Nowe Technologie

Lenovo wprowadza Enhanced Experience 3

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 00:00
Firma Lenovo rozpoczęła nowy etap działań na rzecz szybszego uruchamiania komputerów, wprowadzając certyfikację Lenovo Enhanced Experience 3 (EE3) for Windows 7. Jest to już trzecia wersja certyfikacji, a produkty z certyfikatem EE3 wyróżniają się wyjątkowo krótkim czasem uruchamiania systemu Windows oraz innymi funkcjami optymalizacji działania.
Lenovo
Lenovo

 

Certyfikacja Lenovo EE3 będzie standardowo obejmować szeroką ofertę komputerów Think i Idea. Użytkownicy komputerów Lenovo z tradycyjnymi dyskami twardymi mogą uruchamiać je o średnio 40% szybciej niż użytkownicy typowych komputerów z systemem Windows 7 PC. Umożliwia to technologia Lenovo RapidBoot dostępna we wszystkich komputerach Lenovo z certyfikatem EE3. W celu szybszego uruchamiania komputerów Lenovo technologia RapidBoot stosuje zoptymalizowane procesy i ustawienia sprzętowe.

 


  • Komputery Lenovo z certyfikatem EE3 uruchamiają się średnio w 24 sekundy, podczas gdy typowym komputerom z systemem Windows 7 zajmuje to średnio 41 sekund.

 

„Czas to pieniądz, a w przypadku komputerów zależy nam na każdej sekundzie, dlatego chcemy skrócić czas oczekiwania na gotowość komputera do pracy” – powiedział Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska. „Dzięki optymalizacji naszych komputerów konsumenckich i biznesowych w ramach certyfikacji EE3 klienci zyskują krótszy czas uruchamiania i wznawiania działania systemu. Sprzęt jest niemal w natychmiastowej gotowości do pracy”.

 

Klienci mogą rozpoznać komputery Lenovo EE3 po specjalnej nalepce z certyfikatem Lenovo Enhanced Experience 3 for Windows 7. Osoby kupujące komputery w sklepie online znajdą logo Lenovo Enhanced Experience 3 for Windows 7 obok certyfikowanego produktu. Pełną listę aktualnie dostępnych produktów z certyfikatem EE3 można znaleźć pod adresem www.lenovo.com/ee3.

 


  • Wybrane notebooki Lenovo IdeaPad, ThinkPad i ThinkPad Edge są także wyposażone w technologię BootShield. Utrzymuje ona krótki czas uruchamiania systemu nawet po zainstalowaniu wielu aplikacji w trakcie użytkowania komputerów. Zapowiadane przez Lenovo, przeznaczone dla konsumentów komputery IdeaPad U310 i U410 Ultrabook oraz stacjonarny komputer IdeaCentre A720 all-in-one należą do komputerów Lenovo z certyfikatem EE3, wyróżniających się ultraszybką reakcją oraz krótkim czasem uruchamiania i wychodzenia z trybu uśpienia.