Nowe Technologie

Polska wersja aplikacji do analizy mowy w czasie rzeczywistym

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 10:07
Interaction Analyser to aplikacja, która umożliwia centrom obsługi klienta lepszy monitoring pracy konsultantów i efektywniejszą ocenę nagrań, co w rezultacie może przełożyć się na zmniejszenie odpływu klientów do konkurencji nawet o 5%.
Voice Recognition
Voice RecognitionFoto: materiały promocyjne

Interaction Analyzer stanowi część systemu CIC 4.0, wielofunkcyjnej platformy contact center firmy Interactive Intelligence. Aplikacja umożliwia śledzenie treści rozmowy pomiędzy konsultantem a klientem pod kątem wcześniej zdefiniowanych słów lub fraz kluczowych. Interaction Analyzerobejmuje modyfikacje gramatyczne poszczególnych zwrotów, pozwala również na wyodrębnianie wyrazów o podobnej wymowie, ale innym znaczeniu. Po wykryciu danych słów w rozmowie system przesyła taką informację do upoważnionych osób. Funkcja działa w czasie rzeczywistym, dzięki czemu manager centrum kontaktowego ma możliwość szybkiej interwencji - przekazania agentowi wskazówki lub włączenia się do konwersacji dla poprawy obsługi klienta. Oprogramowanie zostało również zintegrowane z modułem nagrywania systemu CIC, co ułatwia efektywne wyszukiwanie nagrań zawierających dane sformułowania. Nagrania mogą służyć ocenie konsultantów lub zostać wykorzystane w celach szkoleniowych.

„Analiza mowy w czasie rzeczywistym to absolutna nowość w branży contact center, jednak budzi ona ogromne zainteresowanie rynku. Wypracowanie odpowiedniego klucza słów i wiążących się z nimi procesów może znacząco ograniczyć ilość skarg i reklamacji klientów, a także kontrolować pracę konsultantów pod kątem kodeksu najlepszych praktyk danego przedsiębiorstwa” – powiedział Marcin Grygielski, dyrektor regionalny na rynek Europy Środkowej i Wschodniej, Interactive Intelligence. – „Interaction Analyser sprawdza się szczególnie w firmach z sektorów podlegających silnym uwarunkowaniom prawnym – windykacyjnym, finansowym czy publicznym. Szybkie sprawdzenie rozmów i nagrań pod kątem wymaganych przez prawo sformułowań może zdecydowanie ułatwić pracę przełożonym contact center oraz zapobiec konsekwencjom prawnym sporów sądowych.”

Rozwiązanie Interaction Analyser jest przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw i centrów obsługi klienta. Aplikację w polskiej wersji językowej można nabyć za pośrednictwem lokalnej sieci partnerskiej Interactive Intelligence, a także w sprzedaży bezpośredniej.autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Analiza mowy co to oznacza?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 08:00
Zrozumienie potrzeb klienta wiąże się z zarządzaniem wieloma platformami i strumieniami informacji przesyłanych przez nich w formie postów, tweetów, wpisów na blogach i – co ważne – przekazywanych podczas rozmów z pracownikami działu contact centre.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skuteczne budowanie relacji przez contact center

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 07:23
W dobie wszechogarniającej walki o klienta, wielości ofert konkurencji, dynamicznego rozwoju Internetu i nowoczesnych technologii przedsiębiorstwo zmuszone jest do ciągłego poszukiwania nowych sposobów budowania relacji z odbiorcą jego produktów i usług. Nie wystarczy zdobyć klienta. Sukces osiąga ten, kto zdoła go utrzymać, a wręcz przywiązać do swojej firmy.
rozwiń zwiń