Nowe Technologie

Nowe notebooki Acera

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 16:03
Na targach IFA firma Acer zaprezentowała nową wersję notebooka Aspire R7 z procesorem Intel 4. generacji oraz rysikiem Acer Active Pen, który ułatwia korzystanie z funkcji dotykowych. Acer pokazał też nowe modele notebooków z linii Aspire E1: wersje z ekranem dotykowym oraz różnorodnymi układami graficznymi.
Acer Aspire E1
Acer Aspire E1 Foto: materiały promocyjne

Aspire R7 – aktywny rysik zwiększający komfort pracy z aplikacjami dotykowymi

Od czasu pierwszej prezentacji w maju 2013 Aspire R7 otrzymał nagrody za rewolucyjne wzornictwo, takie jak Best Choice Award na targach Computex 2013, Red Dot Award 2013, czy Computex. Ze względu na cztery tryby pracy, notebook R7 może być używany jak tradycyjny laptop, tablet, wyświetlacz lub w trybie „Ezel”, który pozwala na przesuwanie ekranu nad klawiaturą i ustawianie go pod różnymi kątami. Użytkownicy mogą korzystać z notebooka R7 w sposób gwarantujący największą efektywność oraz wygodę, siedząc lub stojąc, przy biurku lub na zewnątrz, i odpowiednio do sytuacji bezproblemowo zmieniać tryby pracy, z obsługi dotykowej na klawiaturę, albo z pisania na rysowanie. Dzięki zawiasowi Ezel, 15,6-calowy wyświetlacz dotykowy Full HD (1920 x 1080) można łatwo odwrócić w celu oglądania zdjęć, czy korzystania z gier w kilkuosobowym gronie. Dwie wartości momentu obrotowego zawiasu pozwalają natomiast na przestawianie ekranu jedną ręką oraz gwarantują stabilność ekranu podczas dotykania. Klawiatura została umieszczona bliżej krawędzi obudowy, co przekłada się na większy komfort pisania, ponieważ nie trzeba już unosić rąk nad touchpadem i podpórką pod dłonie a palce w naturalny sposób trafiają w klawisze.

Notebook Aspire R7 został wyposażony w nowy rysik Acer Active Pen, zapewniający większą precyzję oraz komfort podczas odręcznego pisania oraz rysowania. Rysik Acer Active Pen wykorzystuje indukcję elektromagnetyczną oraz reaguje na siłę nacisku, tak jak prawdziwe pióro wieczne. Dzięki temu pozwala na uzyskanie różnych szerokości linii oraz bardziej naturalne pisanie. Jednocześnie, rysik Acer Active Pen może współpracować ze sterowaniem przy użyciu gestów, np. zsuwając lub rozsuwając palce użytkownik może zmienić wielkość obrazu, a następnie przy użyciu rysika precyzyjnie wyregulować ustawienia.

W celu pełnego wykorzystania funkcji dotykowych, w notebooku R7 zastosowano zestaw nowych, użytecznych i atrakcyjnych aplikacji. Aplikacja Acer MemoryBinder z realistycznymi efektami pędzla, pozwala na wzbogacanie zdjęć o dodatkowe elementy, które odzwierciedlają emocje użytkownika. Przy użyciu aplikacji Acer ScreenGrasp można łatwo wykonać zdjęcie, zmodyfikować je, a następnie przesłać do serwisu społecznościowego lub wkleić do dokumentu. Aplikacja Acer Scrapboard umożliwia łatwe zbieranie zdjęć oraz pomysłów z sieci, tak aby twórczo je wykorzystać lub przesłać innym osobom. Aplikacja Acer AccuFinger pomaga natomiast w precyzyjnym dotykaniu małych obiektów na ekranie.

