Nowe Technologie

Asus: nowa linia komputerów dla firm

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 07:03
Firma ASUS wprowadza do swojej oferty nowe modele komercyjnych desktopów: BM1 i BP1. Oba wyposażono w najnowsze procesory Intel Core czwartej generacji i karty graficzne Intel HD Graphics 4600. Warianty BM1AE i BP1AE obsługują technologię Intel vPro umożliwiającą zaawansowane, zdalne zarządzanie w dużych firmach.
Asus: nowa linia komputerów dla firm

ASUS Business Suite 2.0 i technologia Intel vPro

Komercyjne komputery stacjonarne ASUS BM1 i BP1 wyposażono w oprogramowanie ASUS Business Suite 2.0, które oparte jest na narzędziach firmy ASUS oraz na platformie Intel Small Business Advantage (SBA). Znajdzie zastosowanie przede wszystkim w małych firmach, w których sieć nie jest wewnętrznie zarządzana. Narzędzie to ułatwia administratorom IT kontrolowanie i aktualizowanie komputerów. Funkcja Easy Update II zapewnia stałe aktualizacje BIOSu i sterowników, USB Blocker uniemożliwia nieautoryzowany dostęp do danych, a Secure Delete pozwala na bezpowrotne usuwanie plików. Wraz z ASUS Business Suite 2.0 użytkownicy otrzymują również moduł ASUS Energy Processing Unit (EPU) optymalizujący wydajność energetyczną.

  • Najnowsza wersja technologii Intel vPro zastosowana w modelach BM1AE i BP1AE zapewnia zwiększone bezpieczeństwo oraz opcje zarządzania w dużych firmach. Umożliwia administratorom sieci zdalne zarządzanie danymi, jak również redukuje koszty związane z zakupem podobnego oprogramowania i jego konserwacją.

Elastyczne opcje wyświetlania i łatwo dostępna obudowa

W desktopach BM1 i BP1 znajdziemy wyjścia VGA, DVI-I oraz dwa DisplayPort. Połączenie dwóch portów DisplayPort i VGA lub DVI-I umożliwia podłączenie do trzech monitorów bez kupowania dodatkowej karty graficznej. Rozwiązanie to sprawia, że oba modele mogą pełnić funkcję stacji roboczej z kilkoma monitorami. Łatwo dostępna obudowa nie wymaga korzystania z narzędzi, a wewnętrzny design jest modułowy, co znacznie ułatwia wprowadzanie rozszerzeń i przeprowadzanie czynności konserwacyjnych. Opcjonalne porty równoległe i szeregowe zapewniają obsługę starszych urządzeń biznesowych, takich jak drukarki igłowe czy czytniki kodów kreskowych.

Pełne bezpieczeństwo danych dzięki ASUS AI Security i modułowi TPM

Firma ASUS wyposażyła nowe komputery w funkcje mające na celu zapewnienie użytkownikom jak największego bezpieczeństwa. ASUS AI Security chroni dane przed nieautoryzowanym dostępem i atakami wirusów, zastrzegając dostęp do wybranych plików oraz wyłączając możliwość zapisu danych na zewnętrznych urządzeniach magazynujących i napędach optycznych. Obydwa komputery posiadają również wbudowany moduł Trusted Platform Module umożliwiający bezpieczne zarządzanie szyfrowanymi danymi oraz uwierzytelnianie na poziomie sprzętowym. Znajdziemy w nich również złącza zabezpieczeń Kensington oraz rozwiązanie Chassis Intrusion Alert.

Komputery stacjonarne ASUS – satysfakcja i niezawodność

Komputery stacjonarne ASUS odzwierciedlają tradycję najwyższej jakości, innowacji i trwałości. W badaniach przeprowadzonych przez PCWorld USA w 2012 roku wśród czytelników, dotyczących satysfakcji, niezawodności i serwisu, użytkownicy wskazali komputery stacjonarne firmy ASUS jako najlepszy wybór w tym segmencie, uzasadniając swe wysokie zadowolenie stosunkiem ceny do jakości, kompatybilnością z innym urządzeniami, łatwą obsługą i niezawodnością. Badanie pokazało również, że komputery stacjonarne firmy ASUS, są jednymi z najczęściej rekomendowanych.

 autor: Informacja prasowa/Asus