Nowe Technologie

Fonepad 7 - nowa wersja pierwszego phabletu ASUSa

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 07:36
ASUS Fonepad 7 to nowy, siedmiocalowy tablet z systemem Android, który posiada funkcję wykonywania połączeń telefonicznych. Urządzenie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy potrzebują smartfonu z dużym ekranem tabletowym.
Asus Fonepad 7
Asus Fonepad 7Foto: materiały promocyjne

Obudowa tabletu została wykonana z antypoślizgowego tworzywa. Urządzenie wyposażono w antenę zapewniającą szybszy transfer danych w sieci HSPA+ 3G, z prędkością ściągania dochodzącą nawet do 42Mbit/s.

  • Fonepad 7 posiada procesor Intel Atom Z2560 z technologią Hyper-Threading, zapewniający płynny multitasking podczas pracy w systemie Android 4.2. 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280x800 w technologii IPS oferuje szerokie kąty widzenia i świetną widoczność w świetle dziennym, natomiast układ audio ASUS SonicMaster gwarantuje wysoką jakość dźwięku emitowanego przez dwa głośniki umieszczone z przodu urządzenia.
  • Przy grubości zaledwie 10,5 mm i niewielkiej wadze wynoszącej 340 g, ASUS Fonepad 7 (ME372CG) jest bardzo poręcznym urządzeniem, które doskonale nadaje się do mobilnej rozrywki. Jednym z wprowadzonych ulepszeń jest specjalna warstwa chroniąca ekran, która zapobiega powstawaniu smug i odcisków palców. Funkcja bezprzewodowego streamingu Miracast przesyła sygnał wideo do kompatybilnych telewizorów HD, pozwalając cieszyć się filmami na dużym ekranie.
  • Fonepad 7 posiada przednią kamerą 1,2MP i tylną kamerę 5MP z autofokusem, która pozwala na wykonanie serii 100 zdjęć w trybie „burst” i nagrywanie filmów wideo w jakości 1080p Full HD. Bateria  oferuje do 28 godzin pracy podczas rozmów w sieci 3G, 35 dni pracy w trybie czuwania i do 10 godzin bez konieczności ładowania podczas odtwarzania filmów. Dzięki wbudowanej antenie zapewniającej transfer danych w sieci HSPA+ 3G, pozwalającej na ściąganie z prędkością do 24Mbit/s i ładowanie danych do sieci z prędkością 5,76Mbit/s, Fonepad 7 zapewnia płynną i błyskawiczną łączność oraz komfortowe korzystanie z Internetu. Pełna obsługa połączeń telefonicznych 3G na pasmach GSM i WCDMA sprawia, że Fonepad 7 doskonale nadaje się do prowadzenia rozmów przy pomocy cyfrowego mikrofonu lub zestawu słuchawkowego Bluetooth.
  • Fonepad 7 dostępny jest w wersjach z 8GB, 16GB lub 32GB pamięci dyskowej oraz portem na kartę microSDHC. Dodatkowo, użytkownicy otrzymują dostęp do 5GB przestrzeni magazynowej w serwisie ASUS WebStorage i usługi ASUS WebStorage Office, która umożliwia mobilną pracę ze wszystkimi dokumentami pakietu Microsoft Office.

Aplikacja SuperNote pozwala użytkownikom na robienie szybkich zapisków, a także tworzenie multimedialnych notatek, z obrazami, filmami i nagraniami głosowymi. Funkcja Floating App wspomaga multitasking, umożliwiając równoczesne otwieranie do sześciu aplikacji na ekranie tabletu.autor: Mariola Czapkiewicz

Zobacz więcej na temat: asus phablet smartfon tablet

Czytaj także

Nowości Asusa

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 11:55
ASUS pokazał produkty, które ostatnio pojawiły się na rynku: 10-calowego notebooka T100, tablet Transformer Pad TF701, gamingowy notebook G750, multimedialnego N550 oraz monitor panoramiczny ASUS MX299Q, komputer VivoPC i innowacyjną myszkę VivoMouse oraz dwa najnowsze innowacyjne notebooki – modele Transformer Book Trio oraz Zenbook UX301.
rozwiń zwiń