X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Firma (szwedzka) odpowiedzialna społecznie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 10:34
Ericsson publikuje raport nt. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa w 2012.
Firma (szwedzka) odpowiedzialna społecznie

W raporcie nt. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa za rok 2012 firma Ericsson podsumowała skuteczność i osiągnięcia swoich ogólnoświatowych inicjatyw z zakresu zrównoważonego rozwoju. W ramach tych inicjatyw wykorzystuje się telekomunikację do wywierania pozytywnego wpływu na kwestie społeczno-gospodarcze i środowiskowe wzdłuż całego łańcucha tworzenia wartości.

W roku 2009 firma Ericsson postawiła sobie za cel zmniejszenie w ciągu pięciu lat swojej emisji dwutlenku węgla o 40%. Cel ten został osiągnięty już po czterech latach, w znacznym stopniu dzięki systematycznemu udoskonalaniu produktów z oferty firmy i zwiększaniu ich energooszczędności, a także dzięki koncentracji na wewnętrznej działalności operacyjnej przedsiębiorstwa.

Do udoskonaleń w tym zakresie, które wprowadzono w roku 2012, należy obniżenie emisji bezwzględnej związanej z podróżami służbowymi o 16%, a związanej z transportem produktów ― o 12%.

  • W raporcie firmy Ericsson nt. usług mobilnych oszacowano, że w roku 2017 aż 85% ludności kuli ziemskiej znajdzie się w zasięgu sieci 3G.
  • Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na ekonomiczne i energooszczędne rozszerzanie zasięgu tych sieci, firma Ericsson wprowadziła do oferty szereg nowych rozwiązań. Należy do nich m.in. rozwiązanie Psi coverage, które zmniejsza zużycie energii nawet o 40% oraz rodzina produktów AIR (Antenna-Integrated Radio), które również obniżają zużycie energii o 40%.
  • Znalazło się wśród nich także rozwiązanie Managed Rural Coverage, które stanowi połączenie usługi zarządzanej z ekonomicznym, zasilanym energią słoneczną rozwiązaniem 2G, 3G lub LTE dla miniośrodków. Produkt ten ma zapewnić możliwość komunikacji osobom przebywającym na terenach pozbawionych usług komunikacji głosowej i transmisji danych.

W raporcie opisano szczegółowo projekty firmy Ericsson realizowane w ramach inicjatywy Technology for Good (Technologia w służbie dobra) oraz najważniejsze osiągnięcia na tym polu odnotowane w roku 2012. Globalna inicjatywa edukacyjna Connect To Learn (Nauka przez Internet) została w minionym roku podjęta w 33 szkołach z różnych krajów, od Brazylii po Ghanę. Na platformie mobilnej Refugees United, która pomaga uchodźcom w odnajdywaniu zaginionych członków rodzin, zarejestrowano już ponad 185 tys. osób. Firma Ericsson jest też partnerem technologicznym Fundacji PeaceEarth, która uruchomiła swój program Youth Peacemaker Network w Ugandzie i Południowym Sudanie.autor: Jan Petersen

Zobacz więcej na temat: ericsson firma raport