Nowe Technologie

Nowe stacje robocze Dell Precision

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 00:00
Po konkurencyjnym i innowacyjnym HP (HP Z1) - Dell wprowadza opracował nowe stacje robocze typu tower. Kwintesencją nowych urządzeń są wymogi pracy w takich dziedzinach jak inżynieria, projektowanie, animacja, grafika, a także we wszystkich innych zadaniach wymagających dużej mocy obliczeniowej.
Dell Precision
Dell Precision

 

Podczas projektowania nowej obudowy stacji roboczych Dell uwzględnił komentarze i uwagi od setek wiodących firm z branży oprogramowania, inżynieryjnej, finansowej, naukowej i rozrywkowej. Zdobyte w ten sposób informacje oraz wyniki badań doprowadziły do stworzenia smukłej i wydajnej konstrukcji, która zdobywa liczne wyróżnienia, oferując przeorganizowaną wewnętrzną przestrzeń oraz łatwiejszy dostęp do istotnych podzespołów. Obszary, do których użytkownicy muszą dostać się częściej, takie jak pamięć i dyski twarde, zostały oddzielone od elementów obsługiwanych przez serwis, takich jak okablowanie i chłodzenie.

 

 


 • Zasilacz z możliwością demontażu z zewnątrz –Dell jako jedyny montuje w seryjnie produkowanych stacjach roboczych typu tower zasilacz, który można zdemontować z zewnątrz bez użycia narzędzi. Zasilacz można zablokować w odpowiednim położeniu, a podświetlany na zielono wskaźnik informuje o prawidłowej pracy, dzięki czemu skraca się przestoje związane z diagnostyką i serwisem.

 • Dyski twarde dostępne z przodu obudowy – rozwiązanie zaprojektowane z myślą o branżach, w których przetwarza się duże ilości danych, na przykład przy edycji video i konieczne jest zapewnienie prostej wymiany dysków twardych. Rozwiązanie sprawdza się również w zastosowaniach wojskowych i instytucjach naukowych, gdzie po zakończeniu pracy konieczne jest przechowywanie poufnych danych w bezpiecznym miejscu. Możliwy jest montaż do czterech dysków 3,5 cala lub ośmiu dysków 2,5 cala.

 • Zdalny dostęp – Dell Precision T7600 można w prosty sposób zamontować w standardowej szafie serwerowej Dell PowerEdge. Umieszczając stacje robocze w centralnej lokalizacji firmy można uzyskać uporządkowane, ciche środowisko pracy, zapewnić bezpieczeństwo sprzętu i zapewnić pracownikom zdalnym dostęp do stacji roboczej za pośrednictwem klienta Dell Precision FX100.

 • Technologia Reliable Memory (RMT) - opatentowany przez firmę Dell rozwiązanie na poziomie BIOSu, które pozwala wyeliminować prawie wszystkie błędy pamięci w stacjach roboczych klasy high-end. Technologia rozszerza funkcjonalność pamięci ECC wykrywając lokalizację skorygowanego błędu pamięci i uniemożliwia systemowi ponowne zapisywanie pod danym adresem po ponownym uruchomieniu. Dostępna w modelach T3600, T5600 oraz T7600 zwiększa niezawodność stacji roboczych i eliminuje potrzebę przeprowadzania pełnych testów pamięci, korzystania z interwencji działu IT czy wymiany modułów pamięci DIMM.

 

Tech

 

Nowe stacje robocze firmy Dell stosują nową mikroarchitekturę firmy Intel i 8-rdzeniowe procesory.Obsługa trzeciej generacji kart PCIe zapewnia lepszą wydajność wizualizacji grafiki nowej generacji a nawet 512 GB czterokanałowej pamięci umożliwia przetwarzanie dużych zbiorów danych w pamięci. Nowe stacje robocze wykorzystują technologię NVIDIA Maximus, która umożliwia jednoczesną wizualizację i renderowanie lub symulację. Mogą one być również wyposażone w szeroką gamę profesjonalnych kart graficznych firm AMD oraz NVIDIA, aż do najwyższych modeli AMD FirePro V7900 oraz NVIDIA Quadro 6000. Nowe stacje robocze typu tower oferują również technologię Intel vPro™, porty z możliwością ich zablokowania oraz technologię Trusted Platform Module (TPM), która zapewnia bezpieczeństwo pracy w sieci. Opcjonalne usługi ProSupport5 firmy Dell zapewniają użytkownikom końcowym oraz pracownikom IT zdalne wsparcie techniczne lub pomoc świadczoną na miejscu, upraszczając w ten sposób wdrożenie nowych stacji roboczych.

