Polskie Radio
Section05
Korea Południowa

Korea Południowa: firma twierdziła, że jogurt zwalcza COVID-19. Policja przeszukała laboratoria

Policja w Korei Południowej przeszukała w piątek biura i laboratorium dużej firmy produkującej nabiał, która twierdziła, że jej jogurty są skuteczne w zwalczaniu koronawirusa. Władze podejrzewają firmę o celowe stosowanie reklam wprowadzających w błąd.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Wschodnia Korea Południowa policja COVID-19 jogurt pandemia społeczeństwo reklama handel

Tysiące żołnierzy odmówiło przyjęcia szczepionki na COVID-19. Koreańczycy boją się skutków ubocznych

- Ponad 20 tys. żołnierzy i cywilnych pracowników sił zbrojnych Korei Południowej odmówiło przyjęcia szczepionki na COVID-19 firmy AstraZeneca, prawdopodobnie z powodu obaw o skutki uboczne - podał w piątek dziennik "Dzoson Ilbo", powołując się na źródło wojskowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Wschodnia Korea Południowa szczepienia COVID-19 szczepionka pandemia koronawirus

Koreanki w Twoim domu

- Kino koreańskie miało tendencję do popadania w stereotypy i szufladkowania swoich bohaterek. Teraz robi się rzeczywiście ciekawie, a postaci stają się wielowymiarowe. To staraliśmy się oddać w naszym przeglądzie. Jest tam zarówno kino autorskie, ale też kino akcji i film reprezentujący Koreę Północną – mówiła Jagoda Murczyńska, odpowiedzialna za program przeglądu „Koreanki” w ramach festiwalu Pięć Smaków.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa Korea Południowa Korea Północna FILM