Tak komentuje Tomasz Zimoch

polskieradio.pl
Marcin Nowak 02.07.2012
Tomasz Zimoch, dziennikarz radiowej Jedynki
Tomasz Zimoch, dziennikarz radiowej Jedynki, foto: Marlena Borawska/PR

Jednym z radiowych komentatorów podczas piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie był Tomasz Zimoch. Mecz opisany oczami redaktora to gwarancja emocji na najwyższym poziomie.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012

Redaktor Zimoch znany jest z żywiołowych relacji z imprez sportowych. Kibice szczególnie zapamiętali jego komentarz w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Widzew Łódź – Brøndby Kopenhaga w 1996 roku.

Tomasz Zimoch o sztuce komentowania: spróbujcie to wcale nie jest takie trudne albo inaczej: to wcale nie jest takie łatwe

Po strzeleniu gola dającego drużynie polskiej awans, Tomasz Zimoch w końcówce meczu zachęcał sędziego do jak najszybszego odgwizdania końca pojedynku. Do historii przeszło wypowiedziane wtedy przez komentatora zdanie: "Panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie!" Nagranie tego komentarza stało się jednym z przebojów Internetu.

Podczas Euro 2012 Tomasz Zimoch komentował pierwszy mecz reprezentacji Polski z Grecją. Jego okrzyk po pięknym golu Roberta Lewandowskiego wpisał się już do historii.

>>> Tomasz Zimoch: Lewandowski wszedł na biało-czerwony pomnik

(ah)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!