Polskie Radio
Section05
łucznictwo

Zygmunt Łotocki - drużynowy mistrz świata w łucznictwie, ofiara zbrodni katyńskiej

120 lat temu, 16 stycznia 1904, przyszedł na świat Zygmunt Łotocki, drużynowy mistrz świata i indywidualny mistrz Polski w łucznictwie, poeta i podporucznik rezerwy Wojska Polskiego, zamordowany przez NKWD w 1940 roku w Katyniu. W Archiwum Polskiego Radia zachowało się niezwykłe świadectwo próby zachowania pamięci o tej skazanej na zapomnienie postaci. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA SPORT łucznictwo zbrodnia katyńska Katyń II Rzeczpospolita

TOKIO 2020 Tokio 2020: łucznicy rozegrali rundę rankingową. Odległe lokaty Polaków

Łuczniczka Sylwia Zyzańska olimpijską rywalizację w Tokio zaczęła od zajęcia 42. miejsca w rundzie rankingowej. We wtorek w 1/32 finału rywalką Polki będzie Włoszka Lucilla Boari, którą sklasyfikowano na 23. pozycji. W rywalizacji mężczyzn Sławomir Napłoszek był 59., a w turnieju zmierzy się z Holendrem Steve'm Wijlerem, który zajął szóste miejsce. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tokio 2020 łucznictwo igrzyska olimpijskie igrzyska

Sławomir Napłoszek i powrót na olimpiadę po 29 latach

We wtorek 64 łuczników z całego świata rozpoczęło treningi poprzedzające Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Wśród nich jest Sławomir Napłoszek, który powrócił do olimpijskiej rywalizacji po trwającej 29 lat przerwie. – Zawsze trzeba mierzyć w najwyższe cele, żeby móc zrealizować swoje marzenia – powiedział sportowiec w rozmowie z Pawłem Turskim.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Ciechański STYL ŻYCIA olimpiada igrzyska olimpijskie Tokio 2020 Tokio łucznictwo