Nowe Technologie

Mobilne procesory graficzne NVIDIA GeForce 600M

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 00:00
Firma NVIDIA wprowadziła na rynek w marcu tego roku pierwsze procesory graficzne oparte na architekturze graficznej nowej generacji Kepler, oferujące radykalny wzrost wydajności  przy jednoczesnym wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na energię. Układy Kepler są zbudowane z wykorzystaniem 28-nm procesu technologicznego i są następcą 40-nanometrowej architektury Fermi, wprowadzonej na rynek w marcu 2010 r.
NVIDIA GeForce
NVIDIA GeForce

 

Nowa seria mobilnych procesorów graficznych GeForce 600M sprawia, że przedrostek „ultra” w słowie Ultrabook staje się uzasadniony. Możliwe staje się bowiem stworzenie mniejszych, a jednocześnie bardziej wydajnych konstrukcji niż do tej pory.  Szczególnie w połączeniu z najnowszymi procesorami Intela, znanymi dotąd pod nazwą kodową Ivy Bridge, które zadebiutowały na rynku 23 kwietnia tego roku. Ultrabooki i notebooki z układami graficznymi NVIDIA GeForce 600M i najnowszymi procesorami Intela, stają się lekkie, smukłe i wydajne. Technologia NVIDIA Optimus, znacznie wydłuża czas pracy na baterii poprzez automatyczne przełączanie pomiędzy dedykowaną kartą graficzną NVIDIA a zintegrowaną kartą w procesorze Intel, w zależności od aktualnie wykonywanych zadań.

 


  • Bardziej energooszczędne i superszybkie układy graficzne z serii GeForce 600M podnoszą wydajność całego segmentu Ultrabooków do poziomu dzisiejszych laptopów gamingowych, a w połączeniu z nadchodzącymi procesorami Intel Ivy Bridge staną się one najpopularniejszą platformą z dedykowanym układem graficznym. Producenci, którzy już potwierdzili wprowadzenie serii GeForce 600M do swoich notebooków to m.in.: Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, LG, MSI, Samsung, Sony oraz Toshiba.

Czytaj także

Najnowsza NVIDIA - GeForce GTX 670

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 00:00
Procesor graficzny GTX 670 jest młodszym bratem niedawno przedstawionego układu GTX 680, który jest najwydajniejszym pojedynczym procesorem graficznym NVIDIA. Oprócz stosunkowo niewielkiej długości wynoszącej około 24cm (9,5 cala), karty oparte na układzie GTX 670 są niesamowicie wydajne; prześcigając najbliższy konkurencyjny produkt o ponad 45 procent i zużywając przy tym ok. 18 procent mniej energii.
rozwiń zwiń