Polskie Radio
Section05
badanie

Premier politykiem 2020 roku. Prof. Domański: daje poczucie bezpieczeństwa

- Premier daje poczucie bezpieczeństwa i to jest najważniejsze. Dosyć często występuje i w tym, co mówi, jest pewna logika w tym sensie, że pokrywa się to z rzeczywistością - powiedział profesor Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Andrzej Duda ranking zaufanie POLSKA polityka opozycja Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska sondaż badanie CBOS Polskie Radio 24

SARS-CoV-2 stale mutuje. Naukowcy wyjaśniają, czy są powody do niepokoju

SARS-CoV-2 stale mutuje i istnieje wiele jego wariantów. Do lipca stwierdzono występowanie co najmniej 12 tys. "mutantów", choć mogą ich być nawet dziesiątki tysięcy, różniące się od siebie tylko jedną mutacją. Większość mutacji nie ma istotnego znaczenia, wiele jest rzadkich, niektóre szybko "wymierają".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus pandemia epidemia COVID-19 szczepienia wirusy badanie NAUKA

COVID-19 w Polsce. Dr Afelt: liczba zakażeń przestała dramatycznie rosnąć, to dobry prognostyk

- Przez ostatnie kilka dni obserwujemy stabilizację dosyć wysokich liczb zakażenia, ale przestała ona dramatycznie rosnąć. To dobry sygnał. Oznaczałoby to, że sytuacja zaczyna się stabilizować i to dobry prognostyk, jeśli utrzymamy reżim sanitarny - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (UW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia zdrowie wirus choroba społeczeństwo badanie badania Piotr Wąż Polskie Radio 24