Nowe Technologie

Nowe hybrydy Asusa

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 00:00
ASUS TAICHI, ASUS Transformer AiO, ASUS Transformer Book, ASUS Tablet 810 (Windows 8) oraz ASUS Tablet 600 (Windows RT) - to zaprezentowane podczas spotkania "Incredible Innovation. Endless possibilites" firmy ASUS.
Asus Transformer AIO
Asus Transformer AIO

 

ASUS TAICHI

 

ASUS TAICHI to płaskie, stylowe i łatwe w przenoszeniu urządzenie z dwoma podświetlanymi diodami LED panelami IPS/FHD. Dzięki ekranowi dotykowemu znajdującemu się na zewnętrznej części pokrywy, TAICHI Ultrabook™ może służyć zarówno jako Ultrabook™, jak i jako tablet.  Kiedy pokrywa jest otwarta, urządzenie pełni rolę normalnego ultrabooka, jednak po zamknięciu pokrywy, TAICHI natychmiast staje się wielodotykowym tabletem obsługiwanym za pomocą rysika. Co więcej, oba ekrany są od siebie całkowicie niezależne, dzięki czemu mogą mieć bardzo wiele różnych zastosowań. Dostępny w rozmiarach 11,6” i 13,3” TAICHI jest tak samo lekki i płaski jak ASUS ZENBOOK™ i zapewnia bardzo wysokie osiągi dzięki zastosowaniu procesora Intel® Core, szybkiego dysku SSD i dwupasmowej łączności 802.11n Wi-Fi.

 

ASUS Transformer AiO

 

Połączenie tabletu i komputera All-in-One - Transformer AiO  to innowacyjne urządzenie, które może pełnić obie te funkcje. Posiada dwa systemy operacyjne, dzięki czemu użytkownik może przełączać się pomiędzy Androidem i Windowsem w zależności od potrzeb. Opracowany z myślą o systemie Windows 8, Transformer AiO posiada rozszerzony, 18,4-calowy, 10-punktowy, podświetlany diodami LED ekran wielodotykowy, który można bez problemu odczepić od podstawy i używać jako bezprzewodowy monitor dla AiO. Monitor może również zostać zmieniony w tablet z systemem Android za pomocą jednego przycisku.

 

ASUS Transformer Book

 

ASUS Transformer Book to pierwszy na świecie rozkładany ultrabook - po odczepieniu, monitor może być wykorzystywany jako tablet. Jest skierowany do użytkowników, którzy cenią sobie mobilność, ale chcą mieć jednocześnie dostęp do bardziej tradycyjnego ultrabooka z systemem Windows do pracy. Dzięki procesorom 3-ciej generacji Intel® Core™, dyskom SSD i HDD, 4GB dwukanałowej pamięci DDR3 i portom USB 3.0, Transformer Book zapewnia osiągi porównywalne z tymi, jakie posiadają inne ultrabooki dostępne na rynku. Dzięki technologii ASUS SonicMaster i zintegrowanym głośnikom zapewnia krystalicznie czysty dźwięk z głębokimi i bogatymi basami.

ASUS Tablet 810 (Windows 8) oraz ASUS Tablet 600 (Windows RT)

 

ASUS Tablet 810 (Windows 8) wyposażony jest w procesor nowej generacji Intel® Atom™, 2GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci eMMC do przechowywania danych. Ekran o przekątnej 11,6” i rozdzielczości 1366x768 wykorzystuje technologię Super IPS+ zapewniającą doskonałą jakość obrazu zarówno w pomieszczeniach, jak i w otwartych przestrzeniach, natomiast 10-punktowy ekran wielodotykowy obsługuje rysik cyfrowy Wacom.

 


  • ASUS Tablet 600 (Windows RT) korzysta z czterordzeniowego procesora NVIDIA® Tegra® 3 i 12-rdzeniowego procesora graficznego; posiada też 2GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci eMMC do przechowywania danych. Jego ekran o przekątnej 10,1” i rozdzielczości 1366 x 768 wykorzystuje technologię Super IPS+ zapewniającą doskonałą czytelność obrazu zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

  • Jednak najważniejszym elementem obu modeli jest dołączona stacja dokująca przekształcająca tablety w przenośne notebooki z pełną klawiaturą QWERTY, touchpadem, dodatkowymi portami USB i drugą baterią, która umożliwia dłuższe korzystanie z urządzenia w przypadku braku gniazdka zasilającego. Oba tablety wykorzystują technologię ASUS SonicMaster zapewniającą doskonały dźwięk. Są też wyposażone w czujniki NFC umożliwiające łatwą synchronizację z innymi urządzeniami NFC.Czytaj także

ASUS Transformer Pad TF300

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 00:00
Transformer Pad TF300 wyposażony jest w potężny, czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3, technologię ASUS SonicMaster zapewniającą doskonały dźwięk oraz kamerę 8MP z funkcją auto-focus, która umożliwia robienie doskonałej jakości, wyraźnych zdjęć. Transformer Pad TF300 korzysta z systemu operacyjnego Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).
rozwiń zwiń