Polskie Radio
Section05
reprezentacja Polski

TYLKO U NAS Czy w 2012 roku kadra była słabsza niż dzisiaj? Franciszek Smuda: pole manewru było inne

Osiem lat temu Polska była współorganizatorem piłkarskich mistrzostw Europy, jednak biało-czerwoni zawiedli, nie wychodząc nawet z grupy. - Nawet Robert Lewandowski był wtedy zupełnie innym piłkarzem niż dzisiaj - wspominał ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda w audycji "Przy Muzyce o Sporcie". 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2012 Franciszek Smuda reprezentacja Polski

TYLKO U NAS Zbigniew Boniek wierzy w Jerzego Brzęczka. "Mamy do siebie stuprocentowe zaufanie"

Jerzy Brzęczek, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski pozostanie na stanowisku do końca 2021 roku - taką informację przekazał w poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej. - Mamy do siebie stuprocentowa zaufanie. Ja przede wszystkim wierzę w tego trenera - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Jerzy Brzęczek Zbigniew Boniek reprezentacja Polski PZPN Piłka nożna Euro 2020 TYLKO U NAS

Bereszyński o zakażeniu koronawirusem: nikt by mnie nie przebadał, gdybym nie grał w Sampdorii

- Pierwszego dnia miałem straszny ból głowy. Zwykle nie sięgam po środki przeciwbólowe, ale teraz to zrobiłem. Nigdy nie bolała mnie tak głowa. Oprócz tego miałem lekki stan podgorączkowy. Po 2-3 dniach dołączały kolejne symptomy - mówi Bartosz Bereszyński. Piłkarz Sampdorii Genua był zakażony koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT reprezentacja Polski koronawirus

"Nie jestem fanem medialnego ekshibicjonizmu". Dziekanowski krytykuje produkcję o kadrze Brzęczka

"Mamy do czynienia z enerdowską pornografią, w której granice dobrego smaku są przekroczone. Świadomość, że piłkarze i trenerzy posługują się takim, a nie innym językiem, to jedno, a promowanie takich zachowań – to drugie. I na to nie ma mojej zgody" - pisze w swoim felietonie na łamach "Przeglądu Sportowego" Dariusz Dziekanowski, który skomentował produkcję "Niekochani" o kadrze Jerzego Brzęczka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Jerzy Brzęczek

TYLKO U NAS Krzysztof Dowhań dumny z podopiecznych. Szczęsny i Fabiański piszą historię: jeden często zaczyna, drugi kończy

Wybór między tak świetnymi specjalistami to dla każdego trenera wręcz wymarzony problem. Najlepsi polscy bramkarze - Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański - obchodzą 18 kwietnia swoje urodziny. O ich ambicji, wrodzonym talencie i ciężkiej pracy opowiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Krzysztof Dowhań, trener bramkarzy Legii Warszawa, który przed laty z nimi pracował.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa wojciech szczęsny Łukasz Fabiański reprezentacja Polski