Nowe Technologie

Zrobotyzowane kamery Panasonic HD

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 12:11
Na targach Integrated Systems Europe w Amsterdamie firma pokazała linię zdalnie sterowanych kamer wideo HD wraz z rozwiązaniami umożliwiających zdalne zarządzanie.
Panasonic AW-HE120
Panasonic AW-HE120

 

Znalazły się wśród nich kamery AW-HE120, AW-HE2, AW-HE60, kontroler AW-RP120 oraz mikser AW-HS50. Zintegrowane urządzenia wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i gwarantują wysoką jakość obrazu, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

  • AW-HE120 to kompaktowa i lekka kamera wyposażona w głowicę obrotową, która pozwala na transmisję obrazu w jakości HD oraz SD. Dzięki sterowaniu IP możliwe jest tworzenie kompleksowych i elastycznych instalacji skupiających większą ilość kamer. Z kolei zastosowanie sieci Ethernet zapewnia łatwe opodłączenie i prostą konfigurację. Urządzenie umożliwia zapamiętanie 100 punktów obserwacyjnych, a 20-krotny zoom optyczny oraz funkcja korekcji obrazu gwarantują wyraźny obraz  w żywych barwach, nawet podczas pracy w miejscach gdzie natężenie światła jest bardzo niskie. Ponadto kształt i warianty kolorystyczne obudowy sprawiają, że kamerę łatwo dostosować  do otoczenia, co jest szczególnie istotne w  profesjonalnych studiach telewizyjnych. Kamera AW-HE120 znajduje swoje zastosowanie w wielu różnych aplikacjach ze szczególnym uwzględnieniem produkcji telewizyjnej live.
  • Kolejnym modelem jest zintegrowana kamera AW-HE2 wyposażona w 14-megapikselową matrycę MOS typu 1/4.37 oraz szerokokątny obiektyw zapewniający 95-stopniowy kąt widzenia. To niedrogie urządzenie dysponuje 2-krotnym inteligentnym zoomem cyfrowym i funkcją elektronicznego kadrowania obrazu pan/tilt/zoom. AW-HE2 posiada złącze HDMI, oraz przesyła obraz w formatach HD i SD. Urządzenie zapewnia także wsparcie Full HD w trybie progresywnym (1080p). Wbudowany mikrofon i kompaktowe rozmiary AW-HE2 powodują, że może być z powodzeniem używana m.in. w aplikacjach wideokonferencyjnych lub e-learningu.
  • Z kolei zintegrowane kamery z serii AW-HE60, wyposażone w matrycę Full-HD MOS w rozmiarze 1/3 cala zostały stworzone z myślą o pracy w zautomatyzowanych studiach telewizyjnych przy realizacji programów informacyjnych bądź reality-show. Dysponują Poszerzonym Zakresem Kontrastu Dynamicznego (DRS), hybrydową redukcją szumów (Hybrid DNR) oraz funkcją „Night Mode”, która zapewnia możliwość widzenia obrazu w podczerwieni. Rozwiązania te pozwalają na zastosowanie  kamer przy niskim natężeniu światła czy nawet realizację ujęć nocnych. Kamery z serii AW-HE60, w zależności od modelu wyposażone są w różne wyjścia wideo, wersja AW-HE60S posiada złącze HD-SDI, natomiast model AW-HE60H oferuje złącze HDMI ze wsparciem w trybie progresywnym (1080p).
  • W Amsterdamie zaprezentowano również najnowszy kontroler Panasonic AW-RP120, stworzony do zdalnego sterowania kamerami i głowicami obrotowymi z funkcją sterowania IP. Nowy kontroler typu all-in-one umożliwia kierowanie pracą nawet 100 urządzeń w tym samym czasie oraz jednoczesne korzystanie z innych sterowników. Panasonic AW-RP 120 został wyposażony w joystick, pozwalający na superprecyzyjne sterowanie głowic obrotowych w pionie i poziomie, oraz wszystkimi niezbędnymi parametrami kamer m.in. przybliżenia, ostrości czy wartości przysłony. Urządzenie posiada wbudowany panel korekcji kolorów oraz  funkcję motion crackingu czyli możliwość zapamiętania i odtwarzania ruchu głowicy zadanej przez operatora.

Ponadto funkcje zapamiętania i wywoływania ustawień ułatwiają sterowanie pojedynczej osobie, zwiększając jednocześnie komfort jej pracy. Urządzenia mogą być wykorzystywane podczas imprez masowych, w salach konferencyjnych i obiektach użyteczności publicznej oraz w produkcji telewizyjnych programów informacyjnych lub reality-show.

Ostatnim z prezentowanych modeli jest kompaktowy mikser video AW-HS50, profesjonalne urządzenie wyposażone w 4 wejścia SDI, jedno wejście DVI-D, 2 wyjścia SDI i jedno wyjście DVI-D. Pomimo kompaktowych rozmiarów urządzenie oferuje pełną gamę profesjonalnych funkcji wykorzystywanych w produkcji HD, takich jak multiviewer z wyborem 8 trybów podziału obrazu czy wbudowany synchronizator.autor: Informacja prasowa

Zobacz więcej na temat: Amsterdam europe firma