Holenderscy kibice dostali koszulki z Tymoszenko

IAR
Katarzyna Karaś 09.06.2012
Holenderscy kibice dostali koszulki z Tymoszenko
foto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Kibice z Holandii, którzy wzięli udział w marszu ze strefy kibica na stadion, w drodze na charkowską arenę dostali koszulki ze zdjęciem byłej premier Ukrainy.

Na koszulkach widniał napis w języku angielskim "Uwolnić Julię". Niektórzy Holendrzy od razu założyli koszulki.
Julia Tymoszenko odsiaduje karę siedmiu lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku w żeńskiej kolonii karnej w Charkowie. Obecnie, w związku z problemami zdrowotnymi, znajduje się w charkowskim szpitalu. Poprzednia próba leczenia byłej premier skończyła się skandalem.
Tymoszenko twierdzi, że została pobita przez strażników, którzy w nocy z 20 na 21 kwietnia siłą wywieźli ją z więzienia do szpitala. Ukraińskie media opublikowały zdjęcia byłej premier, na której ciele widnieją sińce. To wywołało oburzenie wśród europejskich polityków, którzy zapowiedzieli bojkot mistrzostw Euro 2012 na Ukrainie.

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

Protesty na Ukrainie
W Kijowie protestowali obrońcy praw zwierząt. Twierdzą, że UEFA zażądała rozwiązania problemu bezdomnych psów. Ukraińskie władze rozwiązały go w najprostszy sposób wynajmując osoby, które truły zwierzęta.
We Lwowie pojawiły się naklejki z napisami po angielsku wzywającymi do bojkotu Euro 2012. Rozklejają je kibice miejscowego klubu Karpaty. Ich zdaniem, mistrzostwa to przede wszystkim biznes, a nie święto prawdziwych fanów futbolu.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!