Polskie Radio
Section05
Korea Południowa

Ekspert PISM: stosunki międzykoreańskie są ofiarą impasu w dialogu z USA

– Na to się zanosiło od dłuższego czasu po nieudanym szczycie w Hanoi. Już wtedy Korea Północna stopniowo sygnalizowała, że problemy są raczej nie do przeskoczenia. Nie udało im się doprowadzić do złagodzenia sankcji USA i zaczęli o to obwiniać Koreę Południową – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Oskar Pietrewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka ŚWIAT Ernest Zozuń Azja Korea Północna Korea Południowa

"Należy odnosić się jak do wroga". Korea Północna zrywa kontakty z sąsiadem

Korea Północna ogłosiła zamknięcie wszystkich militarnych i politycznych połączeń komunikacyjnych z - jak to określiła - "wrogą" Koreą Południową. To krok, który poprzedziło kilka ostrzeżeń i żądania powstrzymania przerzucania przez granicę ulotek i innych materiałów o treści uderzającej w Pjongjang. Mają to robić osoby, które zbiegły z Północy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Wschodnia Korea Południowa Korea Północna

"Monitorowanie społeczeństwa". Ekspert o głównym sposobie walki Korei Płd. z pandemią

- Korea Południowa podjęła działania mające na celu monitorowanie społeczeństwa i rekomendacje. Niektóre miejsca zostały zamknięte, ale gospodarka funkcjonowała tam normalnie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Oskar Pietrewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT koronawirus pandemia Korea Południowa Oskar Pietrewicz Antoni Opaliński

TYLKO U NAS Korea zainspiruje Premier League, La Liga i Serie A? K League wzorem dla piłkarskiego świata

Niektóre ligi europejskie zdecydowały się zakończyć rozgrywki, inne dopiero obmyślają plany powrotu piłkarzy na boiska, część stara się dotrzymać terminu restartu tego fatalnego sezonu. W piątek do gry wróci koreańska K League, a niektóre tamtejsze rozwiązania mogą być inspirujące dla futbolowego świata w czasie walki z pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna koronawirus Korea Południowa

Spekulacje ws. stanu zdrowia Kim Dzong Una. Korea Południowa zabrała głos

Władze Korei Południowej apelują o rozwagę w kontekście doniesień o złym stanie zdrowia przywódcy komunistycznej Korei. Według południowokoreańskiego ministra ds. zjednoczenia do tej pory na Północy nie zaobserwowano żadnych "nadzwyczajnych działań", które uprawdopodobniałyby spekulacje na temat zdrowia Kim Dzong Una. Północnokoreańskie media kolejny dzień nie publikują jednak nowych zdjęć przywódcy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Korea Południowa Azja Kim Dzong Un