X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Cisco ACI - rewolucyjna architektura centrów danych

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 00:00
Cisco otwiera nowe możliwości dostarczania aplikacji w czasie rzeczywistym przez centra danych i systemy chmurowe. Wprowadzona przez Cisco architektura Application Centric Infrastructure pozwala na istotne zwiększenie wydajności i elastyczności systemów biznesowych.
Nexus 9000 Switch Family
Nexus 9000 Switch FamilyFoto: materiały prasowe

Firma Cisco wprowadziła na rynek zupełnie nową architekturę dla centrów przetwarzania danych i systemów chmurowych, która koncentruje się na spełnieniu wymagań i zwiększeniu efektywności działających w niej aplikacji. Architektura ACI (Application Centric Infrastructutre) jest oparta na otwartych platformach i oprogramowaniu open source, co istotnie zwiększa możliwości wykorzystania jej przez firmy współpracujące z Cisco.

Architektura ACI, nowe profesjonalne usługi oraz otwarty ekosystem dla partnerów, który umożliwi im zwiększenie wydajności aplikacji i elastyczności systemów biznesowych wdrażanych u klientów – wszystkie te nowości Cisco są początkiem transformacji współczesnych systemów IT.

Cisco ACI

  • Cisco ACI to pierwsze rozwiązanie dla centrów danych i systemów chmurowych, które oferuje możliwość pełnego monitorowania i zintegrowanego zarządzania zarówno fizycznymi jak i wirtualnymi zasobami IT przy uwzględnieniu bieżących wymagań aplikacji.
  • ACI składa się z kontrolera APIC (Application Policy Infrastructure Controller), przełączników Nexus 9000 i rozszerzonej wersji systemu operacyjnego NX-OS.

Nowe modele przełączników Nexus 9000 są podstawowym elementem umożliwiającym budowę systemu wykorzystującego architekturę ACI. Wykorzystując zarówno dostępne na rynku standardowe układy scalone, jak i specjalnie zaprojektowane firmowe układy ASIC, przełączniki oferują najlepszy w swojej klasie stosunek cena/wydajność, najwyższą gęstość portów typu non-blocking o przepustowości 1/10 Gb/s lub 10/40 Gb/s oraz zapewniają możliwość wykorzystania interfejsów 100 Gb/s, gdy w przyszłości pojawi się taka potrzeba. W skład rodziny Nexus 9000 wchodzą urządzenia wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologiczne: architekturę modularną (pierwsze na rynku tego typu przełączniki zapewniające ochronę inwestycji w system sieciowy), systemy zasilania i chłodzenia o szczególnie wysokiej efektywności oraz uproszczoną konstrukcję, która pozwoliła na 2-krotne zwiększenie średniego czasu bezawaryjnej pracy urządzeń (MTBF).

Prezentując ACI, John Chambers, prezes i CEO firmy Cisco, podkreślał, że najważniejszym wyzwaniem dla systemów IT jest obecnie możliwość szybkiej adaptacji do potrzeb biznesu opartego na aplikacjach.

Spójne i wydajne działanie aplikacji ma kluczowe znaczenie dla dyrektorów IT, bo umożliwia dostarczanie nowych produktów i usług, zachowanie zgodności z przepisami prawa, ograniczenie ryzyka i zagrożeń bezpieczeństwa oraz wyposażenie pracowników w nowe narzędzia pozwalające na zwiększenie ich efektywności i produktywności.

Miliardy nowych połączeń IP stworzą Internet Wszechrzeczy, z którym większość z nas będzie się komunikować za pośrednictwem aplikacji. Dlatego rośnie znaczenie możliwości szybkiego i spójnego wdrażania nowego oprogramowania. Jednocześnie kluczowa staje się rola sieci jako technologii integrującej i łączącej użytkowników, aplikacje i centra przetwarzania danych.

Obecnie duża złożoność i mała elastyczność systemów IT zmniejszają szybkość rozwoju biznesu. Profesjonaliści IT pracują w odseparowanych, nieefektywnych silosach, bo współczesne technologie nie wspierają modelu współdzielonej architektury i nie dają możliwości jednego obrazu wszystkich elementów infrastruktury, które wpływają na wydajność działania aplikacji. Każdy CIO chciałby przełamać te bariery i ujednolicić wszystkie elementy systemu IT - sieć, pamięci masowe, serwery, usługi sieciowe, aplikacje, rozwiązania bezpieczeństwa – tak, aby można było zarządzać nimi jak jednym, dynamicznym obiektem i to bez kompromisów. Taki właśnie cel postawiło sobie Cisco, tworząc architekturę ACI.

