Nowe Technologie

Tablet Nexus dostępny w Polsce od 25 września

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 00:00
Nexus 7 to pierwszy na świecie 7-calowy czterordzeniowy tablet wyposażony w system Android 4.1 Jelly Bean. W sprzedaży w Polsce będzie dostępny od 25 września br.
Nexus 7
Nexus 7

Tablet jest dostępny od dzisiaj w przedsprzedaży, w cenie 999 zł za wersję 16GB.

Nexus 7™ to pierwszy tablet z serii Google Nexus i pierwsze 7-calowe urządzenie z systemem Android™ 4.1 Jelly Bean. Nexus 7™ łączy w sobie najnowszą wersję systemy operacyjnego Android oraz zaawansowany sprzęt stworzony przez firmę ASUS. Zaprojektowany wspólnie przez ASUS i Google Nexus 7™ to pierwszy czterordzeniowy tablet, zbudowany tak, by dać klientom to, co najlepsze w Google, w smukłej i przenośnej obudowie, która idealnie mieści się w dłoni. Nexus 7™ doskonale oddaje filozofię ASUS „design thinking”, a najnowsza wersja systemu Android zapewnia wysoką wydajność w bardzo przystępnej cenie.

 

Super mocny, super przenośny

 

Dzięki ekranowi HD o rozdzielczości 1280x800, Nexus 7™ zapewnia doskonałą jakość obrazu w aplikacjach, grach, podczas oglądania filmów, przeglądania internetu czy czytania książek. Technologia ASUS TruVivid zwiększa wyrazistość kolorów i jasność, a panel IPS oferuje znakomitą jakość grafiki oraz kąt widzenia 178 stopni. Szkło Corning® FIT oraz odpowiednio wyprofilowana obudowa zapewniają wysoką odporność urządzenia na zadrapania.

 

Tablet zaprojektowano z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują maksymalnej mobilności. 7-calowego Nexusa 7™ wyposażono w 4-rdzeniowy procesor NVIDIA® Tegra® 3, który zapewnia płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie. 12-rdzeniowy procesor graficzny GeForce® zapewnia doskonałą jakość grafiki, a technologia 4-PLUS-1™ zapewnia maksymalne osiągi oraz oszczędność energii. Czterordzeniowy procesor, 10-punktowy ekran wielodotykowy, żyroskop i akcelerometr pozwolą swobodnie korzystać z ponad 600 000 aplikacji i gier dostępnych przez Google Play.

 

Zaprojektowany przez ASUSa i Google tablet ma zalewie 10,5mm grubości i waży tylko 340g. Jego bateria pozwala na nieprzerwaną pracę przez 9,5 godziny*.

 

Pierwsze urządzenie z systemem Android 4.1, Jelly Bean

 

Nexus 7™ korzysta z systemu operacyjnego Android™ 4.1 Jelly Bean, najnowszej wersji najpopularniejszej obecnie platformy mobilnej. Udoskonalone powiadomienia, nowe widgety, które pozwalają szybko dotrzeć do najważniejszych informacji, pełna personalizacja ekranu – to tylko niektóre funkcje, dzięki którym Android jest szybszy i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki pełnej synchronizacji z innymi urządzeniami (tablety, telefony i komputery) oraz z usługami Google dostępnymi w chmurze, użytkownik błyskawicznie otrzymuje dostęp do wszystkich swoich zasobów. Nexus 7™ wyposażono w aplikacje Google takie jak Gmail, Chrome, Google+ i YouTube – oddając to co najlepsze w Google, bezpośrednio w ręce użytkowników. Za pośrednictwem tabletu użytkownik otrzymuje też dostęp do zasobów sklepu Google Play, gdzie dostępnych jest ponad 600 tys. aplikacji i gier.

 

*(podana długość pracy baterii była mierzona podczas odtwarzania filmu 720p przy jasności 100 nitów, z podłączonym zewnętrznym mikrofonem, włączoną kartą Wi-Fi oraz przeglądarką zalogowaną do poczty Gmail).

 

Dostępność

 

Nexus 7™ będzie dostępny od 25 września we wszystkich sklepach komputerowych w cenie 999 zł za wersję 16GB.Czytaj także

Nexus 7: nowy tablet Asusa i Google

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 00:00
Nexus 7 jest pierwszym tabletem z rodziny urządzeń Google Nexus pracującym na systemie Android 4.1 Jelly Bean. Opracowany wspólnie przez ASUS i Google, Nexus 7 jest pierwszym na świecie 7-calowym tabletem, wykorzystującym wydajny czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3.
rozwiń zwiń