 

Modele

 


 • Dell Precision T7600 – stworzony z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności obliczeniowej i wizualizacyjnej – ta stacja robocza o największej mocy i możliwościach rozbudowy stanowi doskonałe rozwiązanie na potrzeby obróbki video, animacji, prac inżynierskich, tworzenia symulacji oraz prowadzenia analiz finansowych i naukowych z duża ilością danych. Zaawansowana architektura T7600 obejmuje jedną z najbardziej wydajnych konfiguracji CPU, zasilania i kart graficznych w systemach dwugniazdowych. Umożliwia wykorzystanie dwóch 150 watowych procesorów Intel® Xeon® E5-2687W z nawet 16 rdzeniami obliczeniowymi, zasilacza o mocy 1300 W i sprawności 90%, do 600 W na potrzeby grafiki oraz nawet cztery pełne sloty dla kart graficznych x16, które mogą obsłużyć jednocześnie profesjonalną kartę graficzną NVIDIA z serii 6000 oraz dwa procesory NVIDIA Tesla C2075.

 • Dell Precision T5600 – opracowany z myślą o korzystaniu na ograniczonej przestrzeni, gdzie jednocześnie wymagana jest duża moc obliczeniowa. Dwugniazdowa stacja Dell oferuje dużą moc i niezawodność - przeznaczona jest do projektowania skomplikowanych modeli 3D, tworzenia materiałów filmowych oraz przetwarzania skomplikowanych zadań inżynieryjnych i analitycznych. Wyposażona w dwa procesory Intel® Xeon®, z których każdy obsługuje osiem rdzeni, 128 GB czterokanałowej pamięci ECC, dwa zasilacze o mocy 635 W lub 825 W oraz profesjonalną kartę graficzną NVIDIA Quadro 5000 i procesor NVIDIA Tesla C2075.

 • Dell Precision T3600 – zapewnia odpowiednią wydajność przy obsłudze zadań o średnim obciążeniu stacji roboczej. Jednogniazdowa konstrukcja zapewnia połączenie wydajności i skalowalności w zastosowaniach 3D, wspomaganego komputerowo projektowania (CAD) i produkcji (CAM) oraz tworzenia treści cyfrowych. Wyposażony w procesor Intel Xeon z rodziny E5-1600 lub E5-2600, jeden z dwóch modeli zasilaczy, nawet 64 GB czterokanałowej pamięci 1600 MHz ECC lub non-ECC oraz kartę graficzną NVIDIA Quadro 6000 lub dwie karty NVIDIA Quadro 5000 oraz procesor NVIDIA Tesla C2075.

 • Dell Precision T1650 – przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, które wykraczają poza możliwości typowych komputerów. Podstawowy model stacji roboczej Dell zapewnia wydajność profesjonalistom pracującym z modelami 2D oraz 3D, zajmującym się edycją zdjęć, projektów CAD oraz projektowaniem aplikacji internetowych. Model T1650 będzie wyposażony w procesory Intel Xeon nowej generacji, slot na kartę graficzną o mocy do 75 W oraz odpowiednie certyfikaty graficzne i ISV.

 

Ceny i dostępność

 

Stacje robocze Dell Precision T1650, T3600, T5600 oraz T7600 będą dostępne w sprzedaży na całym świecie od maja.


 • Ceny modelu T1650 rozpoczynają się od 3925 PLN netto.

 • Ceny modelu Dell Precision T3600 rozpoczynają się od 5136PLN netto.

 • Ceny modelu Dell Precision T5600 rozpoczynają się od 7496PLN netto.

 • Ceny modelu Dell Precision T7600 rozpoczynają się od 8686PLN netto.