X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Pamięć masowa w 2013

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 00:00
Symantec przedstawił prognozę dotyczącą pamięci masowej w 2013.
Pamięć masowa w 2013
Foto: Glow Images/East News

 

Deduplikacja zostanie zintegrowana z niemal wszystkimi rozwiązaniami

W 2013 r. deduplikacja przestanie być autonomiczną funkcją i zostanie zintegrowana z wieloma technologiami dostępnymi na rynku. Producenci zaczną łączyć ją z niemal każdym rozwiązaniem do: zarządzania systemem, tworzenia kopii zapasowych i obsługi chmur obliczeniowych. Zostanie zintegrowana z systemami plików, aby ograniczyć wymagania w zakresie zasobów pamięciowych i będzie zarządzana z centralnej lokalizacji. Nie będzie ona jednak połączona tylko z nimi. Wyspecjalizowane urządzenia do deduplikacji zostaną wyparte przez urządzenia do tworzenia kopii zapasowych, które łączą deduplikację, oprogramowanie do zarządzania kopiami zapasowymi, replikację, migawki, serwery mediów, zabezpieczenia i obsługę chmury.

Malejąca liczba produktów przeznaczonych wyłącznie do wirtualizacji doprowadzi do upowszechnienia się środowisk wirtualnych

Popularność zdobędą rozwiązania, które łączą obsługę środowisk wirtualnych i fizycznych. Narzędzia przeznaczone wyłącznie do wirtualizacji zostaną zastąpione przez platformy, które obsługują fizyczną, wirtualną, migawkową i chmurową infrastrukturę tworzenia kopii zapasowych oraz przywracania i zarządzania danymi. Dzięki temu więcej małych i średnich firm zwirtualizuje się całkowicie i będzie używać wielu hiperwizorów zarówno w środowiskach testowych, jak i produkcyjnych.

Duże zasoby danych (Big Data) zostaną ograniczone i coraz rzadziej będą stanowić obciążenia dla infrastruktury IT

Liczba projektów związanych z zarządzaniem dużymi zbiorami danych (Big Data) radykalnie wzrośnie, ale inwestycje czołowych producentów pozostaną niewielkie. Nowe, kosztowne infrastruktury oraz bardziej ukierunkowane rozwiązania typu „zrób to sam” wykorzystujące oprogramowanie Hadoop wzbudzą spore zainteresowanie. Niestety ich wykorzystanie nie będzie znaczące. Ponadto duże zasoby danych staną się obciążeniem dla infrastruktury IT, jeśli będą nieefektywnie przechowywane i zarządzane. Ład informacyjny pomoże ograniczyć wielkość zbiorów danych, jednocześnie gwarantując ich dostępność, ochronę i prawidłową retencję.

Dopuszczalne usuwanie (defensible deletion) i kodowanie predykcyjne staną się filarami ładu informacyjnego

Dopuszczalne usuwanie (defensible deletion) będzie podstawową techniką ograniczania kosztów i ryzyka prawnego związanego z niekontrolowanym mnożeniem się danych. Jednocześnie kodowanie predykcyjne stanie się coraz bardziej popularną technologią. Będzie to dowód na to, że ręczne, liniowe ocenianie dokumentów nie jest rozwiązaniem, które w pełni odpowiada wymaganiom prawnym w zakresie ich przechowywania.

Chmura będzie rosła w niekontrolowany sposób, co przełoży się na poważne przestoje i większą potrzebę ochrony informacji

Popularność chmury rośnie w bezprecedensowym tempie. Potrzeba zarządzania danymi i ich ochrony doprowadzi do upowszechnienia się hybrydowych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych. W odpowiedzi na to zjawisko producenci urządzeń i dostawcy usług chmurowych zaczną oferować bezpieczniejsze i bardziej efektywne przywracanie danych oraz aplikacji. Wszystkie firmy, bez względu na ich wielkość, będą musiały stosować coraz bardziej zaawansowane narzędzia administracyjne, aby je chronić. Będzie to spowodowane faktem, że awarie chmury staną się dotkliwym problemem dla firm. Infrastruktury, które były szybko rozbudowywane z wykorzystaniem pisanego ręcznie kodu i które wykorzystują ręcznie współdzielone zasoby, doprowadzą do poważnych przestojów i zachwieją rynkiem chmurowego przetwarzania danych.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: firma

Czytaj także

Raport IDC o rynku storage

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 23:00
Jak wynika z najnowszego raportu IDC Worldwide Quarterly Storage Software Qview z marca 2012 r., EMC już 10. rok jest liderem rynku oprogramowania pamięci masowej pod względem całkowitych przychodów. Przychody EMC rosły szybciej niż rynek tego typu oprogramowania. Firma zwiększyła też swój udział w rynku zarówno w czwartym kwartale, jak i całym roku kalendarzowym 2011.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa pamięć masowa Hitachi

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 00:00
Hitachi wprowadza na rynek rozwiązanie Hitachi Unified Storage (HUS), redefiniując tym samym koncepcję zunifikowanej pamięci masowej. HUS przechowuje wiele typów danych z większą elastycznością i bardziej zrównoważoną skalowalnością, niż jakiekolwiek inne rozwiązanie klasy średniej (midrange).
rozwiń zwiń

Czytaj także

2013: rynek pamięci masowych w świecie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 08:15
Zarówno przedsiębiorcy, jak i producenci pamięci masowych stoją przez wyzwaniami, stawianymi przez wzrastającą na niespotykaną wcześniej skalę ilość cyfrowych danych.
rozwiń zwiń