X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

15 lat VMware - zmiana, rozwój, uproszczenie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 15:00
Od piętnastu lat rozwiązania VMware mają realny wpływ na postępującą zmianę IT. Wirtualizacja, będąca kilkanaście lat temu rozwiązaniem stosowanym przez niewielu, dziś stała się technologią bez której funkcjonowanie wielu firm i instytucji byłoby niemożliwe
15 lat VMware - zmiana, rozwój, uproszczenie

W 2013 roku firma VMware obchodziłą piętnastolecie istnienia. Od swojego powstania, w 1998 roku, VMware ma nieustanny wpływ na proces transformacji branży IT.

Rewolucjonizując centra danych, które są kluczowym elementem infrastruktury firm na całym świecie, wirtualizacja stała się technologicznym fundamentem, który nieustannie pomaga organizacjom osiągać oszczędności, podnosić elastyczność i być konkurencyjnymi na rynku.

Obecnie ponad 60 proc. mocy obliczeniowej na świecie dostarczana jest w środowisku zwirtualizowanym przy użyciu technologii stworzonych przez VMware. Rozwiązanie to w bardzo dużym stopniu wpływa na  sposób funkcjonowania społeczeństwa, począwszy od podniesienia poziomu usług medycznych i edukacyjnych oraz obniżenia rachunków za usługi IT, aż po zmniejszenie ilości wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Dzięki osiąganym w ten sposób oszczędnościom, firmy mogą przeznaczać dodatkowe fundusze na działania badawczo-rozwojowe.

VMware osiągnął pozycję lidera wprowadzając na rynek technologie, które zrewolucjonizowały świat IT. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom wspierającym biznes, firma zanotowała błyskawiczny wzrost, osiągając w 2012 roku przychód rzędu 4,61 mld dolarów.

Podążając za potrzebami klientów, VMware dostarcza obecnie rozwiązania informatyczne „trzeciej generacji”. Nowa klasa aplikacji biznesowych została udostępniona za pośrednictwem infrastruktury w chmurze, systemów analitycznych big data, a także możliwości stworzonych przez modele konsumpcji opartej na rozwiązaniach mobilnych i społecznościowych. Tak potężne aplikacje stają się integralną częścią działalności przedsiębiorstw, pozwalając im zbliżyć się do klientów i uzyskać przewagę nad konkurencją. Jednocześnie, oznacza to rosnące wymagania wobec infrastruktury informatycznej, od której zależy ich funkcjonowanie.

Wizja i strategia VMware, związana z programowo zdefiniowanymi centrami danych, dotyczy architektury dla nowej generacji rozwiązań IT, oferującej znaczne podniesienie wydajności i mocy systemów. VMware po raz kolejny stawia sobie za cel przemianę systemów IT, włączając w to sposoby wdrażania, integrowania i długoterminowego zarządzania centrami danych.autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Technologia NVIDIA GRID vGPU

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 10:22
Od teraz firmy na całym świecie mogą zapewnić swoim projektantom oraz inżynierom – również tym, którzy pracują zdalnie – dostęp do wymagających graficznie aplikacji, w niedrogi i bezpieczny sposób, korzystając z technologii wirtualnych procesorów graficznych NVIDIA GRID vGPU.
rozwiń zwiń