Nowe Technologie

Pakiet Veeam Management

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 13:56
Firma Veeam Software – innowacyjny dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, replikacji i zarządzania wirtualizacją w środowiskach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V – poinformowała o wprowadzeniu na rynek pakietu Veeam Management Pack (MP) v6.5 for VMware.
Veeam Backup  Replication
Veeam Backup & ReplicationFoto: materiały promocyjne

Pakiet Veeam MP udostępnia funkcje szczegółowego monitorowania, zarządzania i planowania mocy obliczeniowych dla środowiska VMware w oprogramowaniu Microsoft System Center. Dzięki temu zapewnia pełny wgląd w infrastruktury i aplikacje fizyczne oraz wirtualne z poziomu jednej konsoli. Veeam MP umożliwia wykorzystanie już poczynionych inwestycji w oprogramowanie Microsoft System Center dla potrzeb zarządzania środowiskiem vSphere z poziomu platformy, która w dodatku jest dobrze znana działom IT.

„Ostatnie siedem lat poświęciliśmy na opracowanie rozwiązań w zakresie zarządzania i ochrony dla nowoczesnych centrów danych” – powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam. – „Ponad 2,5 tys. klientów korporacyjnych, posiadających licencje na ponad 100 tys. gniazd, polega na Veeam MP w zakresie zarządzania środowiskiem vSphere przy użyciu Microsoft System Center. To sposób zarządzania, który już znają i do którego mają zaufanie. Teraz, gdy Veeam MP umożliwia integrację z rozwiązaniem nr 1 w zakresie ochrony danych dla potrzeb wirtualizacji – Veeam Backup & Replication – klienci mogą korzystać z tej konsoli w celu zarządzania swoją infrastrukturą do tworzenia backupu”.

  • Nowa wersja Veeam Management Pack charakteryzuje się zwiększoną odpornością na błędy, eliminującą pojedynczy punkt awarii w zakresie monitorowania. W przypadku awarii vCenter, Veeam MP v6.5 automatycznie podejmuje pracę i dokonuje rekonfiguracji w taki sposób, aby dane były zbierane bezpośrednio z hostów vSphere. Po przywróceniu funkcjonalności vCenter, Veeam MP powraca do domyślnej metody zbierania danych bez przerywania pracy. Dzięki temu działy IT w przedsiębiorstwach nie muszą się martwić, że usterka w ich środowisku wirtualnym spowoduje awarię procesów monitorowania.

Ponadto, Veeam MP 6.5 umożliwia integrację z Veeam Backup & Replication, dzięki czemu działy IT mogą zarządzać infrastrukturą do tworzenia kopii zapasowych bezpośrednio w oprogramowaniu Microsoft System Center. Po wykryciu infrastruktury Veeam Backup & Replication, Veeam MP monitoruje szeroką gamę elementów, włącznie z wolnym miejscem na dysku w repozytorium proxy, dostępność akceleratora WAN oraz rezerwowych obiektów proxy, a także weryfikację możliwości przywracania maszyn wirtualnych (VM). Nowe rozwiązanie może również monitorować status zadań wykonywanych na serwerach do backupu, włącznie z pomiarem ich wydajności oraz alertami o awarii i czasie ich trwania.

Pakiet Veeam MP v6.5 zapewnia również nową konfigurację śledzenia  oraz korelacji alertów dla wszystkich obiektów vSphere, dzięki czemu precyzyjnie pokazuje działom IT zmiany zachodzące w tym środowisku. W przypadku wystąpienia ewentualnych problemów w zakresie zasobów lub mocy obliczeniowych, dział IT będzie dysponował graficzną korelacją zdarzeń, pomocną w zidentyfikowaniu przyczyny.

  • Cena pakietu Veeam MP v6.5 na rynku europejskim zaczyna się od 440 euro. Dostępna jest również do pobrania darmowa, 30-dniowa wersja próbna Veeam MP bez ograniczeń funkcjonalności.autor: Jan Petersen/Veeam

Czytaj także

Nowa wersja Veeam Backup & Replication

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 06:28
Veeam Software poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszej wersji produktu Veeam Backup & Replication v7. Do wersji v7 wprowadzono dwie nowe funkcje – wbudowaną akcelerację WAN i tworzenie kopii zapasowych z migawek pamięci masowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Recepta na wirtualny mix

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 21:01
Wirtualizacja serwerów na dobre zagościła w działach IT małych i dużych firm, a skuteczna konkurencja dwóch producentów rozwiązań do wirtualizacji doprowadziła do tego, że systemy informatyczne wielu organizacji nie są dziś jednolite.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wirtualne serwery - oszczędność i bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 20:44
Po co kupować wiele serwerów, jeśli można uruchomić je (jako wirtualne) na kilku fizycznych komputerach. Przynosi to znaczne oszczędności, ale zalet wirtualizacji jest więcej. Dlatego nie dziwi fakt, że już dziś wirtualnych serwerów jest w systemach informatycznych firm więcej niż tradycyjnych. Wirtualizacja oferuje m.in. większe bezpieczeństwo danych. Żeby je skutecznie wdrożyć, potrzebujemy odpowiednich narzędzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co to jest jakość bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 09:41
Z jakością zabezpieczania danych za pomocą kopii bezpieczeństwa (backupu) najczęściej jest jak z polisą samochodową. Nie ważne, czy zapłacimy za nią mało, czy dużo. Do momentu pierwszej kolizji, i tak nie wiemy, jak ubezpieczyciel potrafi likwidować szkody. Podobnie często nic nie wiemy o wartości naszego backupu, dopóki nie zdarzy się awaria.
rozwiń zwiń