ACI łączy innowacyjne rozwiązania w obszarach oprogramowania, sprzętu, systemów i układów ASIC z dynamicznym, uwzględniającym wymagania aplikacji, modelem sieciowym opartym na otwartych bibliotekach API, co pozwala na skrócenie czasu wdrażania aplikacji z miesięcy do minut. Jest to możliwe, gdyż ACI unifikuje sieci fizyczne i wirtualne oraz pozwala na jednolite monitorowanie, w czasie rzeczywistym, poziomu zabezpieczeń i zgodności z obowiązującymi normami i politykami. Wszystko to dzieje się w warstwach oprogramowania systemowego i aplikacyjnego na niespotykaną dotąd skalę.

Większa wydajność i wymierne korzyści finansowe

Innowacje zastosowane w przełącznikach dla centrów danych, które wprowadza Cisco wraz z ACI, umożliwiają błyskawiczną odpowiedź systemu sieciowego na żądania zespołów programistów tworzących nowe aplikacje. Jednocześnie zapewniają one o 75% mniejszy całkowity koszt posiadania (TCO) w porównaniu do rozwiązań wykorzystujących standardowe przełączniki sprzętowe oraz wirtualizację sieci opartą tylko na oprogramowaniu.

Cisco ACI, działając w oparciu o standardy przemysłowe, umożliwia sprostanie biznesowym wymaganiom na nowe aplikacje, szybkie skalowanie aplikacji już istniejących oraz elastyczne zarządzanie zasobami IT tak, by nie były one marnowane przez aplikacje wycofywane z użycia. ACI skraca też cykl wdrażania aplikacji, zwiększa szybkość procesów biznesowych i umożliwia poprawę wyników ekonomicznych.

Najważniejsze korzyści z wdrożenia architektury Cisco ACI:

  • 75-procentowe oszczędności TCO w porównaniu do rozwiązań stosujących wirtualizację sieci opartą tylko na oprogramowaniu. Cisco ACI pozwala na wykorzystanie istniejącej infrastruktury okablowania, a jednocześnie 15-procentową redukcję kosztów zasilania i chłodzenia dzięki zastosowaniu najbardziej efektywnych na rynku, modułowych przełączników dla centrów danych.
  • Skrócenie czasu wdrażania aplikacji do minut i zwiększenie elastyczności biznesu dzięki możliwościom scentralizowanego zarządzania systemem, tworzenia profili aplikacji, automatyzacji usług sieciowych działających w warstwach L4-7 oraz wykorzystania otwartych bibliotek API.
  • Centralizacja zarządzania politykami upraszczająca obsługę systemu i zwiększająca możliwości pracowników IT przez likwidację barier i uwolnienie potencjału wynikającego z możliwości ścisłej współpracy zespołów IT zajmujących się aplikacjami, siecią, bezpieczeństwem, wirtualizacją, serwerami i pamięciami masowymi.
  • Ochrona inwestycji dzięki wykorzystaniu otwartych standardów, protokołów i bibliotek API oraz już istniejącej infrastruktury sieciowej, usługowej (wraz z systemami bezpieczeństwa), serwerów fizycznych i wirtualnych oraz pamięci masowych.autor: Informacja Prasowa

Zobacz więcej na temat: centra danych chmura cisco

Czytaj także

Cisco Global Cloud Index: najważniejszy ruch w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 11:49
Wyniki trzeciej edycji badania Cisco Global Cloud Index (2012-2017) pokazują, że roczny globalny ruch danych w chmurze – czyli najszybciej rosnąca składowa ruchu w centrach danych – wzrośnie 4,5-krotnie z 1,2 zettabajtów w roku 2012 do 5,3 zettabajtów w roku 2017, przy średnim rocznym wzroście na poziomie 35 proc. Cisco przewiduje, że globalny ruch w centrach danych wzrośnie w omawianym okresie 3-krotnie i w roku 2017 wyniesie 7,7 zettabajtów.
rozwiń zwiń