Nowe Technologie

Storage będzie rósł w nieskończoność

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 17:45
Jak powiedziała na HP Discover szefowa koncernu Meg Whitman – firma HP będzie się nadal koncentrować na najważniejszych sektorach i biznesu IT: wirtualizacji, chmurze oraz optymalizacji procesów biznesowych z uwzględnieniem Big Data.
konferencja HP Discover
konferencja HP Discover

 

Na dorocznej konferencji HP Discover firma przedstawiła szereg high-endowych systemów dla sektora przedsiębiorstw. Topowy ConvergedSystems for Virtualization to platforma pełni kompatybilna ze środowiskiem chmurowym. Z kolei ConvergedStorage to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku enterprise na coraz bardziej zaawansowane i pojemniejsze systemy storage’owe.

  • Wg badań IDC rozwiązania konwergentne będą obejmowały większości rynku rozwiązań serwerowych w ciągu następnych 10 lat. Wiedzą to użytkownicy wie również HP.

Platforma HP ConvergedSystems jest gotowa do współpracy ze sprawdzonymi na rynku dostawcami narzędzi wirtualizacyjnych – Microsoft oraz VMware.  HP uwzględnia też nie najlepszą sytuację rynku i odbiorców oferując ConvergedSystem w łatwiej akceptowalnych cenach z możliwościami tańszych opcji rozbudowy. Oferowany w dwóch wersjach: ConvergedSystem 700 i 300 jest skierowany odpowiednio do data center i prowajderów oraz średniej wielkości firm.

Porównanie rozwiązań technicznych konkurencji pokazuje istotne przewagi ConvergedSystem w zakresie użytych procesorów (VCE/HP), zainstalowanej pamięci systemowej oraz szybkości przetwarzania (243% więcej IOPS). Umożliwia to realne przetwarzanie danych w repozytoriach z prędkościami od 50 do 1000 razy większymi niż porównywalne rozwiązanie konkurencji.

Z punktu widzenia użytkownika istotne jest, że ConvergedSystem będzie w pełni kompatybilny z nadchodzącymi w 2014 roku rozwiązaniami HP CloudSystem w ramach blokowego budowania infrastruktury konwergentnej.

ConvergedStorage dla Big Data

Wielkość stale powiększających się repozytoriów danych jest nieskończona.

  • Wg IDC 50-krotne zwiększenie się ilości danych do 2020 oznacza, że przechować trzeba będzie 40 ZB (zetabajtów) danych. Połączenie technologii mobilnych, strumieni Big Data oraz chmury powoduje, że dzisiaj najlepszym biznesem jest oferowanie szybkich i efektywnych ekonomicznie systemów storage’owych.

Odpowiedzią HP na ten trend jest nowe rozwiązanie ConvergedStorage StoreOnce, które daje firmom zupełnie nowe możliwości. Wg Gartnera (badanie z 2013) zmierzona wartość czasu przedsiębiorstwa (biznesu)wynosi  250 tysięcy euro za 1 godzinę. Ma to szczególne odniesienie do czasu dostępności utraconych danych, które są odzyskiwane z kopii zapasowych. Wprowadzane rozwiązanie ConvergedStorage  skraca czas dostępności o rząd wielości. Sam proces backupu skrócono o 40 proc. a zwyżka pojemności dla danych w modelu ITaaS wynosi 237%. Nowa linia HP StoreOnce kończy się urządzeniem StoreOnce 6500 o pojemności do 1,7 PB.

Z nowości warto wspomnieć również rozwiązanie storage’owe HP 3PAR StoreServ 7450 All-Flash oparte w całości na dyskach SSD klasy enterprise.

 

 


autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

HP: nowe usługi w chmurze do analizy big data

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 12:46
Firma HP poinformowała o udostępnieniu nowych, opartych na chmurze, usług analitycznych zbudowanych na platformie do analizy wielkich zbiorów danych HP HAVEn. Usługi te, bazujące na modelu „as a service”, ułatwiają klientom rozwiązywanie problemów biznesowych oraz tworzenie nowych możliwości osiągania przychodów.
rozwiń zwiń