Polskie Radio
Section05
reprezentacja Polski

Tokio 2020 – czy przełamiemy "klątwę 11 medali"?

W piątek, 23 lipca punktualnie o godz. 13 rozpocznie się uroczystość otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety, na stadionie zamiast dziesiątków tysięcy ludzi obejrzy ją żywo zaledwie niespełna tysiąc zaproszonych gości. To sytuacja niezwykła, bo też i całe igrzyska rozgrywają się w niezwykłym, pandemicznym czasie.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Tokio 2020 olimpiada SPORT reprezentacja Polski Łukasz Sobolewski Trójka

Zbigniew Boniek ocenił pracę Paulo Sousy. Portugalczyk nie był pierwszym kandydatem na następcę Brzęczka

W rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" Zbigniew Boniek przyznał, że wyniki osiągane przez reprezentację Polski za kadencji Paulo Sousy nie są zadowalające, ale prezes PZPN wciąż uważa Portugalczyka za dobrego trenera. Boniek ujawnił również, że Sousa nie był jego pierwszym wyborem na stanowisko selekcjonera kadry.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN Zbigniew Boniek Paulo Sousa Euro 2020

Reprezentacja Polski zapłaci za kompromitację na Euro 2020. Wielki spadek w rankingu FIFA

Piłkarska reprezentacja Polski ma za sobą fatalne Euro 2020, na którym zdobyła... jeden punkt i nawet nie wyszła z grupy. Wyniki podopiecznych Paulo Sousy muszą się przełożyć na sierpniowy ranking FIFA. Jak podaje serwis Football-rankings.info, będzie to najgorsze miejsce biało-czerwonych jeszcze sprzed Euro 2016. 
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Piłka nożna fifa SPORT Euro 2020 Katar 2022

"Sousa został zatrudniony zbyt późno". Rostkowski o grze polskiej reprezentacji na Euro 2020

- Jeśli chodzi o reprezentację Polski, wina zaczyna się tuż po Mundialu w Rosji w 2018 r., kiedy to Zbigniew Boniek, moim zdaniem niepotrzebnie, podziękował za pracę Adamowi Nawałce, który w czasie Euro w 2016 r. potrafił pracować z reprezentacją - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Rostkowski, były sędzia piłkarski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Nisztor Euro 2020 Zbigniew Boniek PZPN Piłka nożna Paulo Sousa reprezentacja Polski POLSKA SPORT Adam Nawałka

Przyszłość Paulo Sousy niezagrożona? "Nie ma tematu zmiany selekcjonera"

Po rozczarowującym wyniku piłkarskich mistrzostw Europy, w których reprezentacja Polski zdobyła zaledwie jeden punkt, pojawiły się pytania o zwolnienie selekcjonera Paulo Sousy, zwłaszcza w kontekście trwającej walki o fotel prezesa PZPN. Zdaniem Łukasza Olkowicza z "Przeglądu Sportowego" w programie "Eurodebata" w TVP Sport - na przyszłość Sousy nie ma wpływu wynik wyborów w piłkarskim związku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 Paulo Sousa reprezentacja Polski

"Nie zawiodłeś mnie". Wzruszający list 9-letniego fana do Lewandowskiego. Jest odpowiedź kapitana kadry

Dla reprezentacji Polski Euro 2020 to już historia. Pocieszyć kapitana kadry Roberta Lewandowskiego postanowił 9-letni Kuba. Młody fan napisał do napastnika Bayernu Monachium wzruszający list, który w mediach społecznościowych zdobywa coraz większą popularność. "Lewy" podziękował za ten gest w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Piłka nożna Robert Lewandowski Bayern Monachium SPORT PZPN Euro 2020

Euro 2020: "Lewandowski, gigant, który nie urodził się w odpowiednim kraju". Kontrowersyjna opinia o kapitanie

Kontrowersyjną opinię dotyczącą Roberta Lewandowskiego wyraził Raymond Domenech. Były trener reprezentacji Francji zwrócił uwagę, że kapitan biało-czerwonych miałby większe szanse na sukces z inną kadrą. "Smutna jest pierwsza runda Euro. Robert Lewandowski po raz kolejny odchodzi za wcześnie" - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Euro 2020 SPORT reprezentacja Polski Robert Lewandowski

Euro 2020: nawet rzecznik biało-czerwonych walczył ze Szwecją. "Założyłem mu siatkę. Zirytował się"

W trakcie ostatniego meczu reprezentacji Polski ze Szwecją w Petersburgu doszło do nietypowej sytuacji. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy kadry otrzymał żółtą kartkę. W sieci pojawił się film, na którym dokładnie widać z jak wielkim zaangażowaniem wspierał biało-czerwonych. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Euro 2020 SPORT reprezentacja Szwecji reprezentacja Polski PZPN