Aspire R7

Nowy Aspire R7 z procesorem Intel 4. generacji, gwarantuje większą wydajność. Komputer jest wyposażony w pamięć RAM o pojemności do 12 GB, dysk twardy maks. 1 TB (lub dysk SSD o pojemności do 256 GB), a także pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę. Użytkownicy mogą też korzystać z funkcji systemu Windows 8.1, które pozwalają dostosować komputer do indywidualnych upodobań, a także wielu nowych, fascynujących aplikacji i usług.

  • W celu zapewnienia niezapomnianych wrażeń audiowizualnych, w notebooku R7 zastosowano nie tylko wydajne podzespoły i wyświetlacz o dużej rozdzielczości, lecz także wysokiej klasy system dźwiękowy Dolby Home Theater oraz cztery głośniki o mocy 8W. W Aspire R7 zastosowano konstrukcję z ruchomym wyświetlaczem, która sprawia, że kanały dźwiękowe są automatycznie przełączane przy zmienianiu trybu pracy notebooka, a odtwarzany dźwięk jest najwyższej jakości. Ponadto, notebook jest wyposażony w dwa mikrofony, które znajdują się z przodu oraz w dolnej części obudowy, poniżej klawiatury. Takie rozmieszczenie zapewnia najwyższą jakość dźwięku oraz zrozumiałość mowy, a także zwiększa estetykę ekranu dotykowego, którego ramka jest pozbawiona otworów.

Aspire E1- wygodny komputer na co dzień

Notebooki z serii Aspire E1 zostały wyposażone w najnowsze procesory Intel 4. generacji lub AMD z serii A, a także różne układy graficzne, czemu które zapewniają niezapomnianą rozrywkę, pozwalają na wykonywanie codziennych zadań oraz mają atrakcyjną cenę. Nowe modele z tej serii są obecnie dostępne z 10-punktowym ekranem dotykowym umożliwiającym wygodne przeglądanie stron internetowych lub zdjęć oraz korzystanie z atrakcyjnych aplikacji.

Notebooki z serii Aspire E1 są wyposażone w wyświetlacz HD o przekątnej 39,6 cm (15,6”) lub 35,6 cm (14”), który zapewnia wyraźny obraz o wyrazistych barwach, a także różnorodne układy graficzne. Model o przekątnej 15,6” jest oferowany z układami graficznymi, takimi jak NVIDIA GT720M, NVIDIA GT740M oraz AMD Radeon™ HD 8000M. Wersja 14-calowa jest wyposażona w grafikę NVIDIA GT720M. Ponadto, dzięki interfejsowi HDMI notebooki umożliwiają wyświetlanie filmów na większym ekranie.

  • Notebooki z serii Aspire E1 są bardziej cienkie od swoich poprzedników i najmniejsze w swoim segmencie cenowym. Zmodernizowana seria notebooków obejmuje szeroki wybór wersji kolorystycznych: modele 14-calowe są dostępne w kolorze srebrnym, czarnym oraz białym, a 15,6-calowe w kolorach czarnym, czerwonym i stalowoszarym. Klawiatura chicklet umożliwia wygodne pisanie, natomiast kompaktowa konstrukcja sprawia, że notebook można zawsze nosić przy sobie. Dopełnieniem zalet serii E1 jest napęd M-DISC Ready Drive™, dzięki któremu bezcenne wspomnienia oraz dane można utrwalić na płycie M-DISCS™, praktycznie na zawsze.

 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Jaki będzie twój następny komputer?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 10:23
Ikony padają. Najpierw pożegnaliśmy się ze starym i sprawdzonym desktopem, potem z netbookiem, wreszcie przychodzi czas końca faktycznej ikony: laptopów. Czy rzeczywiście nastaje czas monokultury tabletów?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Asus: super AIO

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 11:00
Asus All-in-One ET2702 wyróżnia się niezwykle cienką obudową, bezramkowym ekranem i matrycą IPS. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Intel Core 4-tej generacji, bardzo szybkie Wi-Fi w standardzie 802.11ac i technologię Thunderbolt.
rozwiń zwiń