Leśniak 38. w eliminacjach. Dominacja Koreanek

IAR
Martin Ruszkiewicz 27.07.2012
Natalia Leśniak
Natalia Leśniak, foto: PAP/Andrzej Grygiel

Natalia Leśniak z wynikiem 639 pkt zajęła 38. miejsce w eliminacjach olimpijskiego turnieju łuczniczek. Najlepsza była Bo Bae Ki z Korei Południowej, która uzyskała 671 pkt.

Leśniak była drugim polskim sportowcem, który wystąpił w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Przed nią w eliminacjach łuczników zaprezentował się Rafał Dobrowolski (Stella Kielce), który był czternasty, uzyskując 672 pkt.

W kwalifikacjach każda z 64 zawodniczek oddała 72 strzały, w 12 seriach po sześć, na dystansie 70 metrów. Ich wyniki zadecydowały o rozstawieniu w drabince turnieju głównego.

W 1/32 finału, w poniedziałek, rywalką Polki będzie 27. w kwalifikacjach Chinka Jing Xu.

Finał zmagań indywidualnych łuczniczek zaplanowano na 2 sierpnia.

Zawody łucznicze, podobnie jak turnieje piłkarskie kobiet i mężczyzn, rozpoczęły się jeszcze przed oficjalną inauguracją igrzysk. Odbywają się obiekcie Lord's Cricket Ground, słynnym zabytkowym boisku do krykieta. Może je obserwować 6500 widzów.

Pierwszego dnia rywalizacji padły dwa rekordy świata - Koreańczyk Dong Hyun Im uzyskał indywidualnie 699 pkt, a jego wynik w połączeniu z rezultatami kolegów z reprezentacji Oh Jin Hyeka i Kima Bub Mina dał też rekord drużynowy - 2087 pkt.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

IAR, PAP, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!