Nowe Technologie

Polacy pokochali czytniki e-booków

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 18:31
Czytniki e-booków zdobywają rynek. Przez ostatnie miesiące pojawiło się na nim wiele ciekawych urządzeń. Według zestawienia Agito.pl w czołówce najchętniej kupowanych i dostępnych w Polsce znalazły się: Onyx Boox, PocketBook oraz Lark.
Polacy pokochali czytniki e-booków
Foto: Glow Images/East News

 

E-czytelnictwo jest w Polsce coraz bardziej popularne, coraz więcej osób zaopatruje się w e-czytniki i kupuje ebooki. Jednym z najważniejszych parametrów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę kupując czytnik e-booków, jest obsługiwany format książek elektronicznych. Do najbardziej popularnych formatów zalicza się: PDF, EPUB, PDB i PRC (MOBI). Każdy ze wspominanych formatów pozwala na osadzenie aktywnych spisów treści i ilustracji albo tabel oraz zmianę kroju czcionki - podkreśla Tomasz Chrobak, menedżer produktu w Agito.pl - Najważniejszym elementem urządzenia jest ekran. Oczywiście musi to być wyświetlacz E Ink, najlepiej typu Pearl. Taki ekran ma najlepszy kontrast i czyta się z niego po prostu wyśmienicie. 

Absolutnym liderem rynku są oczywiście czytniki Kindle, które można nabyć nie tylko w firmie Amazon, lecz również w Polse. A oto jak przedstawia się Top 5 najchętniej kupowanych i dostępnych w Polsce e-czytników wg. Agito.pl:

Czytnik e-booków Onyx Boox Evolution A62S
Boox A62S Evolution to łatwy w obsłudze i nieskomplikowany czytnik książek elektronicznych. Ekran o przekątnej 6 cali i skali 16 odcieni szarości oparty został na technologii E Ink, sterowany jest dotykowo, za pomocą rysika. Zapewnia niespotykanie wysoki komfort czytania. Wyświetlacz nie emituje światła, dzięki temu jest nieszkodliwy dla wzroku i doskonale imituje tradycyjną kartkę papieru. Szybki procesor połączony z wydajnym akumulatorem pozwala na długi czas działania po jednym naładowaniu.
Cena w Agito.pl: ok. 345,00 PLN

Czytnik e-booków PocketBook Basic 613
PocketBook 613 to bardzo cienki czytnik. Ze względu na wagę może być nieodłącznym towarzyszem podróży. Urządzenie charakteryzuje się miłym dla oka designem, ergonomiczną konstrukcją oraz przyjaznym układem przycisków sterujących.
Czytnik został wyposażony w ekran wielkości 6 cali o rozdzielczości 800x600 pixeli. Odczytuje on najpopularniejsze formaty książek elektronicznych: TPDF ; EPUB ; TXT; HTML; RTF; PRC; CHM; DJVU; DOC; FB2; FB2.zip. Dodatkowo odtwarza pliki graficzne: JPEG; BMP; PNG.
Cena w Agito.pl: ok. 399,00 PLN

Czytnik e-booków Lark FreeBook 7.0
Lark FreeBook 7.0 oferuje duży 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480, zapewniając doskonałej jakości wrażenia wizualne. Intuicyjna nawigacja jest kontrolowana przez wygodne umieszczone przyciski. Odtwarza e-booki, muzykę oraz filmy. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi można korzystać z funkcji cyfrowego dyktafonu. Obsługę czytnika ułatwia polskie menu.
Cena w Agito.pl: ok. 329,00 PLN

Czytnik e-booków Amazon Kindle 4 WiFi
Kindle to czytnik e-booków marki Amazon o klasycznym, eleganckim wyglądzie. Kindle został wyposażony w ekran wielkości 6 cali o rozdzielczości 800x600 pixeli. Ekran posiada 16 stopni szarości.
Użytkownik ma do dyspozycji 2 GB pamięci wewnętrznej, na której może zabrać duży zbiór elektronicznych książek. Pamięć ta może pomieścić nawet ponad 1400 książek elektronicznych.
Cena w Agito.pl: ok. 549,00 PLN

Czytnik e-booków Prestigio PER3474B
Czytnik e-booków marki Prestigio o klasycznym, eleganckim wyglądzie. Wyposażony w pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB oraz czytnik kart pamięci, który umożliwia powiększenie pamięci o dodatkowe 32 GB. Oferuje duży 7-calowy kolorowy ekran TFT o wysokiej rozdzielczości 800x480 pikseli i współczynniku 16:9, który w czasie czytania e-booków, przeglądania zdjęć i oglądania wideo zapewnia oszałamiające wrażenia wizualne. Bardzo intuicyjną nawigacją steruje się przy pomocy wygodnie rozmieszczonych klawiszy.
Cena w Agito.pl: ok. 193,00 PLN

 autor: Robert Kamiński