X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Zadbaj o nadgarstki!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 09:00
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że długotrwała praca przed notebookiem może doprowadzić do bólu nadgarstków a w niektórych przypadkach nawet do urazów typu RSI (Repetitive Strain Injury).
NotePal A200
NotePal A200

 

Najczęstszym powodem przeciążenia mięśni, ścięgien i stawów (RSI) jest zła pozycja w trakcie korzystania z laptopa będąca następstwem nieodpowiedniego ułożenia nadgarstków lub nieoptymalnego ustawienia ekranu.

W ofercie CoolerMaster znajdziemy kilka podstawek pod laptopy, które poprawiają ergonomię pracy.

NotePal Ergostand II, dzięki pięciu ustawieniom, umożliwia prawidłowe ułożenie laptopa oraz zminimalizowanie obciążeń związanych z długą pracą przed komputerem. Podstawka Cooler Master oferuje obsługę urządzeń o przekątnej ekranu do 17" oraz pozwala na swobodne korzystanie z zewnętrznych klawiatur oraz myszek.

Ergostand II wyposażony jest w czteroportowy hub USB gwarantujący bezproblemowe i szybkie podłączenie urządzeń peryferyjnych. Ponadto niebieska dioda LED, umieszczona na obudowie podstawki, zapewnia dodatkowe podświetlenie klawiatury, co jest szczególnie przydatne dla osób korzystających z laptopa także wieczorem.

Najnowsza podstawka Cooler Master, podobnie jak pozostałe modele z serii Notepal, wyróżnia się efektywnym systemem chłodzenia. W przypadku Ergostand II wykorzystano cichy, 140mm wentylator z pełną regulacją prędkości obrotowej. Rozwiązanie takie gwarantuje skuteczne odprowadzanie ciepła z komputera przenośnego oraz zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy. Dodatkowym plusem zastosowanego rozwiązania jest proste i wygodne czyszczenie wentylatora.

NotePal A200
NotePal A200 to rozwiązanie dedykowane dla laptopów wyposażonych w ekrany o przekątnej do 16 cali. Aluminiowa powierzchnia podstawki oraz dwa, 140 mm wentylatory zapewniają komfortową pracę.

Model ten, oprócz wysokiej ergonomii, oferuje także dwuportowy hub USB oraz możliwość regulacji prędkości obrotowej wentylatorów. Za sprawą niewielkiej wagi wynoszącej zaledwie 0,69kg oraz grubości nie przekraczającej 23mm podstawka Cooler Master to doskonała propozycja dla osób często podróżujących.

Sugerowana cena detaliczna podstawki NotePal Ergostand II to: 144,00 PLN brutto.

Sugerowana cena detaliczna podstawki NotePal A200 to: 102,00 PLN brutto.autor: eRKa