Polskie Radio
Section05
biznes

Odbicie polskiego przemysłu. Produkcja w grudniu wyższa o 11,2 proc. niż rok wcześniej

Wszystko wskazuje na to, że polska gospodarka zaczyna sobie radzić coraz lepiej z ograniczeniami związanymi z pandemią. Świadczą o tym dane obejmujące jeden z ważniejszych działów – produkcji przemysłowej. Ta, jak informuje GUS, była w grudniu o 11,1 proc. wyższa niż rok wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA produkcja przemysłowa Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa firmy firmy produkcyjne biznes

Piotr Trudnowski: potrzeba dźwigni rozwojowej dla polskiego sektora biznesu

- Mamy do czynienia z niewątpliwym dramatem tysięcy przedsiębiorców, którzy są na skraju wypłacalności, na skraju możliwości dalszego prowadzenia biznesu. Z tego powodu nie spodziewałbym się wielkich konsekwencji, poza oczywiście ewidentnymi przypadkami, które ocierają się o happening, a nie o biznes, bo takie przypadki w tej dyskusji, mam wrażenie, że są - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Trudnowski, prezes Klubu Jagiellońskiego.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki polityka GOSPODARKA POLSKA biznes społeczeństwo Koronawirus w Polsce pandemia

Konsumpcja, eksport i inwestycje publiczne będą napędzać polską gospodarkę w 2021 r.

Konsumpcja, eksport i inwestycje publiczne będą napędzać polską gospodarkę w tym roku - ocenił dla PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii prof. Robert Tomanek. Zastrzegł, że inwestycje publiczne nie zastąpią prywatnych, a będą dla nich swego rodzaju dźwignią finansową.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Koronawirus w Polsce firmy biznes pkb bezrobocie produkcja przemysłowa produkcja handel internet finanse

Życie w pandemii. Postanowienia noworoczne na 2021 rok

Robić plany, postanowienia noworoczne czy nie robić? Po nietypowym roku 2020, w którym pandemia zmieniła całkowicie perspektywę i pozostawiła na pastwę losu wiele pomysłów, rok 2021 może być logistycznym wyzwaniem. Bernard Fruga, youtuber biznesowy, podpowiada w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, jak w czasie epidemii, nie odpuszczać sobie zarządzania codziennym życiem.
Zobacz więcej na temat:  pandemia Nowy Rok zarządzanie życzenia noworoczne biznes Małgorzata Frydrych

Eksperci: mijający rok w gospodarce niczym hollywoodzki thriller, wygrały firmy elastyczne

Mijający rok był rokiem gwałtownych zwrotów akcji. Polscy przedsiębiorcy byli zmuszeni szukać nowych rynków zbytu, dokonywać przyśpieszonej transformacji technologicznej, podobnie jak administracja. Część firm stanęła nad przepaścią, ale są i takie, które na tej trudnej sytuacji skorzystały - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24: Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha) i Adam Ruciński (firma BFG).
Zobacz więcej na temat:  firma GOSPODARKA Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia biznes