X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Repozytoria firm rosną w nieskończoność

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 09:00
Dlatego takie firmy jak Hewlett-Packard będą się koncentrowały na najważniejszych sektorach i biznesu IT: wirtualizacji, chmurze oraz optymalizacji procesów biznesowych z uwzględnieniem Big Data.
Repozytoria firm rosną w nieskończoność

Hewlett-Packard intesywnie rozwija sektor high-endowych systemów dla sektora przedsiębiorstw. Topowy ConvergedSystems for Virtualization to platforma pełni kompatybilna ze środowiskiem chmurowym. Z kolei ConvergedStorage to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku enterprise na coraz bardziej zaawansowane i pojemniejsze systemy storage’owe.

  • Wg badań IDC rozwiązania konwergentne będą obejmowały większości rynku rozwiązań serwerowych w ciągu następnych 10 lat. Wiedzą to użytkownicy wie również HP.

Platforma HP ConvergedSystems jest gotowa do współpracy ze sprawdzonymi na rynku dostawcami narzędzi wirtualizacyjnych – Microsoft oraz VMware.  HP uwzględnia też nie najlepszą sytuację rynku i odbiorców oferując ConvergedSystem w łatwiej akceptowalnych cenach z możliwościami tańszych opcji rozbudowy. Oferowany w dwóch wersjach: ConvergedSystem 700 i 300 jest skierowany odpowiednio do data center i prowajderów oraz średniej wielkości firm.

Porównanie rozwiązań technicznych konkurencji pokazuje istotne przewagi ConvergedSystem w zakresie użytych procesorów (VCE/HP), zainstalowanej pamięci systemowej oraz szybkości przetwarzania (243% więcej IOPS). Umożliwia to realne przetwarzanie danych w repozytoriach z prędkościami od 50 do 1000 razy większymi niż porównywalne rozwiązanie konkurencji.

Z punktu widzenia użytkownika istotne jest, że ConvergedSystem będzie w pełni kompatybilny z nadchodzącymi w 2014 roku rozwiązaniami HP CloudSystem w ramach blokowego budowania infrastruktury konwergentnej.

ConvergedStorage dla Big Data

Wielkość stale powiększających się repozytoriów danych jest nieskończona.

  • Wg IDC 50-krotne zwiększenie się ilości danych do 2020 oznacza, że przechować trzeba będzie 40 ZB (zetabajtów) danych. Połączenie technologii mobilnych, strumieni Big Data oraz chmury powoduje, że dzisiaj najlepszym biznesem jest oferowanie szybkich i efektywnych ekonomicznie systemów storage’owych.

Odpowiedzią HP na ten trend jest nowe rozwiązanie ConvergedStorage StoreOnce, które daje firmom zupełnie nowe możliwości. Wg Gartnera (badanie z 2013) zmierzona wartość czasu przedsiębiorstwa (biznesu)wynosi  250 tysięcy euro za 1 godzinę. Ma to szczególne odniesienie do czasu dostępności utraconych danych, które są odzyskiwane z kopii zapasowych. Wprowadzane rozwiązanie ConvergedStorage  skraca czas dostępności o rząd wielości. Sam proces backupu skrócono o 40 proc. a zwyżka pojemności dla danych w modelu ITaaS wynosi 237%. Nowa linia HP StoreOnce kończy się urządzeniem StoreOnce 6500 o pojemności do 1,7 PB.

Z nowości warto wspomnieć również rozwiązanie storage’owe HP 3PAR StoreServ 7450 All-Flash oparte w całości na dyskach SSD klasy enterprise.

 

Autor jest redaktorem naczelnym magazynu ITResellerautor: Cezary Tchorek-Helm