Nowe Technologie

Iomega z pakietem McAfee

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 00:00
Iomega ogłosiła wykorzystanie oprogramowania McAfee VirusScan Enterprise we wszystkich macierzach rodziny Iomega StorCenter PX. Połączenie oprogramowania McAfee działającego bezpośrednio na urządzeniach rodziny Iomega PX jest pierwszym rozwiązaniem ochrony urządzeń końcowych klasy enterprise, działającym natywnie na wolnostojących macierzach sieciowych i przeznaczonych do montażu w szafach rackowych przeznaczonych na rynek SMB.
Iomega
Iomega

 

Oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux umożliwia użytkownikom kompleksową identyfikację i likwidację zagrożeń za pośrednictwem globalnej sieci McAfee oraz korzystanie ze spójnego zestawu funkcji (opcji skanowania) oraz procedur  (zarządzanie i raportowanie) znanych z innych produktów rodziny McAfee VirusScan.  Iomega jest jedynym dostawcą urządzeń NAS, z segmentu cenowego poniżej 10 tysięcy dolarów, który zaimplementował technologię VSEL. McAfee VSEL ma być dokładany do produktów Iomega StorCenter PX w drugiej połowie roku 2012. “Dołożenie oprogramowania McAfee VirusScan do produktów Iomega PX oznacza, że firmy z sektora SMB i rozproszone oddziały korporacji zyskają nowe, wartościowe mechanizmy ochronne przed uszkodzeniem danych i atakami wirusów. Dzięki temu produkty Iomega będą znacznie wyróżniały się na tle konkurencji.Użytkownicy produktów rodziny Iomega PX będą mogli korzystać z zainstalowanego oprogramowania McAfee VirusScan, które pozwoli im na większy komfort administracji i ochrony zasobów IT. McAfee VirusScan wraz z innowacjami technologicznymi jest rozwiązaniem klasy Premium, dostarczanym przez wiodących w branży innowatorów” – powiedział Mike Nikzad, Chief Operating Officer w Iomega Corporation.Zalety technologii VSEL działającej na macierzach serii Iomega StorCenter PX Network Storage:

 


  • Oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux, zawsze działające

  • i skanujące w momencie dostępu, zapewnia bezustanną ochronę przeciwko złośliwemu oprogramowaniu i innym zagrożeniom.

  • Skanowanie z użyciem algorytmów heurystycznych - technologia skanowania McAfee wykorzystuje algorytmy heurystyczne bazujące na wzorcach zachowań w celu identyfikacji i blokowania nowych wersji szkodliwego oprogramowania bez konieczności pobierania sygnatur.

  • Skanowanie archiwów - w przeciwieństwie do innych programów antywirusowych oszukiwanych przez wirusy ukryte w plikach archiwalnych funkcja skanowania archiwów wykrywa i blokuje takie zagrożenia.

  • Automatyczne aktualizacje – automatyzacja procesu aktualizacji zapewnia, że użytkownik korzysta zawsze z aktualnej wersji oprogramowania. Aktualizacje pobierane są w sposób transparentny dla użytkownika.
  • Ochrona międzyplatformowa – oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux zostało zaprojektowane, by sprostać potrzebom współczesnego świata, jak np. heterogenicznym środowiskom. Ochrona przeciw złośliwemu oprogramowaniu McAfee VirusScan Enterprise dla Linux jest skuteczna przeciwko różnym typom złośliwego oprogramowania systemu Windows, które poprzez macierze sieciowe próbują przeniknąć do komputerów z systemem Windows.

  • Zdalna administracja – oprogramowanie wykorzystuje do konfiguracji bezpieczny interfejs na bazie przeglądarki oraz panel kontrolny do monitoringu i raportowania. Nie wymaga dodatkowych działań administracyjnych dotyczących serwera.

 

Iomega StorCenter PX Series

Najnowsza rodzina urządzeń Iomega StorCenter PX Server Class została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii EMC® klasy enterprise. Wykorzystuje nową wersję oprogramowania EMC® LifeLine™ z zaawansowanymi funkcjami obliczeniowymi. Macierze dostępne są z dyskami o pojemności 1TB, 2TB, 3TB, a wkrótce również 4TB z dyskami SATA klasy serwerowej, doskonale nadającymi się do monitoringu wideo.  Macierze sieciowe dostępne są w wersjach od bezdyskowej do urządzeń o pojemności 48TB.

Dostępność i gwarancja

Iomega planuje udostępnienie oprogramowania McAfee VirusScan Enterprise dla Linux na wszystkich produktach rodziny StorCenter PX w drugiej połowie roku 2012. Urządzenia StorCenter PX wraz z oprogramowaniem będą chronione trzyletnią gwarancją bez dodatkowych opłat. Macierze Iomega® StorCenter™ PX Server Class dostępne będą na całym świecie w sugerowanej cenie od  699 Euro +VAT.