Polskie Radio
Section05
fakt

Rozmowa Graś-Kulczyk. Były rzecznik PO zabiegał o zmiany w redakcji mediów krytykujących rząd

Na niedzielnym wiecu przeciwko ustawie medialnej obecny był Paweł Graś, były rzecznik rządu Donalda Tuska i szef gabinetu ówczesnego premiera. W czasie rządów PO Graś zabiegał o zmiany w redakcji dziennika "Fakt", który jego zdaniem przyjął linię zbyt krytyczną wobec rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna fakt Paweł Graś Platforma Obywatelska Donald Tusk

"Igranie na najniższych uczuciach". Minister zdrowia pisze list do szefa RASP ws. okładki "Faktu"

"Są pewne standardy, których powinni przestrzegać wszyscy. Reguły te muszą obowiązywać także w świecie mediów" - ocenił szef resortu zdrowia Adam Niedzielski, komentując sobotnią okładkę dziennika "Fakt", która sugeruje czytelnikom, że szczepionka AstraZeneca powoduje zakrzepy. Do jego wpisu na Twitterze dołączono list do prezesa zarządu Ringier Axel Springer Polska Marka Dekana w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski media fakt szczepienia

Rozmowa Kulczyka z Grasiem. Mazurek przypomniała, jak PO postępowała z mediami

Protest komercyjnych mediów, który jest odpowiedzią na plany wprowadzenia podatku od reklamy internetowej i konwencjonalnej, gorąco wspierają politycy opozycji. Internauci przypomnieli tymczasem pamiętną rozmowę Pawła Grasia, bliskiego współpracownika b. premiera Donalda Tuska z miliarderem Janem Kulczykiem. Obaj panowie w jednej z warszawskich restauracji omawiali kwestię zwolnienia ówczesnego naczelnego "Faktu" i wpłynięcia na koncern Ringier Axel Springer.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media podatki reklama pieniądze społeczeństwo Platforma Obywatelska Beata Mazurek Paweł Graś Jan Kulczyk Donald Tusk fakt

"Fakt" odwleka wykonanie wyroku ws. Janusza Fatygi. Będzie wniosek o postępowanie komornicze

- Janusz Fatyga działacz opozycji antykomunistycznej - któremu tydzień temu prawomocnym wyrokiem zasądzono zadośćuczynienie od wydawcy Fakt24.pl - nie otrzymał go. Złożył wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej - poinformowała Reduta Dobrego Imienia, wspierająca prawnie Fatygę.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd fakt media dziennikarstwo Maciej Świrski Kraków Reduta Dobrego Imienia POLSKA

Jolanta Hajdasz: wydawnictwa takie jak "Fakt" są przeciwko prezydentowi

- Wydawnictwa takie jak "Fakt" wpisują się w kampanię prezydencką w Polsce, popierając jednego kandydata jednoznacznie, a drugiego w brutalny sposób atakując. Ten pierwszy kandydat to Rafał Trzaskowski, drugi to Andrzej Duda - powiedziała dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Jolanta Hajdasz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fakt dziennikarstwo media kampania prezydencka

"Wyrasta nam coś na kształt V kolumny". Piotr Cywiński o niemieckich mediach w Polsce

- Za grzech zaniedbania płacimy koszmarną cenę. Polsce przyprawia się krzywą gębę. To my jesteśmy ksenofobami i żydożercami, zakłócamy spokój w rozwijającej się Europie. To jest efekt tego, że mamy rynek medialny zdominowany przez zagraniczne koncerny. Nie udawajmy, że kapitał nie ma narodowości - mówił w Polskim Radiu publicysta Piotr Cywiński.
Zobacz więcej na temat:  media fakt Niemcy Andrzej Duda

PO broni okładki "Faktu". Politycy PiS oraz reszta opozycji oburzeni

Politycy ponad podziałami są zbulwersowani dzisiejszą okładką dziennika "Fakt", w którym opisano sprawę jednego z ułaskawień prezydenta Andrzeja Dudy. - Ordynarna manipulacja - komentuje senator PiS Jan Maria Jackowski. - Ten nagłówek jest jednoznacznie obrzydliwy - wtóruje Artur Dziambor z Konfederacji. Odmiennego zdania są jednak politycy PO. - Ta okładka odzwierciedla emocje Polaków - mówi Arkadiusz Myrcha. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fakt Andrzej Duda Adam Bielan wybory prezydenckie