Nowe Technologie

G Data wprowadza nowe produkty dla dużych firm

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 10:25
Niemiecki producent rozwiązań antywirusowych wprowadził na polski rynek 12 odsłonę produktów dla klientów biznesowych.
G Data wprowadza nowe produkty dla dużych firm
Foto: materiały prasowe

„W dużych czy małych przedsiębiorstwach nie ma miejsca na półśrodki, a bezpieczeństwo jest na samym szczycie firmowej hierarchii wartości. Dlatego tym bardziej niepokojące są dane Komendy Głównej Policji, która w zeszłym roku odnotowała 56% wzrost przestępstw gospodarczych dokonanych w sieci.” – powiedział dyrektor techniczny G Data Łukasz Nowatkowski.

W odpowiedzi na statystyki oraz prognozy mówiące  „że w związku z dynamicznym rozwojem technologii (…) niemal w każdej dziedzinie życia przewidywany jest dalszy wzrost liczby przestępstw komputerowych” G Data udostępnia szeroki wachlarz rozwiązań antywirusowych dla odbiorców biznesowych. Niezależenie czy jest to serwer, komputer czy smartfon z nową wersją oprogramowania G Data sieci firmowe są skutecznie chronione dzięki najnowszej technologii „Made in Germany”.

 • Produkty antywirusowe G Data wielokrotnie udowadniały swoje możliwości oraz osiągały najlepsze wyniki w testach niezależnych organizacji. Najnowszy pakiety zabezpieczające w wersji 12 jeszcze przed polską premierą zdobyły uznanie ekspertów. G Data w wersji biznesowej może pochwalić się rewelacyjnym wynikiem w teście ochrony magazynu Virus Buletin, w którym to powstrzymała 100% zagrożeń jednocześnie nie kwalifikując błędnie żadnego zdrowego pliku jako zagrożenia.
 • Jednocześnie w przeglądzie produktów biznesowych niezależnej organizacji AV Comparatives G Data w wersji z dodatkiem PatchManagement została wyróżniona ze względu na swoją przyjazność dla użytkownika. G Data według AV Comparatives to produkt, który spełnia główne wymagania administratorów sieci.

Nowe produkty to G Data AntiVirus, G Data ClientSecurity oraz G Data EndpointProtection w wersjach Business i Enterprise.

Centralne zarządzanie

Łatwy i szybki przegląd, którzy klienci w naszej sieci są atakowani i czy posiadają najnowsze bazy sygnatur. Dzięki przejrzystej konsoli i modułowi zaawansowanych raportów administrator firmowej sieci może na bieżąco monitorować jej stan zabezpieczeń oraz posiada przegląd wszystkich niezbędnych informacji w jednym oknie. Dzięki centralnej konsoli możemy zlecić zadanie zdalnego skanowania lub instalacji nowych klientów. Wszystko odbywa się szybko i łatwo dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika oszczędzając czas i wysiłek pracowników działu IT.

Administracja w każdej chwili

G Data uwalnia administratorów sieci od biurek! Z nową funkcją MobileAdmin menedżerowie IT mogą w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca zarządzać stanem zabezpieczeń w administrowanej sieci, konfigurować firewall, inicjować skanowanie lub zarządzać uprawnieniami użytkowników. Wszystko to z poziomu przeglądarki na urządzeniu mobilnym.

Zarządzanie urządzeniami przenośnymi w sieci firmowej

Dziś pracownicy zabierają ważne dane firmowe w teren, do domu czy dokądkolwiek dotrą ze swoim urządzeniem przenośnym. Praca na sprzęcie mobilnym to standard, coraz częściej także w modelu BYOD. G Data MobileManagement pozwala zapanować nad wszystkimi urządzeniami z systemem Android w przedsiębiorstwie i ochronić ich użytkowników przed wzmagającą falą zagrożeń. Według najnowszego raportu G Data SecuritLabs w bieżącym roku zostały pobite wszelkie dotychczasowe rekordy liczby szkodliwych programów na urządzenia mobilne z Androidem.

Najważniejsze nowości w wersji 12

 • Bankguard (jeszcze jako dodatek Internet Explorer i Firefox)
 • ReportManager - konfigurator automatycznie generowanych i wysyłanych pocztą elektroniczną raportów z danymi na temat ochrony.
 • PatchManager - zdalne przeglądanie, instalowanie i deinstalowanie poprawek Windows, Firefox, Chrome, Oracle, Adobe i innych.
 • MobileAdministrator - zarządzanie częścią funkcji poprzez przeglądarki urządzeń mobilnych
 • Wysyłka powiadomień i raportów umożliwia tworzenie grup adresów mailowych
 • Przeglądanie listy zainstalowanych programów
 • Przeglądanie podstawowych parametrów sprzętowych (dysk, pamięć, procesor, adres MAC)
 • Zarządzanie zdalne klientem MobileSecurity w systemach Android
 • Tworzenie kopii zapasowej bazy danych
 • Mechanizm opóźniający aktualizację plików klienta na stacjach dzielący sieć na zdefiniowaną ilość segmentów.

Wymagania sprzętowe

Klient: Windows 7/8/Vista (32/64-bit), XP (32-bit), Server 2003/2008/2012, min. 1 GB RAM

ManagementServer: Windows 7/8/Vista (32/64-bit), XP (32-bit), Server 2003/2008/2012, min. 1 GB RAMautor: Mikołaj Radziwonowicz

Czytaj także

SmallBusiness Security

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 11:12
Obecnie firmy, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników stanowią ponad 96% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce. G Data Software wprowadza na rynek nowy produkt SmallBusiness Security. Niemiecki dostawca programów antywirusowych planuje dotrzeć do grupy docelowej liczącej prawie 1,4 mln firm w naszym kraju.
rozwiń zwiń