Polskie Radio
Section05
fakt

"Fakt" odwleka wykonanie wyroku ws. Janusza Fatygi. Będzie wniosek o postępowanie komornicze

- Janusz Fatyga działacz opozycji antykomunistycznej - któremu tydzień temu prawomocnym wyrokiem zasądzono zadośćuczynienie od wydawcy Fakt24.pl - nie otrzymał go. Złożył wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej - poinformowała Reduta Dobrego Imienia, wspierająca prawnie Fatygę.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd fakt media dziennikarstwo Maciej Świrski Kraków Reduta Dobrego Imienia POLSKA

Jolanta Hajdasz: wydawnictwa takie jak "Fakt" są przeciwko prezydentowi

- Wydawnictwa takie jak "Fakt" wpisują się w kampanię prezydencką w Polsce, popierając jednego kandydata jednoznacznie, a drugiego w brutalny sposób atakując. Ten pierwszy kandydat to Rafał Trzaskowski, drugi to Andrzej Duda - powiedziała dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Jolanta Hajdasz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fakt dziennikarstwo media kampania prezydencka

"Wyrasta nam coś na kształt V kolumny". Piotr Cywiński o niemieckich mediach w Polsce

- Za grzech zaniedbania płacimy koszmarną cenę. Polsce przyprawia się krzywą gębę. To my jesteśmy ksenofobami i żydożercami, zakłócamy spokój w rozwijającej się Europie. To jest efekt tego, że mamy rynek medialny zdominowany przez zagraniczne koncerny. Nie udawajmy, że kapitał nie ma narodowości - mówił w Polskim Radiu publicysta Piotr Cywiński.
Zobacz więcej na temat:  media fakt Niemcy Andrzej Duda

PO broni okładki "Faktu". Politycy PiS oraz reszta opozycji oburzeni

Politycy ponad podziałami są zbulwersowani dzisiejszą okładką dziennika "Fakt", w którym opisano sprawę jednego z ułaskawień prezydenta Andrzeja Dudy. - Ordynarna manipulacja - komentuje senator PiS Jan Maria Jackowski. - Ten nagłówek jest jednoznacznie obrzydliwy - wtóruje Artur Dziambor z Konfederacji. Odmiennego zdania są jednak politycy PO. - Ta okładka odzwierciedla emocje Polaków - mówi Arkadiusz Myrcha. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fakt Andrzej Duda Adam Bielan wybory prezydenckie