X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Sprzedaż oprogramowania mobilnego ma przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:44
Najnowszy raport Mobility Report firmy Ericsson pokazuje, że liczba mobilnych subskrypcji urośnie do poziomu 9,3 mld w 2019 roku. Ponad 60 proc. z nich – 5,6 mld – będzie działać na smartfonach.
Sprzedaż oprogramowania mobilnego ma przyszłość

W latach 2013-2019 globalna liczba subskrypcji na smartfonach potroi się. W tym czasie ilość przesyłanych danych na smartfonach wzrośnie 10-krotnie. W 2019 będzie w obiegu 9,3 mld subskrypcji mobilnych - 5,6 mld z nich będzie wykorzystanych na smartfonach. Za sześć lat, 90 proc. populacji będzie w zasięgu technologii WCDMA/HSPA, 65 proc. w zasięgu LTE.

  • Ze smartfona korzysta obecnie co trzeci Polak. Kolejne 18 proc. Polaków chce kupić swojego pierwszego smartfonaw ciągu najbliższego roku.

Tak duży wzrost liczby urządzeń wymaga inwestycji w infrastrukturę sieciową. Firma Ericsson szacuje, że w 2019 roku sieci WCDMA/HSPA będą pokrywać swoim zasięgiem 90 proc. światowej populacji. Co więcej, 65 proc. osób na świecie znajdzie się w zasięgu technologii 4G/LTE.

Obecnie, na świecie smartfony stanowią około 25-30 proc. wszystkich subskrypcji mobilnych. Jednocześnie, ponad połowa (55 proc.) telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2013 roku to smartfony.

– Co trzeci Polak posiada smarton. To znacznie niższa penetracja niż np. w Szwecji czy Korei Południowej, gdzie sięga ona 70 proc. Na podstawie badań Ericsson ConsumerLab w Polsce wiemy jednak, że w ciągu najbliższego roku, aż 18 proc. Polaków chce zakupić swoje pierwsze urządzenie tego typu, a połowa obecnych posiadaczy ma zamiar wymienić obecne smartfony na nowsze modele. – powiedział na Oliver Kanzi, prezydent firmy Ericsson w Polsce.

– Lawinowe tempo absorpcji smartfonów przez rynek jest wyjątkowe i będzie kontynuowane. Potrzeba było pięciu lat, by dojść do poziomu miliarda smartfonowych subskrypcji, ale osiągnięcie kolejnego miliarda zabierze już tylko 2 lata. Od teraz do 2019 roku, liczba subskrypcji smartfonowych zostanie potrojona. – powiedział Douglas Gilstrap, Senior Vice President i szef strategii w firmie Ericsson. – Co szczegolnie interesujące, absorpcja smartfonów  będzie szczególnie napędzana przez rynek w Chinach i innych krajach rozwijających się, jako że coraz tańsze modele smartfonów stają się dostępne.

  • Wraz z najnowszym Mobility Report firma Ericsson uruchomiła Traffic Exploration Tool, narzędzie, które umożliwia tworzenie własnych wykresów i grafik w oparciu o dane z raportu. Informacje mogą być filtrowane ze względu na region, subskrypcję, technologię, typ danych i urządzenia.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Fałszerskie wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 21:52
Oprogramowanie do identyfikacji osób na podstawie twarzy, głosu i odcisków palców, pokazywane dotąd w filmach fantastyczno-naukowych, pojawiło się ostatnio na smartfonach i tabletach. Konsorcjum TABULA RASA, wspierane funduszami UE z obszaru badań naukowych i innowacji, podjęło się sprawdzenia skuteczności takiego oprogramowania.
rozwiń zwiń