Nowe Technologie

Co zwiększa konkurencyjność firm z sektora MŚP

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 13:12
Z badań firmy PMR, przeprowadzonych na zlecenie GTS Poland, wiodącego dostawcy zintegrowanych usług telekomunikacyjnych oraz centrum danych, wynika, że według ponad 50% ankietowanych specjalistów IT z sektora MŚP inwestycje w serwery wpływają na budowanie przewagi konkurencyjnej firm.
Co zwiększa konkurencyjność firm z sektora MŚP

Raport „Serwer w firmie 2013. Własne serwery a outsourcing usług centrum danych w sektorze MŚP” powstał na podstawie badania zrealizowanego za pomocą 400 wywiadów telefonicznych (CATI) wśród losowo wybranych przedstawicieli firm z sektora MŚP w Polsce, korzystających w codziennej pracy z rozwiązań serwerowych. Jego celem było poznanie struktury strefy IT w sektorze małych i średnich firm w Polsce.

„Wyniki badania prezentują się bardzo ciekawie i bezpośrednio pokazują jak podchodzą do outsourcingu usług serwerowych małe i średnie firmy w Polsce. Aż 54% specjalistów IT w badanych małych i średnich firmach uważa, że rozwiązania serwerowe zwiększają konkurencyjność firm na rynku, jednocześnie 48% widzi pozytywny wpływ takich rozwiązań na rozwój firmy. Jednak wiele firm nadal obawia się korzystania z outsourcingu i własna infrastruktura IT stanowi w ich przypadku wciąż podstawowe i domyślne rozwiązanie” – komentuje Marcin Rzepka, Kierownik Działu Badań PMR.

Raport składa się z trzech części merytorycznych:

  • rozwiązania serwerowe, w tym outsourcing IT, zwiększają konkurencyjność firm z sektora MSP;
  • własne rozwiązania popularniejsze niż outsourcing;
  • fakty i mity na temat outsourcingu;
  • oraz zawiera nie tylko wyniki przeprowadzonego badania, ale również cenne komentarze eksperckie oraz sekcję poradnikową, która rzetelnie i wnikliwie omawia zagadnienia związane z outsourcingiem usług serwerowych.

„Raport powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku. Chcemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z dynamicznie rozwijającym się sektorem MŚP. Celem raportu jest również dostarczanie merytorycznych informacji na temat outsourcingu usług serwerowych, dlatego zawiera on bogato rozbudowaną sekcję poradnikową. Każdy może bezpłatnie sięgnąć po raport, który jest dostępny na specjalnie dedykowanej stronie” – podsumowuje Sławomir Koszołko, Dyrektor Marketingu i Strategii GTS Poland.

Partnerem raportu jest firma badawcza PMR, posiadająca bogate doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym i IT. Patronat honorowy nad raportem objęło Ministerstwo Gospodarki,  a także Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz e-Commerce Polska – Izba Gospodarki Elektronicznej.

 

 


autor: Mariola Czapkiewicz