Nowe Technologie

Najmniejszy ruter na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 14:12
Kieszonkowy ruter ASUS WL-330NUL to najmniejszy na świecie, w pełni funkcjonalny ruter. Pozwala na szybkie konfigurowanie zabezpieczonych połączeń oraz na udostępnianie ich innym użytkownikom. Współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi, m.in. Windows 8, Mac OS i iOS.
ASUS WL-330NUL
ASUS WL-330NUL

 

Nowe urządzenie może działać w kilku różnych trybach, takich jak: ruter, Ethernet, Wi-Fi hotspot i punkt dostępowy. Jego elastyczność umożliwia łatwe udostępnianie sieci wielu urządzeniom, niezależnie od tego, czy jest ona przewodowa czy bezprzewodowa. WL-330NUL ma 6,5cm długości i waży 17.5g, dzięki czemu zawsze możemy go mieć przy sobie. Zastosowano w nim różne opcje zasilania – zarówno poprzez port USB notebooka, bezpośrednio z gniazdka sieciowego za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza lub z przenośnego banku energii, co dodatkowo zwiększa wygodę.

Udostępnianie konta bez dodatkowych kosztów

ASUS WL-330NUL umożliwia udostępnianie pojedynczego połączenia wielu urządzeniom bez potrzeby płacenia za dodatkowe konta lub uzyskiwania dodatkowych danych do logowania. W ostatnich latach obserwujemy tendencję do jednoczesnego np. przeglądania stron internetowych i pobierania plików za pomocą komputera stacjonarnego, tabletu, smartfona czy notebooka. Przy takim modelu łatwe udostępnianie zapewnia duże oszczędności i pozwala utrzymać wysoką jakość połączenia przy dodawaniu kolejnych urządzeń.

Uzupełnienie ultrabooków

Z nowym ruterem bez problemu za pomocą portu USB włączymy do sieci ultrabooka, który nie został wyposażony w port sieciowy. Port RJ-45 Ethernet w ruterze WL-330NUL zapewnia szybką, stabilną i bezpieczną łączność przewodową. Wystarczy podłączyć urządzenie do ultrabooka za pomocą kabla USB, a następnie ruter do przewodowego urządzenia zapewniającego dostęp do Internetu np. modemu lub gniazda w ścianie za pomocą kabla Ethernet.

Bezpieczna i łatwa instalacja

Internet naraża nas na różne niebezpieczeństwa, m.in. utratę ważnych danych lub włamanie do komputera. WL-330NUL umożliwia tworzenie zabezpieczonych sieci, pozwala zachować poufność i zapewnia bezpieczeństwo danych nawet, jeśli podłączonych jest do niego kilka urządzeń. Działa praktycznie bez instalacji, za pomocą jednego kliknięcia możemy zarządzać siecią i kontrolować dostęp. Korzystanie z niego ułatwia przyjazny interfejs oraz dołączone oprogramowanie.

  • Interfejs: 1x 100/10Mbps WAN, 1 x USB 2.0
  • Antena: 1x wewnętrzna
  • Częstotliwość operacyjna: 2.4 GHz
  • Transfer danych: 802.11b/g/n Wi-Fi do 150Mbps
  • Szyfrowanie: 64-bit/128-bit WEP, WPA/WPA2-PSK
  • Zarządzanie: szybka konfiguracja i zarządzanie, narzędzie WL-330NUL Ultra-Link, administracja za pomocą przeglądarki, serwer DHCP, zapora NAT
  • Zasilanie AC: 110V-240V (50-60Hz)
  • Wyjście USB: 5V o maksymalnym natężeniu 1A
  • Wymiary: 6,5cm x 2cm x 1,5cm
  • Waga: 17.5gautor: Informacja prasowa

Czytaj także

Nowy Ultrabook z serii ASUSPRO

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 00:00
Ultrabook ASUSPROSeries BU400 to urządzenie ważące zaledwie 1,64 kg. Komputer posiada elementy zwiększające wytrzymałość, m.in. konstrukcję wzmocnioną włóknami węglowymi, posiada też specjalne zabezpieczenia przeciwwstrząsowe, chroniące dane na dyskach twardych przed uszkodzeniem.
rozwiń zwiń