Polskie Radio
Section05
Ukraina

Parapaństwa pod kontrolą Moskwy. Narzędzia polityki Kremla

– Są one czarnymi dziurami światowej geopolityki. Większość z nich jest zinfiltrowana przez rosyjskie służby specjalne – powiedział dziennikarz i podróżnik Tomasz Grzywaczewski. W audycji Stacja Deszyfrująca rozmowa o funkcjonowaniu i powiązaniach parapaństw, nieuznawanych przez inne kraje, będących pod kontrolą Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Kreml Rosja Moskwa Władimir Putin Abchazja Osetia Południowa naddniestrze Gruzja Ukraina Sebastian Rybarczyk

Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą. Cele i zadania

Wraz z początkiem roku rozpoczął działalność Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą, powołany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowo powstałą instytucją kieruje Dorota Janiszewska-Jakubiak. W audycji „Polacy w Świecie” mówiła m.in. o celach i zadaniach, jakie postawiono przed instytutem.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Litwa Białoruś Ukraina

"Micheil Saakaszwili to enfant terrible światowej polityki"

- Micheil Saakaszwili to enfant terrible nie tylko ukraińskiej, ale także światowej polityki. To postać dużego formatu wykraczająca poza Ukrainę, z bardzo burzliwą, błyskotliwą karierą. Niewątpliwie to duża osobowość, ale też duży kłopot dla Gruzji i Ukrainy – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Odniósł się także do przyszłości polityka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Micheil Saakaszwili Ukraina Gruzja