Nowe Technologie

Y510p najnowszy sprzęt od Lenovo

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 12:23
Firma Lenovo Polska ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży w Polsce najnowszego modelu notebooka dla graczy - Lenovo Y510p.
Lenovo Y510p
Lenovo Y510pFoto: materiały promocyjne

Charakterystyczną funkcjonalnością sprzętu jest specjalna kieszeń UltraBay, w której można błyskawicznie zainstalować dodatkową kartę graficzną, twardy dysk, napęd DVD lub wentylator. Nowy sprzęt to następca cieszącego się ogromną popularnością wśród graczy modelu Y580.

Y510p — maksimum funkcji multimedialnych

Co sprawia, że Lenovo Y510p jest wyjątkowy? Potężną moc obliczeniową zapewnia najnowszy procesor czwartej generacji Intel Core do poziomu i7. Jego zastosowanie gwarantuje doskonałą jakość grafiki. Ponadto standardowe wyposażenie to karta graficzna NVIDIA GeForce GT 755M 2 GB, którą można uzupełnić dzięki wykorzystaniu kieszeni Ultrabay o drugą kartę za pomocą technologii NVIDIA SLI. Taki zestaw pozwoli uzyskać do 1,6 razy więcej klatek obrazu na sekundę.

  • Lenovo Y510p cechuje stalowa obudowa z ekranem o przekątnej 15,6”. Osłony głośników sprawiają wrażenie drapieżności i doskonale dopełniają się z wybitnymi możliwościami komponentów laptopa. Zastosowane w standardowo podświetlanej klawiatury AccuType ułatwia pisanie, a dwukolorowe czarno-czerwone klawisze umożliwiają pracę niezależnie od pory dnia. Port Always-On USB pozwala na ładowanie innych urządzeń np. telefonu, bez konieczności podłączania laptopa do sieci.
  • Sterowanie nowym Y510p ułatwia inteligentny panel dotykowy, który pozwala na wykorzystanie nowego interfejsu systemu operacyjnego Windows 8. Panel umożliwia łatwe przewijanie, powiększanie i obracanie obrazu, zapewniając komfort w pracy z laptopem.

Szybki transfer danych i najwyższa jakość dźwięku

Łatwe i szybkie przenoszenie danych między laptopem a innymi urządzeniami jest możliwe dzięki interfejsowi USB 3.0. To rozwiązanie zapewnia nawet 10-krotnie wyższą prędkość transferu plików, błyskawiczne kopiowanie dużych plików multimedialnych oraz bezproblemowe połączenie urządzeń peryferyjnych oferujących funkcje audio i wideo. Możliwe jest też bezprzewodowe udostępnianie danych za pomocą opcjonalnej technologii Bluetooth.

  • Dodatkowe niesamowite wrażenia w trakcie użytkowania Lenovo Y510p zapewniają zainstalowane głośniki Premium JBL, które gwarantują wysoką jakość dźwięku w systemie Dolby Home Theater v4.

Ceny i dostępność

Lenovo Y510p jest dostępny w Polsce w cenie od 2999 pln. Sprzęt jest dostępny za pośrednictwem partnerów handlowych Lenovo.autor: Informacja prasowa Lenovo

Zobacz więcej na temat: gra lenovo notebook Y510p
Czytaj także

Tablet wygrywa na rynku

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 07:32
Wg prognoz firmy badawczej GfK Polonia, w 2013 sprzeda się nawet 2,5 razy więcej tabletów niż w roku poprzednim. Komputery przenośne straciły dominującą pozycję na rynku.
rozwiń zwiń