Polskie Radio
Section05
biznes

Społeczna odpowiedzialność biznesu. Na czym polega w praktyce i dlaczego jest tak ważna?

Czy rozumienie tego pojęcia ulegało zmianie? Czy uniwersytety powinny być odpowiedzialne społecznie i co to właściwie znaczy? I jakich liderów powinny kształcić polskie uczelnie? O tym w "Eurece" rozmawialiśmy z rektorem Szkoły Głównej Handlowej - prof. Piotrem Wachowiakiem.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Domoradzki ekonomia ekonomia społeczna Szkoła Główna Handlowa społeczeństwo firma negocjacje komunikacja

Helena Rubinstein. Polka, która zrewolucjonizowała branżę kosmetyczną

1 kwietnia 1965 roku w Nowym Jorku zmarła Helena Rubinstein. Mimo skromnego pochodzenia, dzięki własnej inteligencji i przedsiębiorczości zbudowała imperium kosmetyczne, które już za jej życia było wyceniane na sto milionów dolarów. Produkty sygnowane jej nazwiskiem po dziś dzień są uznawane za niezwykle luksusowe.  
Zobacz więcej na temat:  kosmetyki HISTORIA przedsiębiorca Australia geniusz Kraków

Gaz drogą donikąd. Polityka energetyczna Polski do zmiany

Gaz jako paliwo przejściowe był drogą donikąd, w tym roku MKiŚ przedstawi aktualizację "Polityki energetycznej Polski do 2040 r." (PEP2040), która będzie szła bardziej jasno w kierunku transformacji opartej na OZE z zachowaniem energetyki jądrowej jako dopełnienie - poinformowała na komisji środowiska wiceminister klimatu i środowiska Urszula Zielińska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA społeczeństwo energetyka ekologia gaz