Polskie Radio
Section05
Ukraina

Roger Waters znowu szokuje. "Zwolennicy Ukrainy jedyne czego chcą, to zabić każdego Rosjanina"

Od wybuchu wojny na Ukrainie Roger Waters, gwiazda "Pink Floyd" szokował niejednokrotnie. W wywiadach pojawiały się kontrowersyjne opinie artysty o wojnie na Ukrainie, a sam muzyk kilkukronie pisał listy, w tym m.in.: do pierwszej damy Ukrainy Ołeny Zełenskiej. Teraz artysta wziął udział w podcascie, w którym, padły kolejne, dla wielu skandaliczne słowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT MUZYKA polityka Rosja Ukraina wojna na Ukrainie

"Udowodnili, że są politykami kondominium rosyjsko-niemieckiego". Joanna Lichocka o wypowiedziach działaczy PO

- Tego nie można bagatelizować i to nie jest incydent, gdy prześledzi się historię. To wielka kompromitacja środowiska politycznego PO - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka. Odnosiła się do wypowiedzi Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina wojna 2022 Bronisław Komorowski polityka Radosław Sikorski Donald Tusk Joanna Lichocka

ANALIZA Od morderstwa Politkowskiej do wojny na Ukrainie. Czego śmierć dziennikarki powinna była nauczyć Niemcy i Elona Muska?

Morderstwo Anny Politkowskiej to jedno z wielu dramatycznych ostrzeżeń o naturze Rosji putinowskiej, które Zachód zlekceważył. Wielu nie nauczyło się niczego także po wojnie w Gruzji czy aneksji Krymu. Niestety nawet wojna na Ukrainie nie sprawia, że rozumienie zagrożenia stało się powszechne, co widać choćby po polityce Niemiec, Francji, wypowiedziach Elona Muska.
Zobacz więcej na temat:  ANALIZA ŚWIAT Rosja Ukraina Anna Politkowska Czeczenia Kreml Władimir Putin

Broń jądrowa dla krajów, które przystąpiły do NATO po 1997 r. Jasna deklaracja Białego Domu

Biały Dom poinformował Polskie Radio, że "Stany Zjednoczone nie planują rozmieszczenia broni jądrowej w krajach, które przystąpiły do NATO po 1997". Przedstawiciel urzędu amerykańskiego prezydenta zaznaczył, że USA i NATO stale analizują zmieniające się warunki bezpieczeństwa międzynarodowego.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT Europa broń jądrowa serwis wschodni wojna 2022 USA Stany Zjednoczone Biały Dom

Żołnierze pułku Azow wrócą na front. To już potwierdzone

Żołnierze pułku Azow będą wracali na front, żeby wspierać swoich kolegów w walce z rosyjskim okupantem - oświadczyli na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ukraińscy oficerowie, niedawno zwolnieni z rosyjskiej niewoli. Poinformowali, że Rosjanie wciąż przetrzymują około 2,5 tysiąca obrońców Mariupola, w tym 700 żołnierzy pułku Azow.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 wojsko żołnierze Ukraina ŚWIAT Europa

PR24 Polska w programie Nuclear Sharing? Marek Budzisz: kluczowa jest tu wola Stanów Zjednoczonych

- To może być odebrane w Waszyngtonie jako krok potencjalnie eskalujący sytuację, jeśli chodzi o politykę wobec Rosji i sytuację na Ukrainie, czego USA unikają - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert do spraw wschodnich (Strategy & Future), komentując dyskusję o rozmieszczeniu amerykańskiej broni jądrowej w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 broń jądrowa Antoni Opaliński