Rozzłoszczeni Niemcy zaatakowali Włochów... spaghetti

PAP
Marcin Nowak 29.06.2012
Fanki reprezentacji Niemiec
Fanki reprezentacji Niemiec, foto: PAP/EPA/Hannibal Hanschke

Po porażce niemieckich piłkarzy z Włochami w półfinale Euro w niektórych miastach Niemiec doszło w nocy z czwartku na piątek do incydentów.

W Wuppertalu sfrustrowani niemieccy kibice obrzucili cieszących się Włochów spaghetti.
Jak podał w piątek internetowy portal "Der Westen", policja w Wuppertalu użyła gazu pieprzowego, by nie dopuścić do eskalacji przemocy. Doszło do bijatyk. Niemcy wykrzykiwali obelgi pod adresem Włochów i obrzucili ich spaghetti. Policja zatrzymała 27 osób.
Z kolei w Wolfsburgu grupa agresywnych niemieckich kibiców próbowała powstrzymać przejeżdżającą przez miasto włoską paradę samochodów. Tam również musiała interweniować policja.
Gazeta lokalna "Luebecker Nachrichten" podała, że po bijatyce między kibicami w Lubece policja musiała eskortować włoskich fanów piłki nożnej. W Kassel kibicująca Niemcom kobieta spryskała grupę Włochów gazem pieprzowym.
W największej niemieckiej strefie kibica w Berlinie, gdzie w czwartek wieczorem bawiło się prawie pół miliona ludzi, nie było poważniejszych incydentów - podała berlińska policja. Niektórzy niemieccy kibice wykrzykiwali pod adresem Włochów: "Wy tylko roznosicie pizzę!".


man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!