Nowe Technologie

HP wprowadza BYOD

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 06:00
HP zaprezentowała zunifikowane rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, umożliwiające budowę prostej, skalowalnej i bezpiecznej sieci wspierającej BYOD. .
HP wprowadza BYOD
Foto: Glow Images/East News
Nowe rozwiązania i usługi obejmują rozwiązanie obsługujące coraz popularniejsze inicjatywy BYOD. Rozwiązanie to oferuje zunifikowane, przewodowe i bezprzewodowe platformy przełączające oraz system zarządzania, pozwalające zbudować jednolitą sieć obsługującą łączność przewodową i bezprzewodową.
 
Nowa oferta pozwala Partnerom wykorzystać architekturę HP FlexNetwork u swoich klientów do budowy nowoczesnych usług dostępu mobilnego, dzięki skuteczniejszej obsłudze podstawowych zadań w zakresie modelu BYOD, takich jak podłączanie urządzeń do sieci, czy ich wstępna konfiguracja, za pomocą jednej aplikacji do zarządzania oraz zautomatyzowanym rozwiązaniom bezpieczeństwa w technologii SDN (Software-Defined Networks).
 
Do roku 2016 dwie trzecie personelu pracującego w firmach będzie posiadać smartfony, a 40% pracowników będzie pracować mobilnie. Dotychczasowa przestarzała infrastruktura wymaga jednak dwóch osobnych sieci i aplikacji do zarządzania łącznością przewodową i bezprzewodową, co znacznie zwiększa złożoność procesów operacyjnych. Co więcej, przestarzała infrastruktura nie oferuje skalowalności niezbędnej do obsługi wielu urządzeń wykorzystywanych przez jednego użytkownika ani zabezpieczeń umożliwiających ochronę informacji o znaczeniu strategicznym. 
 
Zarządzanie środowiskiem BYOD 

W roku 2012 urządzenia będące własnością pracowników stanowiły ponad dwie trzecie urządzeń uzyskujących dostęp do mobilnych aplikacji korporacyjnych. W związku z tym firma IDC przewiduje, że działy IT będą musiały zastosować całościowe podejście do zaspokajania potrzeb związanych z modelem BYOD.
 
Nowe rozwiązania BYOD HP zwiększają komfort pracy użytkowników, zarówno w przypadku przewodowych, jak i bezprzewodowych urządzeń uzyskujących dostęp do sieci firmowej.
 • Dzięki temu klienci mogą: 
 • uprościć zarządzanie i ograniczyć koszty nawet o 38%, poprzez wyeliminowanie potrzeby korzystania z nawet 50% tradycyjnych urządzeń dostępowych, takich jak osobne przełączniki i kontrolery, przy jednoczesnej obsłudze maksymalnie 1000 urządzeń bezprzewodowych za pośrednictwem zunifikowanego przełącznika LAN HP 830;
 • wdrożyć zawsze dostępne dla użytkownika rozwiązania, poprzez automatyczne wyeliminowanie przestojów sieci za pośrednictwem oprogramowania HP Wi-Fi Clear Connect oferowanego z produktami HP do obsługi sieci WLAN; 
 • w prosty sposób wdrożyć kompleksowy system zarządzania dzięki funkcjonalności BYOD , dostępnej jako Plug and Play w rozwiązaniu HP Intelligent Management Center (IMC) Smart Connect. 
Nowe rozwiązania BYOD HP pozwalają klientom uzyskać dwukrotnie większą skalowalność w porównaniu z przestarzałymi infrastrukturami, w celu:
 • zwiększenia wydajności sieci nawet o 100%, przy jednoczesnym wzroście szybkości transferu danych nawet o 45%, przy zastosowaniu nowych przełączników HP z serii 2920 obsługujących technologię OpenFlow;
 • poprawy dostępności sieci i obniżenia kosztów nawet o 54%, dzięki zunifikowanemu modułowi kontrolera sieci WLAN HP do przełączników z serii10500/7500.
Zabezpieczenie sieci w modelu BYOD  

Użytkownicy, przynosząc własne urządzenia do pracy, stwarzają coraz więcej zagrożeń, ze względu na podatności w zewnętrznych aplikacjach i danych. Wymaga to zautomatyzowanego systemu bezpieczeństwa sieciowego na potrzeby podłączania urządzeń. 
 
Nowe rozwiązania BYOD HP ograniczają zagrożenia dla danych i aplikacji poprzez:
 • zautomatyzowane wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym, dostępne za pośrednictwem aplikacji HP Sentinel Security SDN;
 • bezpieczne podłączanie urządzeń przy użyciu narzędzia HP IMC User Access Manager — pojedynczej platformy do identyfikacji użytkowników, która pozwala wdrażać zasady bezpieczeństwa i zapewnia bezpieczny dostęp z urządzeń będących własnością pracowników, monitorując jednocześnie kondycję sieci. 
 
Usługi, promocje i programy HP dla Partnerów zwiększają możliwości osiągania przychodów 

HP opracował różnorodne usługi i programy, zapewniające nowe źródła przychodów wynikające technologii BYOD dla Partnerów handlowych. Dzięki temu Partnerzy HP będą mieć dostęp do zasobów, które pozwalają im:
 
 • uzyskać szybszy dostęp do nowych źródeł przychodów, poprzez uproszczenie struktury sieci klienta i procesu sprawdzania jej poprawności, w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie skalowalności, bezpieczeństwa i wydajności technologii BYOD, po zastosowaniu usług projektowania i sprawdzania poprawności HP FlexNetwork; 
 • nawiązać trwałe, strategiczne relacje z klientami za pośrednictwem usług HP Wireless LAN Lifecycle Services, opartych na sprawdzonych procedurach w zakresie sieci lokalnych (LAN), gwarantujących wysoce skalowalną łączność sieciową; 
 • oferować kompleksowe finansowanie rozwiązań za pośrednictwem działu HP Financial Services w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, zgodnie z opisem planowanego wykorzystania przedłożonym przez klientów; 
 • rozwijać ofertę umiejętności i usług informatycznych dzięki kompletnemu programowi szkoleń i certyfikatów sieciowych, które stanowią solidny fundament dla wdrażania modelu BYOD czy SDN w ramach programu HP ExpertOne, oferującego spersonalizowane kursy, dostęp do zdalnych laboratoriów, szkolenia internetowe i dostęp do społeczności ekspertów zapewniających stałą pomoc techniczną. 
 • poprawić wyniki finansowe dzięki promocji sieciowej HP „Bring It On! We’re Ready for BYOD”, zapewniającej dystrybutorom dostęp do zestawu demonstracyjnego HP 2920, zawierającego przełączniki, materiały marketingowe, szkolenia i elementy motywacyjne, gwarantujące lepszą znajomość technologii HP wśród resellerów. autor: Mariola Czapkiewicz

Zobacz więcej na temat: byod firma hp internet
Czytaj także

Cisco wchodzi w BYOD

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 03:00
Konsumeryzacja urządzeń dopuszczanych do użytku w sieciach firmowych wymusza nowe polityki. Cisco wprowadza cała gamę rozwiązań nazwaną Cisco Unified Access. Rozwiązanie umożliwia łączenie sieci przewodowych i bezprzewodowych.
rozwiń zwiń