X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe rozdanie na rynku automatyki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 00:03
Wyłączny dystrybutor GE w Polsce po raz pierwszy zaprezentował PACSystems RXi Controller – kompaktowe rozwiązanie do sterowania i kontrolowania obiektów przemysłowych firmy General Electric, które, jak zaznacza dystrybutor - zmieni rynek automatyki w najbliższych latach.
RXi Controller
RXi Controller

Nowość od GE Intelligent Platforms określana mianem „sterownika przyszłości” lub „iPada dla przemysłu” - dostarcza możliwości, które o 3 lata wyprzedzają obecne systemy sterowania obiektami przemysłowymi. Łatwa obsługa, pełna integracja i spójność warstwy sterowania, warstwy aplikacyjnej i układów wejść/wyjść była punktem wyjścia dla GE Intelligent Platforms przy projektowaniu innowacyjnego rozwiązania.

„Patrząc na produkty rodziny RXi, musimy wyjść poza kryteria, według których do tej pory ocenialiśmy przydatność poszczególnych rozwiązań z obszaru automatyki“ – mówi Piotr Adamczyk z firmy ASTOR, która odpowiada za wprowadzenie PACSystems RXi Controller na polski rynek. 

  • Kontroler RXi został zaprojektowany w taki sposób, by można było w oparciu o jedną rodzinę rozwiązań zbudować kompletny system automatyki, wykorzystując wszystkie najlepsze cechy tradycyjnych systemów sterowania, uzupełnione o funkcje ułatwiające zarządzanie i utrzymanie obiektu.
  • Bazą dla urządzenia jest COM Express – najnowsza, zaawansowana technologia opracowana pod kątem zastosowań w trudnym środowisku. Oparta na szybkich i odpornych na zakłócenia komponentach i procesorach Intel - technologia gwarantuje żywotność produktu znacznie przekraczającą czas życia, jaki przyjęty jest dla urządzeń adresowanych do rynku automatyki.
  • Urządzenie ma zintegrowany ekran dotykowy oraz kilka interfejsów, w  tym m.in. gigabitowy Ethernet, Profinet, USB oraz port szeregowy. PACSystems RXi Controller zapewnia zdalny dostęp do informacji z  poziomu urządzeń wyposażonych w system Android. „Funkcjonalność ta pozwala na zdalny monitoring z  jednej ręki np. serii dziesięciu systemów sterowania oczyszczalniami ścieków w  mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma budżetu na lokalny stały nadzór nad instalacją. Możliwy jest również monitoring lub prowadzenie diagnostyki i serwisu wyprodukowanych i  wyeksportowanych maszyn na cały świat przez ekipy serwisowe producenta” – stwierdził podczas prezentacji nowego sterownika  Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR.  
  • PACSystems RXi Controller posiada opatentowany system chłodzenia pasywnego, pozwalający wykorzystywać procesory o dużych mocach obliczeniowych. Aluminiowa konstrukcja urządzenia odznacza się bardzo wysoką jakością, sztywnością i odpornością na warunki przemysłowe. Dzięki temu, podczas pracy, może on być narażony na wstrząsy i wibracje oraz temperatury z przedziału od -25 st. C do + 55 st. C.

GE Intelligent Platforms w rozwiązaniach RXi stawia na Ethernet. Wykorzystanie jednego standardu komunikacyjnego na całym obiekcie pozwala zredukować koszty systemu oraz uprościć jego architekturę, zachowując wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość rozbudowy i serwisu na ruchu.

Z uwagi na przeznaczenie urządzenia i ilości danych, jakie będzie obsługiwał RXi, porty mogą pracować z prędkościami 10/100/1000 Mbps, gwarantując komunikację w czasie rzeczywistym bez względu na rozmiar aplikacji. autor: Jan Petersen

Zobacz więcej na temat: automatyka firma przemysł

Czytaj także

Powstaje centrum kompetencyjne IT dla przemysłu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 05:00
Na mocy umowy zawartej pomiędzy QAD Polska a DSR (Dynamika Synergia Rezultat) powstanie jeden z największych zespołów eksperckich w zakresie rozwoju aplikacji informatycznych dla firm z sektora przemysłowego.
rozwiń zwiń