Polskie Radio
Section05
biznes

Na Ukrainie działa ok. 660 polskich firm. Emilewicz: przygotowujemy rozwiązania, które mają mitygować ryzyko

Na Ukrainie działa ok. 660 polskich firm - od branży meblarskiej i budowlanej po odzieżową - poinformowała wiceminister funduszy Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała prace nad nowymi rozwiązaniami dla firm, by nasz biznes i gospodarka miały wyraźny, korzystny udział w odbudowie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma biznes Ukraina odbudowa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Rusza Krynica Forum. Otworzy je debata Andrzeja Dudy, prezydenta Litwy i premiera Korei Płd.

Trzy dni dyskusji i ponad 2 tysiące uczestników - rozpoczęło się Krynica Forum. W górskim uzdrowisku trwa spotkanie polityków, przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. W forum weźmie udział między innymi prezydent Andrzej Duda, który spotka się premierem Korei Południowej oraz prezydentem Litwy.
Zobacz więcej na temat:  Krynica biznes Forum Ekonomiczne w Krynicy Andrzej Duda POLSKA społeczeństwo

Kryzys w alkoholowym biznesie Palikota i Wojewódzkiego. Firma celebrytów z ogromnym zadłużeniem

Spółka Manufaktura Piwa Wódki i Wina, w której udziały ma były polityk Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot, a także Jakub Wojewódzki z TVN, wykazała się obecnie gigantycznym zadłużeniem. Palikot przekonał tysiące inwestorów do wpompowania pieniędzy w jego biznes, który - jak wskazują najnowsze dane - nie przynosi oczekiwanych zysków. Sprawą zajmuje się także Krajowa Administracja Skarbowa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Janusz Palikot Kuba Wojewódzki biznes alkohol długi

"Współpraca z Rosją była mocno wspierana przez rząd". Szef niemieckiej firmy o polityce państwa

Armin Papperger - szef niemieckiej firmy zbrojeniowej Rheinmetall powiedział, że przed 2014 rokiem jego koncern prowadził rozmowy z rządem RFN na temat tego, czy należy współpracować z Rosją. Jego zdaniem w tamtym czasie, czyli przed aneksją Krymu przez Rosję, było to mocno wspierane przez rząd ze względu na dostawy gazu i wspólną walkę z dżihadystycznym Państwem Islamskim.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy wojna na Ukrainie biznes Rosja ŚWIAT Europa

Tory zamiast starego dworca. Kolej dużych prędkości w Poznaniu wymaga rozbudowy torowiska

Wprowadzenie linii kolei dużych prędkości (KDP) do Poznania wygeneruje dodatkowe potoki pasażerskie, które mogą mieć wpływ na efektywność układu torowego - podkreślił rzecznik spółki CPK Konrad Majszyk. Według mediów nowe tory miałyby powstać w miejscu nieczynnego budynku dworca Poznań Główny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes podróże POLSKA pociągi infrastruktura centralny port komunikacyjny