Nowe Technologie

Dell: nowe serwery PowerEdge

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 23:00
Dell ogłosił wprowadzenie na rynek nowych serwerów należących do rodziny PowerEdge. Korzystając z nowych serwerów Klienci, poczynając od małych firm, aż po rozbudowane centra danych pracujące z danymi na ogromną skalę, mogą zmaksymalizować wydajność przez uproszczenie i automatyzację procesów, lepszą pracę aplikacji oraz zabezpieczyć ciągłość prowadzenia biznesu.
Dell
Dell

„Na etapie projektowania nowych serwerów PowerEdge wzieliśmy pod uwagę komentarze zebrane od ponad 7,7 tysięcy klientów z 17 krajów” - powiedział Brad Anderson, szef działu Enterprise Solutions Group w firmie Dell.Dwunasta generacja PowerEdge Nowe modele serwerów do montażu w szafie serwerowej - PowerEdge R820, R720, R720xd oraz R620, serwer kasetowy M620, serwer typu tower - T620 oraz serwer C6220, wykorzystują wspólną infrastrukturę serwerową Dell, zbudowaną w oparciu o procesory z rodziny Intel® Xeon® E5. Serwery stanowią fundment kompleksowej, elastycznej oferty rozwiązań IT dla firmy, które uzupełnia portfolio z zakresu przechowywania danych, rozwiązań sieciowych oraz urządzeń klienckich, jak również profesjonalnych usług. W połączeniu z rozwiązaniami do zarządzania, serwery PowerEdge nowej generacji zapewniają większą wydajność i oferują lepsze możliwości zarządzania, między innymi w takich zastosowaniach jak High Performance Computing, systemy wsparcia przy podejmowaniu decyzji i przetwarzanie danych biznesowych. Dell zaktualizował pierwsze w branży wbudowane narzędzie do zarządzania - Dell Remote Access Controller 6 (iDRAC6) z Lifecycle Controller 1.0, które według IDC jest już obecne w ponad 3,5 miliona serwerów PowerEdge jedenastej generacji, sprzedanych od momentu wprowadzenia narzędzia w 2009 roku. Stosowana obecnie druga generacja narzędzia - iDRAC7 z Lifecycle Controller 2.0, pozwala na jednolite zarządzanie etapami wdrożenia, aktualizacji, monitorowania i konserwacji w ramach całego cyklu życia serwera. Nowe możliwości to m.in.: • Zmniejszenie kosztów związanych z obsługą dzięki bezobsługowemu monitorowaniu ponad 400 czujników kontrolujących pamięć, macierze RAID, pamięć masową i urządzenia sieciowe. Rozwiązanie działa w wielosystemowych środowiskach z różnymi hypervizor’ami, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania lub sterowników,co pozwala zmniejszyć koszty obsługi serwerów nawet o 2,5 miliona dolarów. • Szybkie wdrażanie serwerów dzięki nowej technologii, która wymaga do 85,5% mniej nakładu prac inżynieryjnych oraz 86% mniej czasu związanego z ręcznymi czynnościami konfiguracyjnymi. • Zwiększenie produktywności dzięki udoskonalonemu rozwiązaniu Lifecycle Controller Log - oparte o wbudowane funkcje zarządzania, w które wyposażone są serwery firmy Dell jedenastej generacji, umożliwiły firmie Virtacore zaoszczędzenie 43 dni pracy administratorów systemów rocznie. • Uruchamianie i zdalne konfigurowanie komponentów sieciowych obsługiwanych przez serwery PowerEdge dwunastej generacji.

 • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb dzięki nowej bibliotece ponad 65 skryptów.

 • Dell zintegrował rozwiązanie iDRAC7 z Lifecycle Controller 2.0 wraz z systemami

 • do zarządzania swoich partnerów - Microsoft, VMware oraz BMC, co pozwala czerpać korzyści płynące z automatyzacji procesów, przy zachowaniu inwestycji i procesów już istniejących w ramach środowiska IT.


Konsola OpenManage EssentialsKonsola do zarządzania monitoruje stan serwerów, urządzeń do pamięci masowej oraz przełączników sieciowych Dell. Łącząc się z Dell KACE K1000 Management Appliance oraz  wysyła zdefiniowane przez użytkownika alarmy związane ze stanem serwerów lub urządzeń pamięci masowej bezpośrednio do konsoli K1000. PowerEdge dwunastej generacji Ponad stukrotnie zwiększona wydajność energetyczna w przeliczeniu na 1 wat pobranej energii, w porównaniu do wydajności osiąganej dziesięć lat temu, co pozwala dużym centrom danych zmniejszyć koszty związane z zasilaniem o 1,8 miliona dolarów rocznie. Dostępne dla wszystkich serwerów dwunastej generacji rozwiązanie Fresh Air, opracowane na podstawie uwag klientów, pozwala na pracę przy najwyższych temperaturach roboczych (45°C) i pozwala na zaoszczędzenie nawet do 3 milionów dolarów nakładów finansowych. • OpenManage Power Center – wykorzystuje zalety opracowanego wspólnie przez Dell i Intel rozwiązania Node Manager, które za pomocą pojedynczego interfejsu kontroluje i optymalizuje zużycie energii na poziomie serwera, szafy serwerowej, a także całej serwerowni.

 • Pierwszy w branży zasilacz, który w badniach przeprowadzonych przez firmę 80 PLUS, otrzymał certyfikat najwyższej wydajności energetycznej – „Titanium”.

 • Możliwość umieszczenia aż do 300% więcej maszyn wirtualnych SQL w jednej szafie serwerowej, co pozwala lepiej wykorzystać możliwości centrum danych w porównaniu do poprzedniej generacji serwerów Dell. • Wyjątkowa, elastyczna oferta adapterów sieciowych zabezpiecza wcześniejsze inwestycje w IT, zapewniając wybór technologii adaptera sieciowego, przepustowość a także producenta, bez potrzeby korzystania ze złącza PCI-Express. • Nowe rozwiązania “wszystko w jednym”, stworzone w oparciu o portfolio serwerów PowerEdge dwunastej generacji. Dell vStart dla chmury prywatnej obejmuje oprogramowanie Dell VIS Creator i umożliwia przyśpieszenie wdrożenia aplikacji i usług IT. Natomiast rozwiązanie Dell Quickstart Data Warehouse Appliance jest pierwszym rozwiązaniem dla centrum danych dostępnym w ramach Microsoft SQL Server 2012, które będzie wspierać średnie firmy i duże departamenty korporacji w łatwym dostępie, zarządzaniu i analizowaniu danych, co pomoże w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych.


Ceny i dostępnośćJuż dziś na stronie www.dell.pl/PowerEdge lub za pośrednictwem Partnerów Handlowych firmy DELL dostępnych jest pięć nowych modeli serwerów Dell PowerEdge. Ceny rozpoczynają się od 7599 PLN.


Serwer PowerEdge C6220, będzie dostępny na początku wietnia.Rozwiązanie Dell Quickstart Data Warehouse jest obecnie w fazie beta-testów i będzie dostępne w drugim kwartale bieżącego roku. Rozwiązanie vStart for Dell Private Cloud będzie dostępne również w drugim kwartale bieżącego roku.


Zobacz więcej na temat: firma intel microsoft