roku, 350 milionów pracowników będzie korzystało ze smartfonów, a 200 milionów będzie służbowo korzystało z własnych urządzeń(1). Secure Work Space oferuje idealne rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa w przypadku osób korzystających służbowo z własnych urządzeń mobilnych, umożliwiając firmom i organizacjom akceptację tego trendu bez narażania bezpieczeństwa. Obce interfejsy użytkownika przeszkadzają w korzystaniu z urządzenia, natomiast Secure Work Space dostarcza taki sam interfejs dla urządzeń na platformie iOS czy Android i dodatkowo integrację poczty elektronicznej (z uwzględnieniem odczytu załączników), kalendarza i kontaktów dla zwiększenia produktywności. Możliwy jest także bezpieczny dostęp do intranetu za pośrednictwem przeglądarki i możliwość edycji dokumentów przez BlackBerry Documents To Go™.  Wraz z odseparowanymi i kontrolowanymi w ramach kontenera Secure Work Space danymi korporacyjnymi, te standardowe aplikacje mogą być udostępnione każdemu użytkownikowi, wspólnie z innymi aplikacjami wybranymi przez firmę.

BlackBerry oferuje bezpieczeństwo na poziomach urządzenia, serwera i sieci. Rozwiązanie Secure Work Space wykorzystuje ten sam zaufany typ połączenia typu behind-the-firewall dostępny dla smartfonów BlackBerry i rozszerza funkcje BlackBerry zabezpieczające dane w spoczynku jak i w przesyle na urządzenia działające na platformach iOS i Android. Kontener Secure Work Space jest zarządzany za pośrednictwem BlackBerry Enterprise Service 10, przez co można prosto i wygodnie zarządzać wszystkimi urządzaniami z jednej konsoli.

„Mobilność fundamentalnie zmienia sposób w jaki żyjemy i pracujemy. Wraz ze wzrostem naszej zależności od rozwiązań mobilnych, a także większą różnorodnością urządzeń przenośnych wkraczających do naszego środowiska pracy, zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające zarządzanie i zabezpieczanie tych urządzeń nigdy nie było większe,” powiedział David J. Smith wiceprezes ds. mobilnej informatyki korporacyjnej w BlackBerry. „W dzisiejszej rzeczywistości, w której popularne jest służbowe wykorzystywanie własnych urządzeń, Secure Work Space jest rozwiązaniem, które wprowadza kluczowe elementy platformy bezpieczeństwa BlackBerry do urządzeń z iOS i Android.”

Rozwiązanie Secure Work Space pozwala klientom oszczędzić wysiłku, zabiegów administracyjnych i kosztów, gdyż sprawia, że nie muszą już konfigurować i zarządzań drogą infrastrukturą VPN, aby umożliwić dostęp za pośrednictwem urządzeń mobilnych do danych i aplikacji za korporacyjnymi zaporami ogniowymi. Dzięki zarządzaniu mobilnością korporacyjną typu end-to-end, łatwości wdrażania i globalnemu wsparciu technicznemu, BlackBerry oferuje innowacyjne, bezpieczne i niezawodne rozwiązania dla firm i organizacji rządowych na całym świecie.

Dostępność

Oprgramowanie serwera BlackBerry Enterprise Service 10 jest do bezpłatnego pobrania. Opłata za  roczną licencję na dostęp klienta (CAL – client access license) dla Secure Work Space wynosi $99 (sugerowana cena producenta) rocznie za jedno urządzenie. BlackBerry Enterprise Service 10 jest także dostępne jako próbny zestaw na okres sześćdziesięciu dni, obejmujący 50 licencji CAL na EMM Corporate (umożliwiający zarządzanie smartfonami z BlackBerry 10) oraz 50 licencji CAL na Secure Work Space. Próbny zestaw oprogramowania można pobrać tutaj. Po więcej informacji na temat BlackBerry Enterprise Service 10, odwiedź www.bes10.com.autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Norton Mobile Security chroni prywatność

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 09:00
Firma Symantec wprowadziła na rynek najnowszą wersję oprogramowania Norton Mobile Security, które zapewnia zaawansowaną i skuteczną ochronę smartfonów i tabletów z systemem Android oraz urządzeń iPhone i iPad. Udoskonalenia Norton Mobile Security dla systemu Android dotyczą ochrony prywatności.
rozwiń zwiń