X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

HP wprowadza BYOD

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 06:00
HP zaprezentowała zunifikowane rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, umożliwiające budowę prostej, skalowalnej i bezpiecznej sieci wspierającej BYOD. .
HP wprowadza BYOD
Foto: Glow Images/East News
Nowe rozwiązania i usługi obejmują rozwiązanie obsługujące coraz popularniejsze inicjatywy BYOD. Rozwiązanie to oferuje zunifikowane, przewodowe i bezprzewodowe platformy przełączające oraz system zarządzania, pozwalające zbudować jednolitą sieć obsługującą łączność przewodową i bezprzewodową.
 
Nowa oferta pozwala Partnerom wykorzystać architekturę HP FlexNetwork u swoich klientów do budowy nowoczesnych usług dostępu mobilnego, dzięki skuteczniejszej obsłudze podstawowych zadań w zakresie modelu BYOD, takich jak podłączanie urządzeń do sieci, czy ich wstępna konfiguracja, za pomocą jednej aplikacji do zarządzania oraz zautomatyzowanym rozwiązaniom bezpieczeństwa w technologii SDN (Software-Defined Networks).
 
Do roku 2016 dwie trzecie personelu pracującego w firmach będzie posiadać smartfony, a 40% pracowników będzie pracować mobilnie. Dotychczasowa przestarzała infrastruktura wymaga jednak dwóch osobnych sieci i aplikacji do zarządzania łącznością przewodową i bezprzewodową, co znacznie zwiększa złożoność procesów operacyjnych. Co więcej, przestarzała infrastruktura nie oferuje skalowalności niezbędnej do obsługi wielu urządzeń wykorzystywanych przez jednego użytkownika ani zabezpieczeń umożliwiających ochronę informacji o znaczeniu strategicznym. 
 
Zarządzanie środowiskiem BYOD 

W roku 2012 urządzenia będące własnością pracowników stanowiły ponad dwie trzecie urządzeń uzyskujących dostęp do mobilnych aplikacji korporacyjnych. W związku z tym firma IDC przewiduje, że działy IT będą musiały zastosować całościowe podejście do zaspokajania potrzeb związanych z modelem BYOD.
 
Nowe rozwiązania BYOD HP zwiększają komfort pracy użytkowników, zarówno w przypadku przewodowych, jak i bezprzewodowych urządzeń uzyskujących dostęp do sieci firmowej.
 • Dzięki temu klienci mogą: 
 • uprościć zarządzanie i ograniczyć koszty nawet o 38%, poprzez wyeliminowanie potrzeby korzystania z nawet 50% tradycyjnych urządzeń dostępowych, takich jak osobne przełączniki i kontrolery, przy jednoczesnej obsłudze maksymalnie 1000 urządzeń bezprzewodowych za pośrednictwem zunifikowanego przełącznika LAN HP 830;
 • wdrożyć zawsze dostępne dla użytkownika rozwiązania, poprzez automatyczne wyeliminowanie przestojów sieci za pośrednictwem oprogramowania HP Wi-Fi Clear Connect oferowanego z produktami HP do obsługi sieci WLAN; 
 • w prosty sposób wdrożyć kompleksowy system zarządzania dzięki funkcjonalności BYOD , dostępnej jako Plug and Play w rozwiązaniu HP Intelligent Management Center (IMC) Smart Connect. 
Nowe rozwiązania BYOD HP pozwalają klientom uzyskać dwukrotnie większą skalowalność w porównaniu z przestarzałymi infrastrukturami, w celu:
 • zwiększenia wydajności sieci nawet o 100%, przy jednoczesnym wzroście szybkości transferu danych nawet o 45%, przy zastosowaniu nowych przełączników HP z serii 2920 obsługujących technologię OpenFlow;
 • poprawy dostępności sieci i obniżenia kosztów nawet o 54%, dzięki zunifikowanemu modułowi kontrolera sieci WLAN HP do przełączników z serii10500/7500.
Zabezpieczenie sieci w modelu BYOD  

Użytkownicy, przynosząc własne urządzenia do pracy, stwarzają coraz więcej zagrożeń, ze względu na podatności w zewnętrznych aplikacjach i danych. Wymaga to zautomatyzowanego systemu bezpieczeństwa sieciowego na potrzeby podłączania urządzeń. 
 
Nowe rozwiązania BYOD HP ograniczają zagrożenia dla danych i aplikacji poprzez:
 • zautomatyzowane wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym, dostępne za pośrednictwem aplikacji HP Sentinel Security SDN;
 • bezpieczne podłączanie urządzeń przy użyciu narzędzia HP IMC User Access Manager — pojedynczej platformy do identyfikacji użytkowników, która pozwala wdrażać zasady bezpieczeństwa i zapewnia bezpieczny dostęp z urządzeń będących własnością pracowników, monitorując jednocześnie kondycję sieci. 
 
Usługi, promocje i programy HP dla Partnerów zwiększają możliwości osiągania przychodów 

HP opracował różnorodne usługi i programy, zapewniające nowe źródła przychodów wynikające technologii BYOD dla Partnerów handlowych. Dzięki temu Partnerzy HP będą mieć dostęp do zasobów, które pozwalają im:
 
 • uzyskać szybszy dostęp do nowych źródeł przychodów, poprzez uproszczenie struktury sieci klienta i procesu sprawdzania jej poprawności, w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie skalowalności, bezpieczeństwa i wydajności technologii BYOD, po zastosowaniu usług projektowania i sprawdzania poprawności HP FlexNetwork; 
 • nawiązać trwałe, strategiczne relacje z klientami za pośrednictwem usług HP Wireless LAN Lifecycle Services, opartych na sprawdzonych procedurach w zakresie sieci lokalnych (LAN), gwarantujących wysoce skalowalną łączność sieciową; 
 • oferować kompleksowe finansowanie rozwiązań za pośrednictwem działu HP Financial Services w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, zgodnie z opisem planowanego wykorzystania przedłożonym przez klientów; 
 • rozwijać ofertę umiejętności i usług informatycznych dzięki kompletnemu programowi szkoleń i certyfikatów sieciowych, które stanowią solidny fundament dla wdrażania modelu BYOD czy SDN w ramach programu HP ExpertOne, oferującego spersonalizowane kursy, dostęp do zdalnych laboratoriów, szkolenia internetowe i dostęp do społeczności ekspertów zapewniających stałą pomoc techniczną. 
 • poprawić wyniki finansowe dzięki promocji sieciowej HP „Bring It On! We’re Ready for BYOD”, zapewniającej dystrybutorom dostęp do zestawu demonstracyjnego HP 2920, zawierającego przełączniki, materiały marketingowe, szkolenia i elementy motywacyjne, gwarantujące lepszą znajomość technologii HP wśród resellerów. autor: Mariola Czapkiewicz

Zobacz więcej na temat: byod firma hp internet

Czytaj także

Cisco wchodzi w BYOD

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 03:00
Konsumeryzacja urządzeń dopuszczanych do użytku w sieciach firmowych wymusza nowe polityki. Cisco wprowadza cała gamę rozwiązań nazwaną Cisco Unified Access. Rozwiązanie umożliwia łączenie sieci przewodowych i bezprzewodowych.
rozwiń zwiń