Polskie Radio
Section05
Euro 2012

TYLKO U NAS Historia EURO: 2012 - chaos i „farbowane lisy”, ekipa Smudy nie wykorzystała szansy

Kiedy 18 kwietnia 2007 roku Michel Platini wyciągnął kartkę z napisem Polska i Ukraina wiadomo było, że te dwa kraje czeka wielkie wyzwanie. Polacy nie mieli ani stadionów, ani dróg, ani nawet przyzwoicie grającej reprezentacji. Ogromny entuzjazm dotyczący organizacji największej w dziejach imprezy sportowej w naszym kraju spotykał się z wszechobecnym pytaniem: czy zdążą?
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Euro 2020 SPORT Euro 2012 Franciszek Smuda reprezentacja Polski

TYLKO U NAS Czy w 2012 roku kadra była słabsza niż dzisiaj? Franciszek Smuda: pole manewru było inne

Osiem lat temu Polska była współorganizatorem piłkarskich mistrzostw Europy, jednak biało-czerwoni zawiedli, nie wychodząc nawet z grupy. - Nawet Robert Lewandowski był wtedy zupełnie innym piłkarzem niż dzisiaj - wspominał ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda w audycji "Przy Muzyce o Sporcie". 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2012 Franciszek Smuda reprezentacja Polski

Kulisy wyboru Polski i Ukrainy na organizatorów Euro 2012

- Gdy w 2003 roku pojawił się pomysł wśród działaczy federacji ukraińskiej i Polski by Euro 2012 zorganizować w Polsce i na Ukrainie, niewiele osób wierzyło, że może się to udać – powiedział w audycji Kulisy Spraw były piłkarz, były sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina. W Polskim Radiu 24 opowiadał o okolicznościach, w jakich udało się przekonać UEFA do tego, że polsko-ukraińska oferta jest lepsza niż włoska czy chorwacko-węgierska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Euro 2012 PZPN