Nowe Technologie

Asus: super AIO

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 11:00
Asus All-in-One ET2702 wyróżnia się niezwykle cienką obudową, bezramkowym ekranem i matrycą IPS. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Intel Core 4-tej generacji, bardzo szybkie Wi-Fi w standardzie 802.11ac i technologię Thunderbolt.
Asus All-in-One ET2702
Asus All-in-One ET2702

Nowy All-in-One PC w portfolio firmy ASUS wyposażony został w matrycę IPS o rozdzielczości 2560x1440 oraz dyskretną kartę graficzną AMD Radeon HD 8890A, która zapewnia doskonałą wydajność grafiki 3D w najnowszych grach przy najwyższych ustawieniach. Standard 802.11ac Wi-Fi zapewnia ekstremalnie szybkie, bezprzewodowe przesyłanie danych oraz płynne strumieniowanie filmów w jakości HD. Porty USB 3.0 i Intel Thunderbolt obsługują poszerzające się wciąż grono szybkich urządzeń peryferyjnych i dysków zewnętrznych.

Wysoka rozdzielczość i doskonała jakość dźwięku

ASUS ET2702 posiada 27-calowy ekran szerokokątny o rozdzielczości 2560x1440 WQHD. W porównaniu z ekranem Full HD o tych samych wymiarach przy niemal dwukrotnie większej gęstości pikseli otrzymujemy o wiele bardziej ostry i szczegółowy obraz. Technologia IPS sprawia, że kolory są niezwykle żywe, dobrze nasycone i kontrastowe. Komfort oglądania z każdego miejsca w pomieszczeniu zapewnia matryca ze 178-stopniowym kątem widzenia.

  • Komputer jest dostępny w wersji z 10-punktowym dotykowym monitorem, który w pełni pozwala korzystać z systemu Windows 8. Można do niego podłączyć jednocześnie trzy zewnętrzne monitory. Dzięki portom HDMI użytkownik ma dostęp do rozrywki na dużym ekranie, ponieważ ET2702 sprawdzi się jako ekran WQHD dla odtwarzaczy Blu-ray czy konsoli gier. Modele z tunerem TV mogą pełnić w mieszkaniu rolę telewizora. Dodatkowo AiO posiada uchwyt VESA, który umożliwia montaż na ścianie.
  • W urządzeniu zadbano nie tylko o doskonały obraz, ale również i dźwięk. Technologia ASUS SonicMaster Premium łączy w sobie wysokiej jakości sprzęt audio z potężnymi, wewnętrznymi głośnikami stereofonicznymi, a opcjonalny subwoofer dostarcza mocne basy. Zastosowane rozwiązanie eliminuje potrzebę korzystania z zewnętrznych głośników 2.1.

Intel 4 gen

Komputer ASUS All-in-One PC ET2702 jest zasilany nowym procesorem Intel Core 4-tej generacji (i5 lub i7), który charakteryzuje się jeszcze lepszym multitaskingiem i wydajnością energetyczną. W praktyce oznacza to cichą pracę, niskie temperatury i szybkie działanie nawet podczas korzystania z najbardziej wymagających aplikacji. Dyskretna karta graficzna AMD Radeon HD 8890A odpowiada za doskonały obraz 3D w najnowszych grach komputerowych. Przy bezprzewodowej przepustowości do 867Mbit/s, standard 802.11ac Wi-Fi jest niemal 16 razy szybszy, niż 802.11g i 3 razy szybszy, niż 802.11n. Przekłada się to np.: na możliwość płynnego strumieniowania filmów Full HD bez użycia kabli.

Ekskluzywne funkcje i oprogramowanie firmy ASUS

Komputer All-in-One ASUS ET2702 wyposażono w ekskluzywną technologię zwiększającą elastyczność u posiadaczy kilku komputerów z systemem Windows. Tryb Device Share zmienia go w wyrafinowaną stację dokującą, która udostępnia notebookom ekran dotykowy, kamerę internetową, głośniki i urządzenia peryferyjne USB. Wystarczy je podłączyć do portów HDMI i USB. Technologa ASUS Ai Charger II przyspiesza dwukrotnie ładowanie poprzez port USB m.in. smartfonów i tabletów, nawet kiedy komputer jest wyłączony.

W oprogramowaniu użytkownik znajdzie również pakiet aplikacji ułatwiających codzienną eksploatację urządzenia. ASUS Launcher – przyspiesza uruchamianie często używanych funkcji; MusicMaker – umożliwia komponowanie muzyki; Video Easy – służy do profesjonalnej obróbki filmów. Nabywca otrzymuje dodatkowo darmowy dostęp do 32GB miejsca na ASUS WebStorage przez trzy lata. Dzięki temu w prosty sposób może synchronizować i udostępniać pliki w chmurze.
autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: aio asus cztery komputery
Czytaj także

Asus: nowa linia komputerów dla firm

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 07:03
Firma ASUS wprowadza do swojej oferty nowe modele komercyjnych desktopów: BM1 i BP1. Oba wyposażono w najnowsze procesory Intel Core czwartej generacji i karty graficzne Intel HD Graphics 4600. Warianty BM1AE i BP1AE obsługują technologię Intel vPro umożliwiającą zaawansowane, zdalne zarządzanie w dużych firmach.
rozwiń zwiń