Polacy płacą za walkę z Rosją. Kontuzje w kadrze

PAP
Piotr Grabka 13.06.2012
Rosyjski zawodnik Konstantin Zyryanov oraz zawodnik Polski Damien Perquis w czasie meczu Polska - Rosja, który zakończył się wynikiem 1:1.
Rosyjski zawodnik Konstantin Zyryanov oraz zawodnik Polski Damien Perquis w czasie meczu Polska - Rosja, który zakończył się wynikiem 1:1. , foto: PAP/EPA/OLIVER WEIKEN

Damien Perquis, Eugen Polanski i Dariusz Dudka nie wezmą udziału w środowym treningu reprezentacji Polski. Taką decyzję podjął sztab medyczny kadry.

Zobacz relację z meczu Polska - Rosja >>>

Cała trójka piłkarzy odniosła urazy podczas wtorkowego meczu Polski z Rosją (1:1) w grupie A mistrzostw Europy. W środę każdy z nich przeszedł dodatkowe badania.

Perquis ma ranę ciętą na piszczelu. Jak przyznał lekarz kadry Mariusz Urban, teraz najważniejsze, aby nie było zakażenia. Obrońca Sochaux ma również drobne problemy z kontuzjowanym wcześniej łokciem oraz stopą. W przypadku Polanskiego (stłuczone kolano) uraz też nie wydaje się groźny, ale na razie przedstawiciele polskiej ekipy wstrzymują się z prognozami. Najpoważniej wygląda kontuzja Dudki, któremu odnowił się uraz mięśni brzucha (blisko przywodziciela).

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>

- Wymienieni piłkarze nie będą uczestniczyć w środowym popołudniowym treningu. Dudka na pewno nie weźmie udziału również w czwartkowych zajęciach. Na bieżąco monitorujemy sytuację. Z dnia na dzień będziemy decydować, jakie obciążenia mogą mieć zawodnicy. Na razie trudno coś więcej powiedzieć - dodał Urban.

Pozostali zawodnicy kadry Franciszka Smudy rozpoczną o godz. 17 trening na stadionie przy Konwiktorskiej. Zajęcia będą otwarte dla kibiców.
W sobotę biało-czerwoni zagrają we Wrocławiu z Czechami. W przypadku zwycięstwa awansują do ćwierćfinału ME.

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!